Dwa ostatnie dni w MLB były poświęcone London Series. Po raz pierwszy w historii rozegrano w Europie mecze sezonu regularnego. Naprzeciw się  stanęły dwa legendarne zespołu: New York Yankees i Boston Red Sox. Zwycięsko z obu spotkań wyszli zawodnicy The Bronx Bombers. Liga nie mogła wymarzyć sobie lepszego scenariusza dla ”niedzielnych kibiców” i promocji MLB ponieważ w dwóch pojedynkach obie drużyny zdobyły łącznie 50 runów. Miotacze w tej serii nie popisali się na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Jednak to są wymagania dla koneserów tego przepięknego sportu. ”Zwykli zjadacze” baseballowego chleba mieli wszystko co najlepsze. Były zwroty akcji, home runy i mnóstwo emocji. Za rok Cardinals kontra Cubs – również w Londynie. Ja żałuję, że nie byłem w stolicy Anglii, ale moja podróż życia czyli wycieczka do NY na mecz Yankees wciąż przede mną. Jednak to nie o mnie ten tekst. Poniżej krótko opiszę te dwa spotkania, a także to co się działo przez ostatnie dwa dni w MLB. Zapraszam do lektury. 

>>>  Game 1: Yankees 17, Red Sox 13

Mecz trwał 4 godziny i 42 minuty i tylko trzech minut zabrakło do wyrównania rekordu jeśli chodzi o najdłuższy mecz w historii MLB rozegrany w regulaminowym czasie (Yankees vs Red Sox w 2006 roku na Fenway Park: 4h 45 min). Sam pierwszy inning trwał prawie godzinę. Pierwsze historyczne odbicie w Europie zaliczył DJ LeMahieu zdobywając single, a Luke Voit pierwsze punktowe zagranie dzięki RBI double. Pierwszobazowy odniósł jednak kontuzję mięśnia brzucha w tym pojedynku i musiał opuścić zawody (do momentu zejścia grał perfekcyjnie będąc 4/4). Pierwszego home runa zanotował Aaron Hicks po wybiciu 2-run HR. W tym momencie Yanks prowadzili 6 – 0. Bezpieczna przewaga? Nic bardziej mylnego. Po zmianie stron Red Sox wyrównali dzięki min. 3-run home runowi, którego autorem był Michael Chavis. Drugi inning był inningiem posuchy – żadna drużyna nie zdobyła punktu. Trzeci, czwarty i piąty inning to 11 runów Yankees. W trzecim inningu 2-run blasta zdobywa Brett Gardner. W czwartym takim samym zagraniem popisuje się Aaron Judge. Po piątej zmianie NYY prowadzą 17-6. W szóstym inningu solo shota zdobywa Jackie Bradley Jr. W siódmym inningu ekipa z Fenway Park zdobywa 6 runów, dzięki min. drugiemu home runowi zdobytemu tego dnia przez Michaela Chavisa (ponownie 3-run HR). Chciałoby się rzec "nigdy nie lekceważ serca mistrza"  - nie tym razem. Podczas ósmego i dziewiątego inningu wynik nie uległ już zmianie

>> Skrót (condensed game) pierwszego meczu:

>>> Game 2: Yankees 12, Red Sox 8

Drugi mecz London Series rozpoczął się bardzo korzystnie dla Red Sox. Można powiedzieć, że weszli w spotkanie "z buta". 4 runy w pierwszym inningu, w tym 3 home runy. Min. back-to-back HR autorstwa Xandera Bogaertsa (2-run HR) oraz J.D. Martineza (solo blast). Chwilę później solo jacka zdobywa Christian Vazquez. W drugim inningu Yankees zdobywają 2 runy. W siódmym inningu Yankees zdobywają 9 runów. W  ósmej odsłonie solo home runa zdobywa Didi Gregorius. Yankees 12, Red Sox 4. Nowojorczycy utrzymują prowadzenie do końca meczu. Na chwilę robi się gorąco ponieważ po zmianie stron Boston zdobywa 4 runy.

>> Skrót (condensed game) drugiego meczu:

W ciągu ostatnich dwóch dni pozostałe zespoły też grały. Nie brakowało w nich emocji. Zacznijmy od 29 czerwca. Orioles wygrali 13 – 0 z Indians, a znaczącą postacią był Renato Nunez zdobywca dwóch home runów. Dla ekipy z Cleveland była to druga porażka z rzędu z O’s zakończona 13 do 0. Blue Jays pokonali Royals 7 – 5 dzięki walk-off 2-run HR zdobytemu przez Danny’ego Jansena. Rays wygrali 5 - 2 z Rangers, a rozgrywający pierwsze spotkanie w MLB Brendan McKay do połowy szóstego inningu miał szansę na perfect game. Cubs wygrali z Reds 6 – 0 a grand slama zdobył Baez. Twins wygrali z White Sox 10 – 3 a dwa home runy zdobył Kepler. Astros pokonali Mariners 6 – 5, a walk-off single zdobył Yuli Gurriel. Padres pokonali Cardinals 12 – 2, a po dwa home runy na swoje konto zanotowali Machado i Reyes.

Wczoraj emocji też nie brakowało. Nationals pokonali Tigers 2 - 1, a fantastyczne zawody rozegrał Max Scherzer. W swoim pierwszym występie na Comercia Park w Detroit zanotował 14 strikeoutów. Poprzedni klub miotacza to Tigers. Indians wygrali 2 – 0 z O’s a Justin Bieber… żartowałem bo chodzi o Shane’a Biebera, który zanotował 11 K’s w czasie 8.0 IP i pozwolił na tylko 3 H. Royals pokonali Blue Jays 7 – 6 odrabiając 4-punktowy deficyt. Cardinals pokonali Padres 5 – 3, a kluczowego dla losów spotkania 2-run home runa zdobył Matt Wieters w 11 inningu. Athletics pokonali Angels 12 - 3, a bohaterem meczu został Matt Chapman  zdobywca 6 RBI. Wybór zawodnika dnia z ostatnich dwóch kolejek jest niezwykle trudny, dlatego go pominąłem. Z jednej strony promocja baseballu w postaci London Series, z drugiej strony dużo fantastycznych występów. Wygrał baseball – tego możemy być pewni. Play Ball !

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się


4aba2ec060f4e2dedea4cd30055bcd8d

Tak samo dla.mnie baseball. Czysty i piękny jak kończy się wynikiem 1:0 przy co najmniej 10 K's każdego z miotaczy :)

    4aba2ec060f4e2dedea4cd30055bcd8d

    whisky...dla koneserów dobrego smaku to tylko czysta bez pepsi ;)

      4aba2ec060f4e2dedea4cd30055bcd8d

      No meczyki w Londynie były przednie. W sumie to nie moja bajka tyle runów ale dla ludzi którzy nie oglądają tego na codzień to bardzo dobra promocja. Nie wiem może dostali taki przykaz żeby trochę odpuścić, bo mecze długie więc coś musi się dziać;) A z drugiej strony z baseballem jest trochę jak z