Chicago Cubs zdecydowali, że ich nowym trenerem zostanie doskonale znany w klubie David Ross. Były catcher pełnił ostatnio rolę doradcy, po tym jak zakończył karierę w 2016 roku. Ross nie ma co prawda żadnego doświadczenia trenerskiego, ale za to ma na swoim koncie dwukrotnie zdobyte World Series i współpracę z najlepszymi coachami w lidze (Joe Maddon, Bobby Cox, Bruce Bochy, John Farrell, czy Terry Francona). Ross podpisał trzyletni kontrakt, a Cubs dodatkowo zapisali sobie opcję na czwarty sezon, z której mogą w każdej chwili skorzystać.

Philadelphia Phillies po nieudanym eksperymencie z Gabem Keplerem wybrali tym razem doświadczonego i utytułowanego coacha, a takim niewątpliwie jest Joe Girardi. Długość i wartość umowy nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że w pokonanym polu były trener NY Yankees pozostawił Bucka Showaltera oraz Dusty Bakera.

38-letni Jayce Tingler został nowym trenerem SD Padres. Ostatnio Tingler był członkiem sztabu trenerskiego Texas Rangers, gdzie zbierał doświadczenie u boku Jeffa Bannistera. Tingler został tym samym drugim najmłodszym trenerem w lidze, ustępując w tej kategorii jedynie Rocco Baldeliemu z Minnesota Twins. Padres liczą na to, że znajdzie on wspólny język z takimi graczami jak: Manny Machado, Adrian Morejon, Michael Baez, Luis Urias czy Fernando Tatis Jr., a pomóc ma mu w tym doskonałą znajomość języka hiszpańskiego.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się