Rok się kończy, a ten jeszcze o czerwcu chce gadać”. Panie i Panowie słodka szóstka to jest cykl, który prowadzę na tym portalu od 2013 roku i jakoś nie mogę odpuścić tej serii – był marzec/kwiecień oraz maj, jest też czerwiec. Będą też kolejne miesiące do omówienia. Z przyczyn osobistych nie mogłem tego zrobić na czas – robię to teraz. W sezonie ogórkowym czasami nic się nie dzieje, a takie przypominanie minionych miesięcy to dobra lektura na zimowe wieczory. Całość będzie zwieńczona top 10 sezonu, ale to po nowym roku. Zapraszam tradycyjnie do komentowania moich wyborów.

- 6 miejsce: Back-to-back-to-back-to-back HR Nationals

9 czerwca 2019 roku Nationals pokonali Padres 5-2, a wisienką na torcie było zagranie drużyny ze stolicy USA czyli back-to-back-to-back-to-back HR zdobyte w ósmym inningu spotkania. Warto podkreślić, że do tego momentu był remis 1-1. Autorami czterech home runów pod rząd byli: Kendrick, Turner, Eaton oraz Rendon

- 5 miejsce: 400 HR Encarnaciona

9 czerwca 2019 roku miało miejsce jeszcze jedno warte odnotowania wydarzenie. Edwin Encarnacion zdobył dwa home runy w wygranym przez Mariners 9-3 meczu z Angels. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że drugi HR był jego 400 w karierze.

- 4 miejsce: 16 strikeoutów Buehlera

21 czerwca 2019 roku Dodgers pokonali Rockies 4-2, a bohaterem spotkania był Walker Buehler, który zaliczył 16 strikeoutów podczas complete game. Jest to zdecydowanie najlepszy występ wśród miotaczy w omawianym miesiącu. Zawodnik LAD wykonał 111 narzutów, z czego 83 to strike. Podczas spotkania stoczył pojedynek z 30 miotaczami. W tym czasie pozwolił na 3 odbicia i stratę 2 runów, ale raz że zrehabilitował się zdobywając 16 K, a dwa to, to że 2-run walk-off home runa zdobył Matt Beaty w dziewiątym inningu.

- 3 miejsce: 13 home runów w meczu D-Backs z Phillies

10 czerwca 2019 roku D-Backs pokonali Phillies 13 – 8. W tym pojedynku obie drużyny zdobyły 13 home runów, dzięki czemu ustanowiono nowy rekord MLB w ilości home runów zdobytych przez dwie drużyny w trakcie jednego spotkania. Gracze z Arizony zanotowali 8 wybić piłki poza boisko. ”Ekipa z miasta Rocky’ego” zdobyła pięć home runów. Trzeba przyznać, że oba teamy urządziły sobie istne zawody strzeleckie.

- 2 miejsce: Cycle Ohtaniego i Bauera

W czerwcu byliśmy świadkami, jak dwóch zawodników zdobyło prestiżowe Cycle, ale po kolei. 13 czerwca 2019 roku Angels pokonali Rays 5 – 3, a bohaterem spotkania został Shohei Ohtani, który zaliczył Cycle (single, double, triple oraz home run w trakcie jednego spotkanie – nie koniecznie w takiej kolejności). Ohtani stał się tym samym pierwszym zawodnikiem w historii MLB urodzonym w Japonii, który zaliczył to prestiżowe osiągnięcie. Zawodnik był perfekcyjny w ataku będąc 4/4 (H/AB) co przełożyło się na 3 RBI. Dzień później czyli 14 czerwca 2019 roku Indians pokonali Tigers 13 do 4, a Jakce Bauers również zaliczył Cycle. DH był 4/5 (H/AB) co przełożyło się na 4 RBI. Jest to pierwszy przypadek do 1912 roku, kiedy dwaj zawodnicy zdobyli Cycle dzień po dniu (Tris Speaker oraz Chief Meyers 9-10 czerwca 1912 roku).

>>> Cycle Ohtani:

>>> Cycle Bauers:

- 1 miejsce: London Series pomiędzy Yankees i Red Sox

Moim zdaniem to najważniejsze wydarzenie czerwca i ogólnie całego sezonu 2019, dla nas kibiców z Europy szczególnie. Po raz pierwszy w historii MLB mecz sezonu regularnego został rozegrany w Europie, a konkretnie na Stadionie Olimpijskim w Londynie, w dniach 29-30 czerwca. Rozegrano dwa mecze. Oba spotkania wygrali Yankees. W pierwszym pokonali Red Sox 17 - 13. Pojedynek trwał 4 godziny i 42 minuty i tylko trzech minut zabrakło do wyrównania rekordu jeśli chodzi o najdłuższy mecz w historii MLB rozegrany w regulaminowym czasie (Yankees vs Red Sox w 2006 roku na Fenway Park: 4h 45 min). Sam pierwszy inning trwał prawie godzinę. Pierwsze historyczne odbicie w Europie zaliczył DJ LeMahieu zdobywając single, a Luke Voit pierwsze punktowe zagranie dzięki RBI double. Pierwszego home runa zanotował Aaron Hicks po wybiciu 2-run HR. W meczu numer dwa Yankees wygrali 12 – 8. W siódmym inningu Yankees zdobywają 9 runów. W  ósmej odsłonie solo home runa zdobywa Didi Gregorius.

>>> Game 1:

>> Game 2:

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się