To jedna z piękniejszych historii jakie miałem okazję widzieć na własne oczy, a zawodowy sport w USA obserwuję od 1994 roku. Washington Nationals pokonali Houston Astros 6 – 2 w game 7 i zdobyli najcenniejsze na świecie trofeum w zawodowym baseballu czyli World Series. ”Kopciuszek”, na którego nikt nie stawiał przed rozpoczęciem postseason. Drużyna, która po stracie swojej największej gwiazdy od dziś zasiada na baseballowym Olimpie.

 Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w drugim inningu po solo home runie autorstwa Yuli Guriel’a. W piątym inningu Correa zdobył RBI single i Astros podwyższyli prowadzenie na 2 – 0. Świetne zawody rozgrywał Zack Greinke, który trzymał Nationals na dystans. W siódmym inningu miotacz miał chwilę słabości i pozwolił na solo blasta Anthony’ego Rendona. Później przepuścił Soto na pierwszą bazę przez walk. W tym momencie manager Astros A. J. Hinch zdejmuje z boiska Greinke i... zastępuje go Willem Harrisem, a cały baseballowy świat przeciera oczy ze zdumienia ponieważ większość spodziewała się, że nie będzie kalkulował i wpuści na boisko Cole’a. Po meczu nie brakowało opinii, że tą decyzją zawalił World Series. Czy rzeczywiście tak było? Ocenę pozostawiam Wam drodzy czytelnicy (możecie się podzielić swoją opinią w komentarzach).

Od tego momentu sytuacja meczowa obraca się o 180 stopni. 2-run HR zdobywa Howie Kendrick,  połowa tego home runa obciąża konto Zacka Greinke ponieważ to on wpuścił Soto na pierwszą bazę.  W ósmym inningu wspomniany przed chwilą Dominikańczyk zdobywa RBI single i Nationals podwyższają prowadzenie na 4 – 2. W dziewiątym inningu takim samym zagraniem popisuje się Adam Eaton. Astros już się nie podnieśli. Warto wspomnieć, że Dave Martinez po zakończeniu piątego inningu popisuje się iście pokerowym zagraniem i wpuszcza na plac gry Patricka Corbina. Miotacz zastępujący startera Nats Maxa Scherzera w czasie 3.0 IP pozwala na tylko dwa odbicia nie tracąc przy tym runów. Swój występ okrasza notując 3 strikeouty. Po nim na górkę wchodzi Daniel Hudson i w czasie 1.0 IP nie pozwala na żadne odbicie notując jednocześnie 2 strikeouty. Kilka sekund po tym obserwujemy poniższy obrazek.

MVP World Series trafia w ręce Stephena Strasburga, ale Washington Nationals to dzisiejszy zawodnik dnia. Za piękną historię, za to że podnieśli się z kolan pomimo tego, że jeszcze 23 maja tego roku ich rekord wynosił 19 – 31. Za to, że weszli do World Series wygrywając NL Wild Card Game. Jest to pierwszy mistrzowski tytuł dla Nationals. Drużyna powstała w 1969 roku jako Montreal Expos i pod taką nazwą grała do 2004 roku. W 2005 roku przenieśli się do Waszyngtonu by grać jako Nationals. Jest to pierwszy baseballowy tytuł dla drużyny z Washington, D.C. od 95 lat. Stolica kraju po raz ostatni świętowała jakikolwiek baseballowy tytuł w 1948 roku, kiedy to Homestead Grays wygrali Negro World Series. Teraz pięć miesięcy czekania na rozpoczęcie nowego sezonu.

Poniżej prezentujemy obszerny 12-minutowy skrót meczu oraz cały mecz, dla osób, które nie posiadają MLB.Tv, a chciałby obejrzeć całe spotkanie (oczywiście do momentu aż odpukać MLB da bana na ten mecz).

>>> Skrót meczu:

>>> Cały mecz:

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się