Sezon MLB 2014 zbliża się w tak szybko, że chwila moment i będziemy się ekscytować początkiem rozgrywek. Zanim jednak to nastąpi zobaczmy jak przedstawiają się drużyny w Amercian League. W odróżnieniu od National League kolejność teamów w poszczególnych dywizjach jest przypadkowa. Jednak na koniec zapowiedzi pokuszę się o wskazanie drużyn, które według mnie wejdą do postseason oraz tych, które powalczą o Wild Card. Wszyscy nowi zawodnicy widnieją aktualnie w rosterach swoich zespołów (stan na 21.03.2014).

 

 

AL East

 

New York Yankees

 

Dominacji New York Yankees na rynku transferowym jeśli chodzi o wielkie nazwiska nie da się nie zauważyć tak jak wielu tytułów World Series zdobytych przez Boston Red Sox w latach 1919 – 2003. Abstrachując od uszczypliwości i ironii zobaczmy jak prezentuje się skład Yankees. W zespole przede wszystkim nie ma Phila Hughesa – i to jest 1 wielki plus dla tego zespołu, a mówiąc już całkiem poważnie to zespół opuściło parę wielkich nazwisk. Oprócz Robinsona Cano w zespole nie ma też Mariano Rivery i Andiego Pettitte. O ile drugą bazę da się jakoś zastąpic bo Yanks mają chociażby Braiana Robertsa, to tych 2 wielkich nazwisk tak łatwo się nie da zastąpić. Najbardziej znaczące będzie więc to jak spiszą się miotacze (w szczególności bullpen i to jak David Robertson poradzi sobie w roli closera). Moim zdaniem Tanaka nie załatwia sprawy. Jeśli NYY myślą o postseason, co wydaje się konieczną formalnością posiadając taki skład to C.C, Kuroda i Nova muszą zaprezentować coś więcej niż to co osiągnęli w ostatnim sezonie. Nova miał complete game parę razy więc w jego przypadku jest to minimum. Fani Yankees o ofensywę nie powinni się matrwić ponieważ nowe nabytki czyli Ellsbury, McCann i Beltran będą się chciały pokazać. Jeter i Teixiera wracają, dlatego drużyna z Bronxu nie może sobie pozwolić na kontuzje na innych pozycjach, przez co Joe Girardi powinien rotować składem, przynajmniej na początku rozgrywek.

 

Przyszli : Russ Canzler, Antoan Richardson, Yoshinori Tateyama, Carlos Beltran, Jacoby Ellsbury, Kelly Johnson, Brian McCann, Matt Thornton, Robert Coello, Masahiro Tanaka, Brian Roberts, Scott Sizemore, Andrew Bailey.

Odeszli :Kevin Youkilis, Jayson Nix, Brett Marshall, Phil Hughes ( cały Bronx ryczy na maksa to kop w jaja ), Chris Stewart, David Adams, Vernon Wells, Jayson Nix, Mariano Rivera i Andy Pettittie ( zakończenie karier – dół jak cholera ).

Warto zwrócić uwagę : Manny Banuelos

 

 

Boston Red Sox

 

W 21 wieku nie ma bardziej utytułowanej drużyny. Akutalni mistrzowie, którzy mimo straty Ellsburego wydają się być perfekcyjnie naoliwioną maszyną, a jak coś dobrze działa to nie należy praktycznie nic zmieniać, co nie znaczy, że nie można tego ulepszyć. Takim ulepszeniem jest z pewnością A.J.Pierzynski. Catcher wnosi do zespołu doświadczenie, a to na jego pozycji wydaje się być kluczowe. Kluczowym będzie również jak zaprezentują się dwaj zawodnicy infield, a mianowicie młodziutki Bogaerts i Middlebrooks, który w ostatnim sezonie znacząco obniżył swoją średnią odbić. Jednak jaką marką jeśli chodzi o ofensywę są Boston Red Sox każdy wie. Ich skład miotaczy w osobach John Lackey, Jon Lester, Clay Buchholz i Jake Peavy to jeden z lepszych i równiejszych w lidze. To plus ich ofensywa sprawi, że do końca rozgrywek będą się tłukli z Yankees o zwycięstwo w dywizji.

 

Przyszli : Brayan Villarreal, Burke Badenhop, Tommy Layne, Mike McCoy, Jonathan Herrera, Edward Mujica, A.J. Pierzynski, Corey Brown, Rich Hill, Chris Resop, Jose Mijares, Scott Cousins, Grady Sizemore, Chris Resop, Chris Capuano, Francisco Cordero, Jose Valdez.

Odeszli : Pedro Beato, Andrew Bailey, Jacoby Ellsbury, Franklin Morales.

Warto zwrócić uwagę : Jackie Bradley Jr

 

Tampa Bay Rays

 

Myers został debiutantem roku w zeszłym sezonie.Musi pokazać się z równie dobrej, a nawet lepszej strony w nadchodzącym sezonie – to będzie 1 punkt planu, który muszą wykonać Rays by powtórzyć zeszłoroczny rezultat czyli 92-71 co dało im zwycięstwo w Wild Card Game. W zespole nie ma Fernando Rodneya, który przez ostatanie dwa lata zaliczył 85 save'ów dla Tampy. W sezonie 2012 Rodney przy Era na poziomie 0.60 miał 48 save'ów w 50 podejściach. Jednak już w sezonie 2013 miał 8 blown saves oraz ERA 3.38. Jak bardzo Rays będzie brakować Rodneya zależeć będzie od Balfoura, który z pewnością nie jest gorszym zawodnikiem. Warto wspomnieć, że Balfour zaliczył 62 saves w 67 podejściach przez ostatnie 2 lata grając dla Athletics, a w sezonie 2013 miał fenomenalne 38 save'ów w 41 podejściach oraz 71 strikeoutów. TB Rays nie powinni więc odczuć odejścia Rodneya. O closera mogą być spokojni. Jednak podstawowa rotacja to będzie to o co Rays powinni się martwić najbardziej w sezonie 2014. Przede wszystkim Price musi zatrzeć po sobie niezbyt dobre wrażenie z ostatniego sezonu, kiedy uzyskał 10-8 i miał ERA na poziomie 3.33. Pozostała część rotacji czyli Alex Cobb, Matt Moore, Chris Archer i Jake Odorizzi to młodziaki, którzy muszą wreszcie pokazać, że obrosły im cojones jeśli Rays drugi rok z rzędu chcą zasmakować poseseason.

 

Przyszli : Heath Bell, Ryan Hanigan, Grant Balfour, Logan Forsythe, Brad Boxberger, Eddy Rodriguez, Justin Christian, Jerry Sands, Jayson Nix, James Darnell, Ray Olmedo, Erik Bedard, Wilson Betemit.

Odeszli : Chris Gimenez, Roberto Hernandez, Luke Scott, Fernando Rodney, Sam Fuld, Alex Torres, Jose Lobaton.

Warto zwrócić uwagę : Jake Odorizzi

 

 

Baltimore Orioles

 

Jeśli drużyna Orioles chce wyjść ze średniactwa ich lider czyli Chris Davis musi poprawić swoją skuteczność w ataku. Był co prawda liderem ligi w home runach (55) i RBI (138) jednak jego AVG wyniosło .286 co przy innych zawodnikach ligi jak Cabrerea, Cuddyer, Mauer czy Trout wypada co najmniej blado. Musi podnieść swój poziom, bo tego wymaga się od graczy wielkiego formatu, a takim był na pewno był - przynajmniej w ostatnim sezonie. Baseball to sport drużynowy więc do spółki z Markakisem, Machado, Jonesem, Cruzem i Wietersem mimo wszystko powinni dać solidną i w miarę regularną porcję ofensywy. Dużą stratą z pewnością jest odejście z drużyny Jima Johnsona, który liderował w AL w liczbie save'ów w 2012 i 2013. W tym momencie nasuwają się 2 pytania. Jak poradzi sobie przymierzany do roli closera Tommy Hunter i czy Ubaldo Jimenez, utrzyma swoją bardzo dobrą formę jaką prezentował po All Star Game, kiedy to miał ERA na poziomie 1.86 do tego 100 strikeoutów w 84 inningach co zaowocowało nowym kontraktem. Swój wynik z ostatniego sezonu czyli 85-77 powinni podnieść o jakieś 7 zwycięstw, ale nic więcej i moim zdaniem znowu nie awansują dalej.

 

Przyszli : Johnny Monell, Brad Brach, Cord Phelps, Edgmer Escalona, David Lough, Ubaldo Jimenez, Ivan De Jesus, Chris Marrero, Jemile Weeks, Alex Gonzalez, Alfredo Aceves, Luis Vizcaino, Delmon Young (sklepikarze i właściciele fast foodów w Baltimore zacierają ręcę Mr. Hot-Dog nadchodzi ) , Quintin Berry, Matt LaPorta, Nelson Cruz, Matt LaPorta, Evan Meek, Jack Cust, Johnny Monell, Johan Santana.

Odeszli : Jim Johnson, Danny Valencia, Jim Johnson, Jason Pridie, Dan Johnson.

Warto zwrócić uwagę : Jonathan Schoop

 

Toronto Blue Jays

 

Czy z przewidywaną podstawową rotacją czyli Dickey, Buehrle, Morrow, Happ, Drabek Toronto mogą ugrać coś więcej niż 74-88 z ostatniego sezonu? Moim zdaniem nie. Dużym sukcesem w ich przypadku będzie jeśli przekroczą liczbę 80 zwycięstw w sezonie. J.P. Arencibia nie ma już w drużynie i to jest kluczowa starata dla tego zespołu, a to nie napawa optymizmem jeśli chodzi o poprawę rezultatu. Jego osiągniecia z pobytu w Blue Jays może niepowalają na kolana, ale to była solidna porcja ofensywy. J.P. od 2011 nigdy nie zszedł poniżej poziomu 55 RBI w sezonie, co dla sprowadzonego w jego miejsce Dionera Navarro przez 10 lat kariery nie zdarzyło się ani razu. Moim zdaniem będą kopią z ostatniego sezonu.

 

Przyszli : Dioner Navarro, Dan Johnson, Steve Tolleson, Tomo Ohka, Brad Lincoln, Chris Getz, Liam Hendriks, Matt Tuiasosopo,

Odeszli : Ramon Ortiz, Josh Johnson, Mark DeRosa (koniec kariery), J.P. Arencibia, Brad Lincoln,

Warto zwrócić uwagę : Ryan Goins

 

 

AL Central

 

 

Detroit Tigers

 

Tigers w tym sezonie będą lżejsi o jakieś 130 kilogramów, dzięki czemu zyskają na szybkości, ponieważ w drużynie nie ma już Prince'a Fieldera. Nowy menadżer drużyny Brad Ausmus powinien wnieść dużo świeżości do drużyny. Czy to zaowocuje powtórzeniem rezultatu z porzpedniego sezonu? Otóż nie ma to aż takiego znaczenia powieważ w mojej opinii Tigers nie mają zbytniej konturencji w swojej dywizji. No może oprócz Indians. W drużynie wciąż są Cabrera, Verlander oraz mający fanomenalny sezon Scherzer, a to sprawi, że powtórzenie 93-69 z 2013 roku będzie formalnością w czym na pewno pomoże im sprowadzenie do zespołu doświadczonego closera Joe Nathana (42 saves, 1.39 ERA w ostatnim sezonie). Tigers przez jakiś czas będą musieli sobie radzić bez Jose Iglesiasa, co będzie ich największym problemem, przynajmniej na początku.

 

Przyszli : Jhan Marinez, Ian Kinsler, Eduardo Sanchez, Duane Below, Rajai Davis, Joe Nathan, Ian Krol, Steve Lombardozzi, Ezequiel Carrera, Joba Chamberlain, Luis Exposito, Trevor Crowe, Kevin Russo, Kevin Whelan.

Odeszli : Matt Tuiasosopo, Darin Downs, Prince Fielder, Doug Fister,Omar Infante.

Warto zwrócić uwagę : Nick Castellanos

 

Cleveland Indians

 

Indians mieli bardzo udany poprzedni sezon kiedy uzyskali 92-70 i polegli dopiero w Wild Card Game z Rays. Podstawowym pytaniem jakie się nasuwa przed zbliżającym się sezonem to to czy młoda rotacja Cleveland da radę utrzymać poziom, który prezentowali w 2013 i czy zdołają stawić czoła faworyzowanym Tigers? Przewidywana podstawowa rotacja na ten sezon to RHP Justin Masterson, RHP Corey Kluber, RHP Zach McAllister, RHP Carlos Carrasco, RHP Danny Salazar. Kluber ma 27, McAllister 26, a sensacyjny Salazar 24 lata, który przecież rozpoczynał Wild Card Game dla Indians i wyautował 65 pałkarzy w 52 inningach, a osiągnał to jako rookie.To na pewno daje duża dozę optymizmu na przyszłość, ale czy już na ten sezon to trudno powiedzieć. Z drużyny ubyło 2 dobrych miotaczy (Kazmir, Jimenez) i w związku z tym mogą mieć nieco większe problemy niż w ostatnim sezonie. Jednak Indians nadal mają bardzo dobrą obronę, a doszedł jeszcze David Murphy co dodatkowo ją wzmocni. To wszystko sprawi, że wild card game powinno być w ich zasięgu.

 

Przyszli : Colt Hynes, Matt Capps, Tyler Cloyd, Kelly Shoppach, David Murphy, Mike Zagurski, J.C. Ramirez, Josh Outman, Matt Treanor, Shaun Marcum, David Adams, David Cooper, John Axford, Elliot Johnson, David Aardsma, Nyjer Morgan, Scott Atchison, Jeff Francoeur, Aaron Harang, Kyle Davies, Bryan LaHair, Justin Sellers.

Odeszli : Chris Perez, Ubaldo Jimenez, Cord Phelps, Lou Marson, Rich Hill, Scott Kazmir.

Warto zwrócić uwagę : Trevor Bauer

 

 

Kansas City Royals

 

Royals w ostatnim sezonie mieli 86-76 i w mojej opinii powinni ten rezultat powtórzyć. Będzie o to trochę trudno ponieważ w drużynie nie ma już Ervina Santany, jednak wciąż jest Jason Vargas co w połączenieu z Jamesem Shields, Jeremym Guthriem, Brucem Chenem oraz Yordano Venturą sprawia, że Royals wciąż mają jedną z najlepszych rotacji w dywizji. Nie możemy też zapominać o solidnych zawodnikach jak Billy Butler i Eric Hosmer, którzy potrafią uderzyć. Przed sezonem Royals zyskali też Omara Infante, którego średnia odbić od roku 2009 nie spadła poniżej .296. W 2013 roku mial .318. Omar z wiadomych przyczyn powinien chcieć się pokazać w nowym klubie, a to dodatkowy plus dla tego teamu. Jeśli Infante podciągnie się jeszcze w skradzionych bazach, to powinno jeszcze bardziej wzmocnić Royals. 90 zwycięstw w sezonie jest jak najbardziej osiągalne.

 

Przyszli : Brandon Laird, Jason Vargas, P.J. Walters, Jason Donald, Melky Mesa, Danny Valencia, Cory Wade, Omar Infante, Brian Bocock, Norichika Aoki, Ramon Hernandez, Carlos Peguero, Jon Rauch, Guillermo Mota, Brad Penny, Jimmy Paredes, Brandon Laird, Jesus Flores.

Odeszli : George Kottaras, Irving Falu, Luis Mendoza, David Lough, Will Smith, Chris Getz, Ervin Santana.

Warto zwrócić uwagę : Yordano Ventura

 

Minnesota Twins

 

Twins w zeszłym sezonie mieli 66-96, a w tym sezonie może być jeszcze gorzej i przegranie 100 meczy jest w ich zasięgu. W poprzednim sezonie Minnesota miała drugą najgorszą defensywę w MLB, a do zespołu doszedł jeszcze przecież Phil Hughes. Jego ERA z całej kariery czyli 4.53 jest warta 8 milionów $ za sezon płatne przez 3 lata. Jest jest jeszcze drugi ”bohater” rotacji Twins czyli Ricky Nolasco z ERA na poziomie 4.37 co nie przeszkodziło mu w dostaniu nowego 5-letniego kontraktu gdzie będzie zarabiał 12milionów $ za sezon, a piąty rok jest opcją zawodnika i dostanie 13milionów $. Widać w Twins ERA w granicach 4.53 – 4.37 jest warta między 8 a 12 baniek. Greinke pewnie na ich miejscu dostałby tyle pieniędzy, że powiedziałby że aż tak dużo nie chce, a wiemy jaki ma zapęd do pieniędzy. Żaden z 3 pozostałych miotaczy przewidywanych do podstawowej rotacji Twins czyli Correia, Pelfrey, Deduno nie ma ERA poniżej 4 za całą karierę, oj czarne chmury nad Minnestotą. Jedynym pocieszeniem dla drużyny będzie Byron Buxton.

 

Przyszli : Aaron Thompson, Kris Johnson, Jason Bartlett, Corey Wimberly, Kurt Suzuki, Jason Kubel, Ricky Nolasco, Phil Hughes – cały Bronx ryczy na maksa : ), Matt Guerrier, Eric Farris, Brooks Raley, Brad Nelson, Kris Johnson, Brooks Rale.

Odeszli : Pedro Hernandez, Wilkin Ramirez, Cole De Vries, Clete Thomas, Josh Roenicke, Ryan Doumit, Liam Hendriks, Andrew Albers.

Warto zwrócić uwagę : Byron Buxton

 

Chicago White Sox

 

Najmocniejszy rywal Twins w tej dywizji w wyścigu po przegranie 100 meczy w sezonie. W ostanim mieli 63-99 więc fani białych skarpet już pewnie zakupili worki herbatek uspokajających. Podstawowa rotacja ? Nie powala na kolana. Jedynym wytłumaczeniem ich słabej postawy jest to, że White Sox są w trakcie przebudowy zespołu. Młodzi Matt Davidson i Adam Eaton oraz Jose Abreu będą dobrym trzonem drużyny, jednak za jakieś 3 lata. Ten sezon będzie tak samo nijaki, jak poprzedni, a wygranie 70 meczy, jeśli nastąpi będzie mega wyczynem.

 

Przyszli : Zach Putnam, Mauricio Robles, Denis Phipps, Alex Liddi, Eric Surkamp, Ronald Belisario, Matt Davidson, Adam Eaton, Felipe Paulino, Scott Downs, Maikel Cleto, Mitchell Boggs, Eric Surkamp.

Odeszli : Gavin Floyd, Bryan Anderson, Ramon Troncoso, Brent Morel, Simon Castro, Addison Reed, Hector Santiago.

Warto zwrócić uwagę : Adam Eaton

 

 

AL West

 

Oakland Athletics

 

Billy Beane na posterunku więc co może pójść nie tak. Od lat zaskakuje kibiców na sam koniec sezonu, ponieważ przed początkiem rozgrywek nazwiska, które ściąga do klubu nie robią bardzo dużego wrażenia. Mówiąc już całkiem poważnie drużyna Boba Melvina, będzie się starała za wszelką cenę powtórzyć zeszłoroczny wynik, kiedy to wygrali dywizję. W tym roku będzie trudniej ponieważ Texas Rangers się uzbroili, a nie możemy też zapominać o Los Angeles Angels, którzy w mojej opinii będą czarnym koniem rozgrywek 2014. Kluczowym pytaniem pozostaje więc to czy Oakland zdołają nawiązać równorzędną walkę z Rangers i Angels przez całe rozgrywki. Nie mogą sobie pozwolić na kontuzje, których wiadomo, że nie da się uniknąc, a tej wiosny paru istotnych nie brakowało. Jeszcze niedawno przewidywany starter na otwarcie sezonu czyli Jarrod Parker nie zagra w sezonie z powodu kontuzji łokcia. Ponadto mówi się, że A.J. Griffin z powodu kontuzji ramienia może stracić co najmniej połowę kwietnia, a może nwięcej. Sztab medyczny będzie miał pełne ręce roboty. Bardzo istotnym aspektem będzie postawa Scotta Kazmira. Athletics na pewno mimo wszystko pokażą po raz kolejny pazur. Warto wspomnieć, że w ostatnim sezonie ich budżet w kwocie 65.4 miliona $ był na 27 miejscu w całej MLB, a w roku 2012 byli na ostatnim. Pokonywanie przeciwności Athletics mają we krwi.

 

Przyszli : Philip Humber, Fernando Abad, Jeremy McBryde, Matt Buschmann, Raul Alcantara ,Deryk Hookr  , Jose Gregorio Martinez , Fernando Nieve, Jose Flores , Nick Punto, Fernando Rodriguez, Chris Gimenez, Billy Burns, Drew Pomeranz, Chris Jensen, Scott Kazmir, Jim Johnson,Craig Gentry, Josh Lindblom, Eric O'Flaherty, Dusty Brown, Jake Elmore, Jake Goebbert, Joe Savery, Sam Fuld.

Odeszli : Michael Choice , Jemile Weeks , John Wooten , Scott Sizemore , Pat Neshek, Chris Young, Pedro Figueroa, Jerry Blevins, Brett Anderson, Seth Smith, Luke Gregerson, Andy Parrino, Grant Balfour.

Warto zwrócić uwagę : Addison Russell

 

 

Texas Rangers

Po ostatnim sezonie i wyniku 91-71 kibice Texas Rangers bardzo pozytywnie patrzą w przyszłość i liczą przynajmniej na powtórkę. Oprócz Yu Darvisha pierwsze skrzypce w drużynie powinni grać pozyskani przed tym sezonem Prince Fielder oraz Shin-Soo Choo. Derek Holland będzie wyłączony z gry przynajmniej do All Star Game. Choo będzie chciał udowodnić, że jest wart pieniędzy. Fielder jest maszyną do zdobywania HR i RBI. Mówiąc ogólnie chęć pokazania się tych 2 nowych zawodników może wyjść tylko na plus dla Rangers. Lekką zagadką pozostanie postawa miotaczy. O ile o Darvisha, Ogando i Pereza fani Rangers nie powinni się martwić, to o Hansona i Saundersa już powinni ( ERA na poziomie odpowiednio 5.42 i 5.26). W drużynie nie ma Iana Kinslera co jednak nie powinno być za bardzo odczuwalne ponieważ poprzez jego odejście zwolni się miejsce na drugiej bazie dla utalentowanego Juricksona Profara. Jeśli wszystko pójdzie dobrze plus to, że nowi zawodnicy na pozycjach outfield/ infield czyli Choo, Fielder oraz Profar nie zawiodą oczekiwań powtórzenie rezultatu z ostatniego sezonu oraz gra w postseason powinna być formalnością.

 

Przyszli : Aaron Poreda, Matt West, Prince Fielder, Shawn Tolleson, Jake Smolinski, Brad Snyder, Miles Mikolas, Michael Choice, Nate Adcock, Bryan Petersen, J.P. Arencibia, Josh Wilson, Armando Rodriguez, Kevin Kouzmanoff, Doug Mathis, Justin Germano, Kensuke Tanaka, Daniel McCutchen, Shin-Soo Choo, Rafael Perez, Pedro Figueroa, Jake Smolinski, Brad Snyder, Daniel Bard, Tommy Hanson, Scott Richmond, Andy Parrino, Joe Saunders, Jake Elmore.

Odeszli : Lance Berkman, Jeff Baker, Joey Butler, Josh Lindblom, Ian Kinsler, Joe Nathan, Chris McGuiness, Craig Gentry, David Murphy, A.J. Pierzynski, Nelson Cruz.

Warto zwrócić uwagę : Jurickson Profar

 

Houston Astros

 

Houston Astros to amerykański brat bliźniak naszej reprezentacji w piłkę nożną, lub jak kto woli naszego Sejmu. Od lat nic się nie zmienia. Wątpie by ugrali coś więcej niż 51-111 z ostatniego sezonu. No ewentualnie jakieś 10-15 zwycięstw więcej, co i tak wydaję się mega wycznem jak na nich. Patrząc na roster Astros można się zastanowić czy posiadają oni jakiegoś miotacza. Bo jak nazwać to, że zarząd Astros dał Scottowi Feldmanowi 30 milionów dolarów płatne w 3 lata. Widać jego ERA z poprzedniego sezonu czyli 4.27 jest tyle warta. ERA z całej czyli 4.62 pozostwię bez komentarza. Clayton Kershaw na jego miejscu pewnie od razu został by właścicielem klubu. Bardzo znacząca będzie postawa Jesse Craina, który przewidywany jest do roli closera. ERA z ostatniego sezonu na poziomie 0.74 i W-L na poziomie 2-3 oraz to, że jeszcze tak niedawno bo w sezonie 2011 miał ERA 2.62 i 8 zwycięstw przy 3 porażkach to jakiś plus.Crain w baseball potrafi grać, a to pozwala fanom Astros mieć jakieś nadzieje. Nie do końca dobre ponieważ przez 10 lat swojej kariery w 116 grach jakie zamykał uzyskał tylko 4 savy. Starterem jest niezłym, closerem słabym. Będziemy więc mieli rosyjską ruletkę.

 

Przyszli : Raul Valdes, Darin Downs, Alex White, Adron Chambers, Dexter Fowler, Peter Moylan, Scott Feldman, Chad Qualls, Eric Thames, Anthony Bass, Matt Albers, Collin McHugh, Jesus Guzman, Jesse Crain, Cesar Izturis, Gregorio Petit, Ronald Torreyes, Jerome Williams, Max Stassi.

Odeszli : Philip Humber, Brandon Laird, Trevor Crowe, Jimmy Paredes, Jake Elmore, Jordan Lyles, Brandon Barnes, Jose Valdez.

Warto zwrócić uwagę : Max Stassi

 

 

Los Angeles Angels

 

Jak sobie poradzi drużyna Mike Scioscii ? To pytanie zadaje sobie połowa Los Angeles. Nie ma w drużynie Marka Trumbo, co wbrew pozorom może być lekiem na całe zło i nie być aż tak odczuwalne jak mogłoby się wydawać. Jego 95 blastów oraz 284 RBI podczas pobytu w LAA oczywiście nie da się zapomnieć jednak jego odejście pozwoli Albertowi Pujolsowi wrócić na jego nominalną pozycję to jest 1B, na której grał przez większość swojej kariery, a co Albercik potrafi jak jest w formie każdy wie. Pozycja DH, którą zwalnia Pujols też nie ucierpi, ponieważ do zespołu dołączył Raul Ibanez. Jego AVG z ostatniego sezonu czyli .242 może nie powala na kolana, jednak trzeba powiedzieć, że nie przeszkodziło mu to w uzyskaniu 29 blastów w ostatnim sezonie, a mówimy przecież o zawodniku po 40stce. Dodatkowym plusem na koncie Raula jest to, że przez 7 z ostatnich 9 sezonów uzyskał on przynajmniej 20 home runów. Motorem napęwdowym z pewnością będzie Mike Trout, który będzie chciał pokazać, że jest warty 300 milionów $, o których się mówi. Hamilton też będzie chciał w końcu pokazać, że jest wart ogromnych pieniędzy, które dostaje, a to wszystko złoży się na to, że przy dobrych wiatrach LA Angels wylądują w postseason.

 

Przyszli : Robert Carson, Andrew Taylor, Josh Wall, Wade LeBlanc, Luis Martinez, Fernando Salas, David Freese, Joe Smith, Tyler Skaggs, Hector Santiago, Brian Moran, Yoslan Herrera, Kyle Hudson, Clay Rapada, Shawn O'Malley, Raul Ibanez, Yorvit Torrealba, Chad Tracy, Carlos Pena, Ian Stewart, Brennan Boesch, John McDonald.

Odeszli : Robert Coello, Peter Bourjos, Randal Grichuk, Tommy Hanson, Mark Trumbo, A.J. Schugel, Jason Vargas, Hector Santiago.

Warto zwrócić uwagę : Kole Calhoun

 

Seatle Mariners

 

Lloyd McClendon będzie debiutował w Mariners w roli managera drużyny. Czy Robinson Cano jest warty takich pieniędzy jakie dostał ? Otóż nie jest. I nie mówię tego, ponieważ cieżko mi jest się pogodzić z tym, że nie będę go mógł już oglądać grającego w moich ukochanych Yankees. Po prostu za duża kasa na tak długi kontrakt oraz wiek zawodnika. Seatle nie awansują do postseason, a to pozwoli Cano na nabijanie statystyk, dzięki czemu będzie chciał udowodnić, że jednak jest wart takiej ilości zielonych. W okolicy początku lipca kiedy playoffs odpłyną tak szybko jak nasze wyjście z grupy podczas Euro 2012, kibice Mariners mogą się spodziewać wielu dobrych indywidualnych występów. Pierwsze skrzypce będą grali wspomniany Robinson Cano oraz Felix Hernandez. Nie możemy zapominać o Hisashi Iwakumie, oraz Taijuanie Walkerze. Miotacze to mocna strona Seattle Mariners. Kto wie może pokuszą się o perfect game. Sezon powinni zakończyć z nieco lepszym rezultatem niż w 2013 (71-91) jednak bez fajerwerków. Na pewno bardzo ciekawa drużyna do oglądania.

 

Przyszli : Matt Palmer, Corey Hart, Robinson Cano, Willie Bloomquist, Cole Gillespie, Scott Baker, Mark Rogers, Logan Kensing, Manuel Pina, John Buck, Humberto Quintero, Ramon Ramirez, Randy Wolf, Fernando Rodney, Zach Miner, Xavier Avery.

Odeszli : Joe Saunders, Carter Capps, Brian Moran, Carlos Peguero.

Warto zwrócić uwagę : Taijuan Walker

 

Przwidywane drużyny w postseason 2014 : Tigers, Athletics, Yankees/Red Sox

 

Wild Card Game : Yankees/Red Sox, LA Angels

 

Autor : Kornel Buchowski

 

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się