Seattle Mariners nie przestają być aktywni w tym offseason!! Ich GM Jerry Dipoto znany jest z tego, że robi wiele wymian i teraz znowu handluje zawodnikami. Tym razem pozyskał Dee Gordona plus 1 mln do użycia na zagraniczne transfery od Marlins w zamian za 3 prospekty : Nick Neidert, Chris Torres i Robert Dugger. No ale dlaczego Mariners mieliby pozyskać drugobazowego w momencie, gdy mają Robinsona Cano. Otóż brakowało im środkowozapolowego. Tak, Mariners chcą zmienić pozycje Gordona. Uważają bowiem, że ze swoją szybkością Dee jest w stanie błyszczeć defensywnie nawet bez większego doświadczenia. Bez wątpienią tą wymianę można zaliczyć jako szaloną. Dee powinienen być wzmocnieniem nad Jarrodem Dysonem, który był ich głównym środkowozapolowym w 2017. Mimo tego, że Dyson miał 28 skradzionych baz, nie wygląda to imponująco w porównaniu do Gordona, który miał ich aż 60. Dee dodatkowo dwókrotnie był wybrany do all star game, w 2014 i 2015. Jednak w 2016 został ukarany na 80 ze względu na doping i od tego czasu jego gra ofensywna się pogorszyła. Dodatkowo nie będzie on taki tani, na jego kontrakcie zostały 4 lata i 42.5 mln dolarów. Właściciel Marlins Derek Jeter wykonał zatem już pierwszy krok do zmniejszenia budżetu drużyny. Następni w kolejce mogą być Giancarlo Stanton, Christian Yelich i Marcell Ozuna. No właśnie, jak wygląda sytuacja ze Stantonem? Całe offseason kręci się wokół niego i Japończyka Shohei Ohtani.

Teraz pojawiają się nowe raporty na temat tych dwóch graczy. Okazuje się, że slugger Marlins zaakceptowałby wymianę do Dodgers, Cubs, Astros i Yankees. Wszystko wskazuje na to, że gracz nie jest zainteresowany grą dla Giants i Cardinals. Stanton może bowiem zablokować każdą wymianę ze swoim udziałem, ma kontrolę nad swoim losem. Giants i Cardinals być może odwrócą się od Stantona i zaczną rozmowy z wolnymi agentami. Do wzięcia przecież są tacy gracze jak J.D. Martinez, Jay Bruce i Lorenzo Cain. Za to drużyny, które zostały wskazany jako te, do których chętnie by się wybrał Stanton na razie nie miały żadnych poważnych poważnych rozmów na jego temat.

Shohei Ohtani nadal jeszcze nie podjął ostateczniej, ale Seattle Mariners wyrośli na faworyta do tego, by go zgarnąć. Jerry Dipoto po raz kolejny zgarnął pieniądze, które mógłby przeznaczyć Japończykowi jako bonus. GM jest bardzo zdeterminowany i próbuje na wszelki sposób przekonać do siebie 23 letniego baseballistę. Pojawiły już się głosy, że to byłby szok, gdyby Ohtani wybrał teraz kogoś innego. Jednak trzeba poczekać na oficjalną decyzję Japończyka.

Z innych wiadomości warto wspomnieć o podpisaniu rocznego kontraktu przez Mike'a Fiers'a z Detroit Tigers o wartości 6 mln. 32 letni miotacz reprezentował wcześniej barwy Houston Astros, którzy nie wybrali go do składu na tegoroczne mecze Postseason. W Detroit natomiast miotacz powinien bez problemu dostać się do głównej rotacji. Ekipa tygrysów liczy na to, że Mike wróci do swojej dawnej formy sprzed kilku lat, gdzie właściwie zaliczał strikeout po strikeoucie. Jest to więc dobry kontrakt dla obydwu stron.

uż 10 grudnia rozpoczną się GM Meetings i potrwają do 14 grudnia. W tych dniach zarządzający wszystkich 30 ekip będą mieli możliwość rozmowy w cztery oczy, co ułatwi cały proces handlowania zawodnikami. Bardzo często drużyny przed tym wydarzeniem szykują swoje pomysły i plany, a dopiero na tych spotkaniach je realizują i dochodzi do wielu wymian. Tak więc śledzcie uważnie newsy baseballowe od 10 do 14 grudnia, bo dużo może się zmienić! Postaramy się oczywiście być na bierząco z transakcjami. 

* Artykuł napisany zanim Ohtani podpisał kontrakt z LA Angels

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się