Poznaliśmy zwycięzców Silver Slugger czyli nagrody przyznawanej dla najlepszych pałkarzy z każdej ligi. Oto zwycięzcy :

Pierwsze odczucia? Jeżeli chodzi o zapole w National League to oprócz Yelicha i Bellingera wybrałbym Ketela Marte z Diamondbacks, który przełamał się w wielkim stylu w 2019 zamiast popularnego Acuny. Lepszą opcją wydawał się też być Juan Soto inny młodziak, który może stworzyć z silver sluggerem rywalizację na lata. Panowie grają dla rywali z jednej dywizji. Acuna wygrał Rookie of the Year w 2018 i zdobywał z ekipą dywizję w pierwszych dwóch sezonach, ale Soto został ostatnio bohaterem Nationals i sięgnął z nimi po tytuł. Wszyscy będą pamiętać jego mentalne gierki, kiedy nawet celebrował balle wykonujac tzw. "Soto shuffle". Na drugiej bazie w National League Albies nie wydaje się być najlepszą opcją. Jeff McNeil był lepszym pałkarzem, ale jako uniwersalny gracz grał tylko 37 spotkań na drugiej. Bardzo ciężko jest przyporządkowywać graczom jedną określoną pozycję w czasach kiedy gracze grają na wielu pozycjach.

W American League wiele niespodzianek nie ma. Jose Altuve i DJ LeMahieu mieli podobne sezony, ale to ten drugi zagrał w większej ilości spotkań. Warto tutaj też wyróżnić Yoana Moncadę, który miał OPS na wyższym poziomie od tych dwóch panów i który dostałby mój głos. Może rozegrał mniej spotkań od DJa, ale miał podobne numery nie grając regularnie na stadionie sprzyjającym pałkarzom. Na pierwszej bazie postawiłbym na Olsona, ale stracił cały pierwszy miesiąc sezonu z powodu kontuzji dłoni przez co Carlos Santana miał na koncie więcej Home Runów. Pozatym grał w Oakland Coliseum, czyli stadionie sprzyjającym pałkarzom. Ten sam argument można by było wykorzystać dla kandydata na AL MVP shortstopa Marcusa Semiena, ale nagrodę otrzymał Xander Bogaerts. Ich kolega Matt Chapman musiał uznać wyższość Alexa Bregmana, ale za jak na razie w defensywie zgarnął wszystko co się dało i prawdopodobnie po raz kolejny wygra Platinum Gold Glove przyznawane dla najlepszego defensora z każdej ligi. Jeżeli chodzi o pozostałe pozycje to zaskoczeń nie ma. Przez sezonem mało kto by postawił na Mitcha Garvera, ale łapacz Twins przez cały sezon świetnie odbijał i zasłużył na swoją nagrodę. Jego kolega z ekipy Nelson Cruz także wygrał, ale nie wszyscy mogą być zadowoleni z tego wyboru i to nie z powodu za słabych numerów, ale z powodu jego przeszłości związanej z dopingiem. Wyprzedził on J.D. Martineza, który rok po wygraniu dwóch nagród Silver Slugger jako DH i zapolowy tym razem nie wygrał żadnej czy Jorge Solera, który zaliczył aż 48 HR w 2019.

W innych newsach warto wspomnieć o komentarzu GM Braves Alexa Anthopoulos i o ogromnym oburzeniu ze strony MLB Player Associasion. Zarządzający powiedział mediom, że jego ekipa kontaktowała się już z innymi zespołami w sprawie potencjalnych ruchów tegorocznego sezonu ogórkowego. Tony Clark, przedstawiciel organizacji broniącej praw zawodników wnioskuje ze jego słów Alexa, że właściciele mogą razem się dogadać w sprawie dogadywania się w kwestii poszczególnych agentów, co może się wiązać z grupowym oszczędzaniem pieniędzy zamiast wydawania ogromnych sum na zawodników. Ma poczucie, że niezależność rynku może zostać zagrożona, dlatego wdraża śledztwo. GM Braves zaprzeczył różnym spekulacjom tłumacząc, że jego słowa zostały źle zrozumiane. Wydaje się zatem, że ten konflikt między zawodnikami a zarządzającymi/właścicielami będzie dalej trwał. Nie jest to dobry znak. Zostały tylko 2 lata do wygaśnięcia umowy między dwoma stronami i występuje ryzyko strajku w najbliższej przyszłości. Ja bym jednak się wstrzymał z oskarżaniem właścicieli, którzy raczej ze sobą konkurują. Jest wiele powodów dla których weterani nie dostają już takich kontraktów jak kiedyś, ponieważ z coraz większą ilością analiz statystycznych i młodych graczy gotowych do wkroczenia do MLB ekipy nie są skłonne im przepłacać. Niektórzy zawodnicy jednak nie chcą zaakceptować nowych trendów w MLB. Zobaczymy jak dalej potoczą się losy tego konfliktu.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się