Być może był to najbardziej ekscytujący dzień do tej pory jeżeli chodzi o wymiany licząc od All Star Game, ale znaczna większość graczy uczestniczących w plotkach jeszcze nie zmieniło drużyny. Przyczyną takiej stagnacji mogą być działania New York Mets, którzy cały czas myślą nad strategią. Według najnowszych raportów ekipa z Queens miałaby wymienić Thora po czym wykorzystująć część otrzymanych prospektów ściągnęłaby do siebie takiego Stromana czy Raya. Tym sposobem zamieniliby Syndergaarda na innego dobrego miotacza i wzmocniliby swoją farmę. Przypominamy, że Mets mają jeszcze Wheelera z wygasającym kontraktem i są nawet gotowi dołączyć do niego relievera Edwina Diaza. Definitywnie to ten klub będzie miał ogromny wpływ na przebieg najbliższych kilku dni na rynku. To Syndergaard jest najbardziej wartościowym graczem na rynku i takie ekipy jak Twins, Rays czy A's będą musieli czekać na roztrzygnięcie się sytuacji z Thorem. Dopiero wtedy menadżerowie skoncentrują się na takich starterach jak Minor, Stroman czy Ray lub też na relieverach jak Greene, Giles czy Colome. Czasu jednak pozostało bardzo mało i zaraz ekipy sprzedające nie będą miały już możliwości czekania na większe zainteresowanie i lepsze oferty. Może zatem zrobić się naprawdę gorąco w ciągu następnych dni i warto będzie odświeżać różne strony baseballowe z dużą częstotliwością. Wtedy dowiemy się czy te plotki okazały się być prawdziwe. Oprócz różnych raportów na temat Mets mówi się o tym, że mimo niezłego rekordu i bardzo przyzwoitej dodatniej różnicy runów Arizona Diamondbacks będą sprzedawać. Inaczej ma być w przypadku San Francisco Giants, którzy mogą nawet kupować. Cincinnati Reds myśleli nad sprowadzaniem do siebie nowych graczy z MLB, ale ich strata znacząco się zwiększyła i raczej zmienią plany. Do końca niewiadomo natomiast co Indians zrobią z Bauerem. Prędzej czy później ekipa z Cleveland będzie chciała zaoszczędzić pieniądzę i oddać miotacza, ale raczej teraz tego nie zrobią, jeśli nikt w zamian nie zaoferuje ekscytującej paczki z gotowymi młodymi graczami. Do Twins tracą już tylko jedno spotkanie, więc nie znajdują się w pozycji, by sprzedawać.

Jeżeli chodzi o dzisiejsze wymiany to najpierw dowiedzieliśmy się, że Jake Diekman przeszedł do A's za miotacza Ismaela Aquity, który urodził się dokładnie tego samego dnia co ja czyli 2 września 1998 roku i za szybkiego zapolowego Dairona Blanco. Ekipa z Oakland zyskuje niezłego leworęcznego relievera, który zalicza sporo strikeoutów bez oddania czołowych prospektów. Twins pozyskali Sergio Romo od Marlins. Wraz z nim idzie prospekt miotacz Chris Vallimont i player to be named later w zamian za prospekta pierwszobazowego Lewina Diaza. Twins i A's nie pozyskali relieverów do zamykania spotkań, ale panowie wzmocnią bullpeny drużyn z playoffowymi aspiracjami. Nie wygląda jednak na to, żeby to był koniec wymian z udziałem tych ekip.

Wiele fanów żyje wymianami, ale zostaliśmy też poinformowani o tym, że Troy Tulowitzki ogłosił zakończenie kariery. W ostatnich latach Tulo był bardzo często kontuzjowany i to na pewno miało ogromny wpływ na decyzję shortstopa. Troy będzie głównie zapamiętany jako gracz Colorado Rockies. To oni wybrali go w pierwszej rundzie draftu w 2005 roku i już dwa lata później miał ogromny wkład na sukces drużyny. Ekipa wzięła udział w World Series, ale przegrała z Red Sox. Tulo dalej miał przyzwoite sezony w Denver. Podpisał potem długoterminowy kontrakt z Colorado o wartości ponad 100mln, ale w 2015 roku wymieniono go do Blue Jays. Tulo mógł dwukrotnie grać w ALCS, ale nie zdołał wywalczyć upragnionego mistrzostwa. Po sezonie 2018 Toronto pozbyli się shortstopa mimo uciążliwej umowy i podpisał roczny kontrakt z Yankees. Rozegrał 11 spotkań w Nowym Jorku po czym znowu trafił na IL. Kilka dni temu Tulo powiedział dość! Shortstop może pochwalić się 5 krotnym uczestnictwem w All Star Game, dwoma silver sluggerami i dwoma gold gloveami. Zapamiętany na pewno zostanie z dobrej gry, ale ludzie będą pamiętać też jego kiczowate piosenki, które puszczano jak miał odbijać czy generalnie jego pozytywny charakter. Troy był lubianym graczem i ludzie raczej miło go będą wspominali. My też.

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się