W tym roku wszystko jest inne i na swój sposób wyjątkowe. Nie inaczej jest w przypadku postseason 2020. Sezon z wiadomych względów został skrócony do 60 gier. Liga chcąc wyrównać szanse w możliwie najlepszy sposób ustawiła drużyny w drabince z numerami od 1 do 8 (z podziałem na NL i AL), czyli tak jak to ma miejsce m.in. w NBA. Wszystkie 16 drużyn musiało wziąć udział w Wild Card Series, które rozgrywane jest do dwóch zwycięstw. Nagroda za wygranie serii to udział w Division Series – od tego etapu rozgrywek wszystko jest po staremu. Awans do DS uzyskały już drużyny takie jak: Rays, Yankees, Astros, Athletics, Dodgers oraz Braves. Spotkanie Cubs z Marlins zostało przełożone. Na ten moment drużyna z Florydy prowadzi 1-0 w serii po zwycięstwie 5 – 1. Wygrana to w dużej mierze zasługa 3-run HR Dickersona oraz 2-run HR Aguilara. Zwycięstwo Miami to pierwszy wygrany mecz w postseason od 2003 roku. Padres wygrali z Cardinals 11-9 wyrównując stan rywalizacji. Zawodnicy z San Diego zaliczyli w tym pojedynku 5 home runów. W szóstym inningu 3-run HR zdobył Tatis Jr., solo blasta dołożył Machado. W siódmym inningu ponownie home runa zalizcył Tatis Jr. (2-run HR) oraz Wil Myers., który w ósmym inningu postarał się o 2-run home runa. Rywalizacje: Cubs z Mariners oraz Padres z Cardinals to jedyne nie rozstrzygnięte na ten moment. Mecz numer dwa pomiędzy Cubs i Mariners dziś (2.10.2020) o godzinie 20:08. Jeśli Cubs wygrają to game 3 odbędzie się 3 października, natomiast decydujące starcie pomiędzy Padres i Cardinals odbędzie się w sobotę rano o godzinie 04:05. Przejdźmy do rozstrzygniętych rywalizacji.

# Yankees vs Indians

Wygrana Yankees 2 – 0 w serii. W pierwszym meczu Yanks wygrali 12-3. Dzielił i rządził Gerrit Cole, który zaliczył 13 strikeoutów. Na przeciwnym biegunie znajdował się zdobywca Triple Crown Shane Bieber, który pozwolił na 9 odbić, stratę 7 runów, a także zanotował 7 ER. W ataku wśród The Bronx Bombers wyróżnił się Gleyber Torres, który zaliczył 4 odbicia (3 RBI). Yanks w tym pojedynku zaliczyli 4 home runy. Drugi mecz to już walka do samego końca. Indians przed rozpoczęciem 9 inningu prowadzili 9-8 i wiele wskazywało, że będzie potrzebny trzeci mecz. Nowojorczycy "ogarnęli się" w pore i zdobyli dwa runy w 9 inningu. Rozstrzygające zagrania zaliczyli Gary Sanchez (RBI sac fly) oraz DJ LeMahieu (RBI single). W ósmym inningu na górce pojawił się Chapman i dowiózł zwycięstwo do końca zaliczając 4 K's w ciągu 2.0 IP (pozwolił w tym czasie na tylko jedno odbicie). Grand slama wybił Gio Urshela.

# Rays vs Blue Jays

Wygrana Rays 2-0 w serii. W pierwszy spotkaniu drużyna z Florydy pokonała Toronto 3-1, a bardzo dobre zawody rozegrał Blake Snell, który podczas 5.2 IP zaliczył 9 strikeoutów i pozwolił na tylko jedno odbicie. 2-run HR zdobył Manuel Margot. W drugim pojedynku Rays wygrali 8-2, a rozstrzygający dla losów meczu był drugi inning, w którym zawodnicy Tampa Bay zaliczyli 6 runów. Grand slama zanotował Hunter Renfroe, a kilka minut wcześniej 2-run home runa wybił Mike Zunino.

# Athletics vs White Sox

Wygrana A’s 2 – 1w serii. W pierwszym meczu White Sox zdobyli 3 home runy (Engel, Abreu, Grandal). Na górce dobrze spisał się niedawny zdobywca no-hittera Lucas Giolito, który podczas 7.0 IP zaliczył 8 K's. W drugim meczu zawodnicy z Oakland wygrali 4 – 3. 2-run home runa zanotował Marcus Semien, a solo blasta Khris Davis. Mało brakowało i A's nie dowieźli by zwycięstwa do końca ponieważ pozwolili White Sox na zdobycie trzech runów na przestrzeni ósmego i dziewiątego inningu. "Sprawcą zamieszania" był Yasmani Grandal, który najpierw zdobył 2-run HR, a w 9-tym inningu został przepuszczony przez walk przy wszystkich zapełnionych bazach. Trzeci mecz to istny thriller. Wystarczy tylko nadmienić, że na boisko wybiegło łącznie w obu drużynach aż 18 miotaczy. A's wygrali 6-4 i pierwsza wygrana seria w postseason od 2006 roku stała się faktem. Możliwe, że gdyby nie czwarty inning to White Sox wygraliby serię. Drużyna z Chicago do czwartej odsłony prowadziła 3-0, a na placu boju błyszczał Luis Robert, który najpierw zaliczył solo blasta w pierwszym inningu, a w trzecim RBI single. No i nadszedł wspomniany przed chwilą czwarty inning. Właśnie w nim A's pokazali siłę i determinację. Solo HR zaliczył Sean Murphy. Niezwykle kosztowne (dla CWS) były 2 walki, ponieważ właśnie dzięki nim Athletcis wyszli na prowadzenie. W piątym inningu White Sox wyszli na chwilę, na prowadzenie 5 – 4. Po zmianie stron A’s ponownie wyszli na prowadzenie, którego tym razem nie oddali do końca meczu. Jak na ironię losu Whie Sox zaliczyli w tym meczu więcej odbić niż ich przeciwnicy z Oakland.

# Astros vs Twins

Wygrana Astros 2 – 0 w serii. W pierwszym meczu Astros wygrali 4-1, a kluczowe dla losów spotkania zagranie zaliczył Michael Brantley, który wybił 2 RBI single w dziewiątym inningu. W drugim starciu ekipa z Houston wygrała 3-1, a 18 przegrana z rzędu Twins w postseason stała się faktem. Solo home runa wybił Carlos Correa. Na chwilę obecną Twins to jedyny zwycięzca dywizji (AL Central), którego zabraknie w Division Series.

 

# Braves vs Reds

Wygrana Braves 2 – 0 w serii. Pierwszy mecz, to wspaniała postawa miotaczy obydwu drużyn. Pojedynek wygrali Braves 1 – 0 po 13-inningowej batalii. Wspaniałe zawody rozegrał starter Cincinnati Trevor Bauer, który podczas 7.2 IP zaliczył 12 strikeoutów (przegrana nie obciąża jego konta. No decision). Zmieniający go Raisel Iglesias też pokazał się z dobrej strony - 4 K's podczas 1.1 IP. Największymi pechowcami tego dnia byli Archie Bradley oraz Amir Garrett. Bradley w 13 inningu dopuścił do sytuacji, w której Cristian Pache dostał się na trzecią bazę. Następnie Bradleya zmienił Garrett, który pozwolił na walk-off single Freemana. Stracony run obciążył konto Bradleya. Również dobre zawody rozegrał starter zwycięzców Max Fried, który podczas 7.0 IP zaliczył 5 K's - pozwolił też na 6 odbić. W tym spotkaniu Reds zaliczyli 21 strikeoutów przy 16 Braves. Jak widać na załączonym obrazku strikeouty to nie wszystko, czasami potrzeba trochę szczęścia. W drugim meczu zawodnicy Reds (wygrana Braves 5 – 0) praktycznie nie istnieli. Ochotę na zdobywanie runów skutecznie odebrał im starter Braves Ian Anderson. Miotacz podczas 6.0 IP zaliczył 9 strikeoutów i pozwolił na tylko 2 odbicia czyli wszystko to, co zawodnicy Cincinnati zanotowali tego dnia w ataku. Decydujący był 8 inning, w którym ekipa z Atlanty zaliczyła 4 runy. Marcell Ozuna wybił 2-run home runa, a parę minut po nim takim samym zagraniem popisał się Adam Duvall.

# Dodgers vs Brewers

Wygrana Dodgers 2 – 0 w serii. W pierwszym meczu LAD wygrali 4 - 2. Osiem strikeoutów zaliczył Walker Buehler. Pechowy dla ekipy z Milwaukee był pierwszy inning. Przy wszystkich zapełnionych bazach Brewers pozwolili na dwa walki, które kosztowały ich stratę dwóch runów. W drugim inningu RBI single zaliczył Betts. Solo blasta w siódmym inningu wybił Corey Seager i było "pozamiatane". Drugi mecz to wygrana Dodgers 3 - 0 oraz dominacja na górce Claytona Kershawa. Miotacz LAD rozegrał prawdopodobnie najlepsze spotkanie postseason w karierze. Podczas 8.0 IP zaliczył 13 strikeoutów oraz pozwolił na tylko 3 odbicia. Pechowy dla Brewers okazał się piąty inning, w którym zawodnicy z "Miasta Aniołów" zaliczyli 3 runy - jedyne w meczu. Austin Barners zdobył RBI single, a Mookie Betts RBI double i Dodgers meldują się w NLDS.

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się