Być może tytuł tego artykułu wygląda tak, jakby był wzięty z serwisów plotkarskich, ale były gracz Yankees Alex Rodriguez oświadczył się znanej na całym świecie Jennifer Lopez. Piosenkarka powiedziała "tak", o czym zostaliśmy poinformowani na portalach społecznościowych. A-Rod mógł pochwalić się "kolejnym pierścionkiem"(w swojej karierze zdobył World Series tylko raz w 2009 roku, gdy reprezentował barwy New York Yankees). Cały świat showbiznesu wraz z kibicami gratulowali parze sukcesu, ale nie wszyscy. Do akcji znowu wkroczył Jose Canseco. Kto to taki?

Kubańczyk był bardzo znanym baseballistą na przełomie 20 i 21 wieku, ale cały czas jest o nim głośno. Jako pierwszy wypowiedział się na temat dopingu w baseballu. Canseco niejednokrotnie opowiadał o tym, jak sam sobie wstrzykiwał różne substancje do własnego organizmu. Duży szok wywołał także tym, że w swoich książkach (Juiced z 2005 i Vindicated z 2008) wymienił nazwiska innych znanych graczy, którzy robili to samo co on. Chodziło m.in o Marka McGwire, Jasona Giambi, Ivana Rodrigueza i wspomnianego wyżej A-Roda. Zawodnicy zaprzeczali tym doniesieniom i obrażali się na Canseco. Kiedyś on i Mark McGwire tworzyli świetne duo w Oakland. Zdobyli mistrzostwo w 1989 roku i ludzie mówili na nich "The Bash Brothers". Dzisiaj panowie się do siebie nie odzywają. Canseco nie ma również najlepszych relacji z A-Rodem. Jose jeszcze jako gracz obserwował początek kariery amerykańskiego sluggera. Powiedział mu, że będzie świetnym baseballistą, ale potem panowie nie utrzymywali ze sobą kontaktu. Według Canseco, Alex nie był zbyt uczciwym człowiekiem. Następnie Jose oskarżył go o używanie niedozwolonych już wtedy środków (przypominamy, że doping stał się nielegalny w 2005 roku). Podobnie jak McGwire, slugger Yankees nie przyznawał się do zarzucanego czynu. Dopiero po latach panowie musieli przyznać się do winy, gdy zdobyto dowody, które miałyby potwierdzić słowa Canseco. Okazało się, że to, co mówił Kubańczyk było prawdą. Wielu znanych graczy z przełomu 20 i 21 typu Sammy Sosa, Mark McGwire, Barry Bonds jest poza Hall of Fame. Przyczyną ich absencji w tym prestiżowym gronie nie są statystyki, ale ta cała przeszłość związana z dopingiem. Alex Rodriguez też będzie mógł mieć kłopoty z dostaniem się do Hall of Fame. Były baseballista został ukarany na cały sezon 2014 przez MLB za doping.

Co więc teraz zrobił Jose Canseco? Były gracz A's napisał na twitterze, że A-Rod zdradzał Jennifer z Jessicą, byłą żoną Kubańczyka. Jak można się domyślić, jego komentarze wywołały burzę w internecie. Jego zdaniem słynna piosenkarka nie zna dobrze swojego narzeczonego i jest gotowy posłużyć się wykrywaczem kłamstw, aby pokazać, że to, co mówi, jest prawdą. A-Rod miał dzwonić do Jessici, gdy Jose odwiedzał mamę swoich dzieci. Canseco dodał też, że jeśli jest chętny na jakąś walkę to zaprasza na ring. Jennifer ufa Alexowi i nie chce pozwolić różnym plotkom na niszczenie jej związków.

Takich plotek jest wiele, ale ponieważ sam Jose Canseco napisał te słowa to znaczy, że coś się dzieje. Kubańczyk już raz zagrał rolę takiego "konfidenta". Ludzie mają pretensję do niego o to, że "sprzedał swoich kumpli". Wielu graczy postawił w trudnej sytuacji. Najczęściej sięgali oni do kłamstwa, przez co w późniejszych latach ich wizerunek został trochę zniszczony. Prawda jest jednak taka, że dzięki Canseco znamy tą całą historię o dopingu w baseballu. Teraz Jose znowu oskarża A-Roda. Za pierwszym razem wyszło na jaw, że to Kubańczyk miał rację i Amerykanin okazał się być kłamcą.

Trzeba też przyznać, że Canseco jest dosyć specyficznym człowiekiem. Sam w przeszłości spotykał się z Madonną o czym pisał w swojej książce. Wspominał też o tym, że właściwie prawie wszyscy baseballiści zdradzali swoje żony z nim włącznie, ponieważ fanki ich uwodziły. Sam spotykał się z znaną Madonną i był takim celebrytą w świecie baseballu. Po karierze baseballowej Jose napisał książki i aktywnie się wypowiadał na temat dopingu w MLB. W 2014 przez przypadek postrzelił się w palec. Kilka lat później występował w studiu i omawiał mecze A's, ale stacja telewizyjna NBC Sports California nie była zadowolona z jego tweetów i zakończyła współpracę z Kubańczykiem.

Jose pisze różne dziwne rzeczy. Napisał, że był molestowany przez kobiety, że regularny seks może wydłużyć życie ludzie o 30 lat, że mógłby zostać prezydentem USA i że kosmici uczyli ludzi podróżowania w czasie i przed Super Bowl 2019 napisał, że widział mecz, bo wrócił z przyszłości i było 27-20 dla Rams. Jak wiadomo to Patriots wygrali, przepowiednia Canseco się nie sprawdziła. Nie wiadomo jak poważnie Jose traktuje te komentarze. Ludzie zarzucają mu problemy ze zdrowiem psychicznym. Mówi się, że jego dziwne zachowanie jest skutkiem różnych środków dopingowych.

Kubańczyk oprócz pisania różnych ciekawych rzeczy na Twitterze to ogląda też baseball. Jest fanem Tima Tebowa, prospekta Mets i byłego quaterbacka Broncos. Canseco uważa, że zamach zapolowego jest beznadziejny i zaoferował pomoc. Kubańczyk wierzy w potencjał Tima i stwierdził, że z dobrymi zmianami w grze ofensywnej mógłby zaliczać ponad 30 HR w MLB. Tebow podziękował za ofertę, ale woli teraz skupić się na pracy z Chili Davisem, trenerem pałkarzy Mets. 31 letni były futbolista ciągle będzie walczył o debiut w MLB.

Z innych newsów Spring Training warto wspomnieć o nowych kontuzjach. Vladimir Guerrero Jr. nie będzie grał przez następne trzy tygodnie przez co na pewno nie zobaczymy go na Opening Day. Najlepszy prospekt w baseballu błyszczać w ostatnich spotkaniach, ale najprawdopodobniej ekipa wolałaby zostawić go w małych ligach, aby zyskać nad nim dodatkowy rok kontroli. Gotowy na początek sezonu nie będzie Mike Foltynewicz i to samo być może będzie dotyczyło Claytona Kershawa. Sezon z głowy mają Drew Smith z Mets i Silvino Bracho z D-Backs, konieczna jest operacja Tommy John. Poważną kontuzję ma również miotacz Royals Trevor Oaks, który prawdopodobnie straci większość sezonu 2019. Kilka tygodni może natomiast stracić łapacz A's Chris Herrmann i trzeciobazowy Mariners Kyle Seager.

Adam Jones został graczem D-Backs. Zapolowy dostał roczny kontrakt o wartości 3 mln. Weteran zaliczył znaczny spadek formy i nie mógł otrzymać lepszych ofert. Dwight Smith został graczem Orioles, Josh Osish graczem White Sox, Sammy Solis graczem Padres, Donnie Hart graczem Dodgers, T.J. Rivera i Josh Fields zostali wyrzuceni z ich zespołów, miotacz Red Sox Stephen Wright dostał karę na 80 spotkań za doping, closer Jose Leclerc przedłużył umowę z Rangers a były łapacz A's Bruce Maxwell będzie grał w meksykańskiej lidze.

Nie wiemy nadal co będzie z Keuchelem i Kimbrelem. Miotacze nie znaleźli jeszcze żadnej oferty. 20 marca A's grają z Mariners w Tokio i to będzie pierwszy mecz sezonu. Opening Week zaczyna się 28 marca. Już za niecałe 3 tygodnie wszystkie ekipy rozpoczynają sezon, ale tacy zawodnicy nadal szukają zatrudnienia. Kto może być nimi zainteresowany? Astros rozmawiali z Keuchelem, ale nie wiadomo, czy obie strony będą kontynuować współpracę. Braves i Nationals nie będą się o nich ubiegać. Twins i Phillies są chętni, ale tylko na krótkoterminowe umowy. Nie ma wielkiego szumu na rynku. Być może panowie będą zmuszeni do zaakceptowania rocznego kontraktu, ale poczekajmy. Rok temu Alex Cobb i Baltimore O's zgodzili się na 4 letnią umowę w pierwszy dzień wiosny. Greg Holland natomiast został graczem Cardinals po Opening Day. Panowie zawodzili w pierwszych tygodniach sezonu. Bardzo możliwe jest to, że brak takiego normalnego przygotowania do rozgrywek u boku kolegów z ekipy było tego przyczyną. Kimbrel i Keuchel powinni zdawać sobie z tego sprawę. Pamiętajmy jednak, że oprócz nich drużyny mają jeszcze do wzięcia takich graczy jak Gio Gonzales, Edwin Jackson, Tony Sipp, Ryan Madson, Logan Morrison, AJ Ramos, Fernando Salas, Carlos Gonzales, Evan Gattis czy Jim Johnson. Spodziewajmy się jeszcze jakichś informacji przez najbliższe dni! Możemy jednak cieszyć się z tego, że sezon się niedługo zaczyna!

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się