GM Padres A.J. Preller znowu szaleje! Dokonał bardzo poważnej wymiany z Brewers po czym podpisał 4 letnią umowę z Drew Pomeranzem, który w przeszłości już reprezentował barwy San Diego. Ekipa postanowiła wysłać do Milwaukee obiecująco się zapowiadającego infieldera Luisa Uriasa, 24 letniego southpawa Erica Lauera plus gracz, który zostanie później ogłoszony w zamian za zapolowego Trent Grishama i startera Zacha Daviesa. Padres najwidoczniej widzą ogromny potencjał w Grishamie, który po świetnej grze w małych ligach nieźle zastępował kontuzjowanego Yelicha pod koniec zeszłego sezonu. Miał duży wpływ na awans Brewers do Wild Card Game, ale w swoim pierwszym playoffowym meczu popełnił kosztowny błąd defensywny i tak rozpoczęła się mistrzowska przygoda Nationals. Dostaje zatem możliwość nowego początku, nie będzie musiał regularnie się widywać z kibicami, którzy ciągle pamiętają jego nieudane zagranie. Davies natomiast jest solidnym starterem, który powinien narzucić ponad 100 inningów z ERA w okolicach 4. Stracili natomiast Luisa Uriasa, który przez lata był jednym z ich najlepszych prospektów. Miał stworzyć z Tatisem Juniorem super duo infielderów na lata. W zapolu mieli już sporo opcji, a na drugiej bazie opcjami są weterani Ian Kinsler i Greg Garcia. Jest to pozycja, która powinna zostać umocniona przed nowym sezonem. Najwidoczniej Preller stracił już cierpliwość do Uriasa, który nie zdołał się przełamać w MLB mimo świetnej gry w małych ligach. Należy jednak pamiętać, że młody infielder ma dopiero 22 lata. Jest świetną opcją dla Milwaukee, którzy są lepiej przygotowani na potencjalną stratę Mike Moustakasa. Dodatkowo dostali tańszego miotacza z większym potencjałem i większą kontrolą klubową niż Davies. Ta wymiana wydaje się zatem być świetnym ruchem Brewers, ale Padres też widzą pewne korzyści dla siebie.

Analizując wymiany będę kierował się nową stroną www.baseballtradevalues.com. Panowie tam starają się na swój sposób obliczyć wartość wszystkich graczy MLB razem z prospektami. Kiedyś postaram się napisać osobną Analizę na ten temat. W tej wymianie występuje duża różnica liczbowa. Urias jako były super prospekt warty jest 55.2mln, a Lauer jako obiecujący miotacz 16.5mln. Grisham natomiast nigdy nie był czołowym prospektem i po dobrym sezonie jego wartość owszem wzrosła, ale tylko do poziomu 8.8mln. Davies ledwo co jest na plusie, ponieważ ma prawo walczyć o większe pieniądze w arbitrażu przez co będzie zarabiał mniej więcej tyle na ile zasługuje. Baseballtradevalues wyceniają go zatem na 0.8mln. Według nich Brewers dostają paczkę o wartości 71.7mln, a oddają paczkę o wartości 9.6mln. Ponad 7 krotnie więcej! Mamy różnicę ponad 60mln! To tylko pokazuje jak różnie wyceniani są zawodnicy i jak trudno jest ich wycenić. Padres zupełnie inaczej cenią tych graczy.

Po tej umowie San Diego ogłosili 4 letnią umowę z 31 letnim miotaczem Drew Pomeranzem. Southpaw był starterem Padres na początku sezonu 2016 i został wybrany do All Star Game. Potem został wymieniony do Red Sox przed Trade Deadline i tam radził sobie nieźle do sezonu 2018. Przed ostatnim sezonem podpisał roczną umowę z Giants i dostał miejsce w rotacji. Po nieudanym epizodzie został wymieniony do Brewers i tam już jako reliever odbudował swoją wartość dzięki czemu Padres zaoferowali mu aż 34mln za 4 lata gry. Ekipa z San Diego wierzy, że Pomeranz razem z Kirby Yatesem stworzą najlepsze duo relieverów w całej lidze.

Nie były to jedyne umowy ostatnich kilku dni. Kyle Gibson został nowym miotaczem Rangers i w następnych 3 latach zarobi 30mln. Jest to kontrakt bardzo podobny do tych, które Texas podpisali w ostatnich latach z Lynnem i Minorem. Ekipa liczy na to, że i tym razem inwestycja okaże się być trafna. Wieloletni miotacz Twins jest solidny, od 2013 roku narzucił 1087 inningów w MLB i zaliczył 845 strikeoutów z ERA na poziomie 4.52. Gibson jest typowym zjadaczem inningów na tył rotacji i w gorącym Teksasie może pozwolić rywalom na dużą liczbę Home Runów. Jednak jest wzmocnieniem w rotacji Rangers, którzy oprócz wymienionych wyżej dwóch miotaczy nie mają żadnych innych przyzwoitych opcji.

Łapacz Yan Gomes zostaje w Nationals. Mistrzowie z 2019 po odrzuceniu klubowej opcji na rok 2020 o wartości 9mln podpisali z Brazylijczykiem nową umowę na 2 lata i 10mln. Zawodnik zostaje z ekipą, z którą sięgnął po tytuł. Nową drużynę ma natomiast inny łapacz Stephen Vogt. Gracz związał się z Arizoną D-Backs.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się