Atrakcja ligi, jedyny w swoim rodzaju switch-pitcher (który posiada umiejętność narzucania obiema rękoma) zasili szeregi San Francisco Giants za kwotę 585 000 dolarów, bardzo blisko ligowego minimum jak za „wielkoligowy” kontrakt.Czynnikami które wpłynęły na decyzję Pata były jego dobre poprzednie doświadczenia z aktualnym GM Gigantów - Farhanem Zaidim, oraz dobra więź z aktualnym trenerem miotaczy Curtem Youngiem, który to towarzyszył zawodnikowi w jego debiucie w zespole z Oakland w 2015 roku.

Warto przypomnieć o niecodziennej umiejętności Pata (wybranego przez Yankees w 20. rundzie 2008 Draft), która zwiększa jego wartość w każdym zespole, pomimo nieoszałamiających prędkości, które generuje przy narzutach. Jego styl narzutu z prawej i lewej strony są skrajnie odmienne (sidearm z lewej, over the top z prawej) i przyczyniły się do powstania tzw. „Pat Venditte rule” która, w sytuacji konfrontacji z switch-hitterem wymaga od Pata określenia jako pierwszy, z której strony będzie podejmował próbę wyoutowania pałkarza, następnie pałkarz może wybrać stronę z której będzie pałkował, najczęściej jest to strona przeciwna do wybranej przez miotacza, gdyż daje to statystyczną przewagę.

Przyszłość Pata kształtuje się jako specjalista do leworęcznych pałkarzy, szczególnie jeżeli pogłoski o wymianie Smitha lub Watsona potwierdzą się.

 

 

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się