Dziś na tapetę wjeżdża lipiec. W tym właśnie miesiącu liga się zwykle rozkręca, nie inaczej było w rozgrywkach 2019. Sporo wartych uwagi wydarzeń musiałem odrzucić. W lipcu mieliśmy cztery występy, w których zawodnicy zdobyli 3 home runy w meczu. Ta sztuka udała się dla Josha Bella z Pirates, Robinsona Cano z Mets, Paula DeJonga z Cardinals oraz Nelsona Cruza z Twins. Trzeba wspomnieć też, że 14 lipca Rays byli 3 outy od combined perfect game w starciu z Orioles, które wygrali 4 – 1. Wielka szkoda, że tak niewiele zabrakło do historycznego osiągnięcia. Panie i Panowie, żeby nie przedłużać. Zapraszam do lektury.

- 6 miejsce: Game Ending Catch Hicksa

Według mnie jedno z najlepszych zagrań sezonu w obronie i moja nieskrywana sympatia do New York Yankees nie ma tu nic do rzeczy. 23 lipca 2019 roku New York Yankees pokonali Minnesotę Twins 14 – 12. Zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdyby nie spektakularne zagranie w obronie Aarona Hicka. Zapolowy The Bronx Bombers w 10 inningu spotkania, przy wszystkich zapełnionych bazach po stronie Twins, złapał piłkę lecącą na koniec zapola. Gdyby nie Hicks i jego przytomna reakcja w defensywie przeciwnicy mogliby wyrównać wynik meczu.

- 5 miejsce: Back-to-back-to-back HR Astros

19 lipca 2019 roku Astros pokonali Rangers 4-3, a ozdobą meczu były 3 home runy z rzędu zawodników z Houston. Back-to-back-to-back HR miało miejsce w 3 inningu spotkania. Autorami solo blastów byli kolejno: Altuve, Bregman i Alvarez. Pałkarze Astros potrzebowali do tego tylko czterech narzutów ze strony przeciwnika (miotacz Mike Minor). Liga i cały baseballowy świat rozpływał się w zachwycie po tym meczu. Wtedy jeszcze nie wypłynęła na wierzch afera odnośnie tego, że Astros w 2017 roku ”lecieli w bambuko” oszukując przy home runach za pomocą technologii.

- 4 miejsce: MLB All-Star Game oraz Home Run Derby

All-Star Game zarówno w MLB, jak i w NBA dawno temu wg mnie "straciło jaja". W MLB jeszcze do niedawna ”jarałem się” tym meczem ponieważ zwycięzca ASG miał przewagę własnego boiska w World Series. Wszystko zmieniło się od 2017 roku, kiedy o przewadze w WS decyduje lepszy rekord z sezonu regularnego. Jednak spora część fanów baseballu emocjonuje się tym wydarzeniem, dlatego też trzeba to uszanować i po prostu nie sposób tego pominąć. Mecz Gwiazd pomiędzy zawodnikami American League i National League rozegrano po raz 90ty na Progressive Field w Cleveland. Pojedynek wygrali gracze z AL 4 do 3. Było to 7 wygrana z rzędu dla Amercian League All-Stars. MVP spotkania zdobył Shane Bieber z Indians. Dzień wcześniej rozegrano Home Run Derby. Zawody wygrał Pete Alonso z Mets, który pokonał w finale Vladimira Guerrero Jr.'a z Blue Jays (23 do 22).

>>> 2019 Home Run Derby:

>>> 2019 All-Star Game:

- 3 miejsce: Triple play Twins

22 lipca 2019 roku Twins pokonali Yankees 8-6, a ozdobą spotkania było triple plays ekipy z Minnesoty (5-4-3). Warto dodać, że pałkarze Twins w tym pojedynku zdobyli 5 home runów.

- 2 miejsce: Cycle Turnera

23 lipca 2019 roku Nationals pokonali Rockies 11 - 1, a bohaterem spotkania został Trea Turner, który zdobył prestiżowe Cycle drugi raz karierze (single, double, triple, home run w jednym meczu - niekoniecznie w takiej kolejności). Shortstop w tym pojedynku był 4/5 (H/AB), co przełożyło się na 2 RBI. Zawodnik dzięki temu osiągnięciu stał się dopiero 26 zawodnikiem w historii MLB, który zaliczył Cycle więcej niż raz. Turner jest też dopiero trzecim graczem, który zdobył Cycle przeciwko tej samej drużynie (poprzednie Cycle Turner zostało zdobyte również przeciwko Rockies).

- 1 miejsce: Combined no-hitter Angels

 Być może wydarzenie sezonu, ale o tym już w 2020. 12 lipca 2019 roku Los Angeles Angels pokonali Seattle Mariners 13 – 0. Sprawy czysto sportowe przed rozpoczęciem meczu zeszły na dalszy plan ponieważ drużyna z Miasta Aniołów rozgrywała pierwsze spotkanie po śmierci Tylera Skaggsa na własnym terenie. Pierwszy narzut w meczu wykonała jego mama. Wszyscy zawodnicy LAA mieli koszulki z numerem 45, z którym występował miotacz. Jego koledzy uhonorowali go w możliwie najlepszy sposób i zaliczyli combined no-hittera. Mecz dla Los Angeles rozpoczął Taylor Cole (2.0 IP i 2 K). Na początku trzeciego inningu jego miejsce zajął Felix Pena (7.0 IP i 6 K). Jest to drugi combined no-hitter w historii Angels i 11 ogółem, a to wszystko w dzień przed 28 urodzinami Skaggsa. Scenariusz jak z hollywoodzkiego filmu. W ataku Angels byli naładowani jak naboje w AK-47. W pierwszym inningu zaliczyli 7 runów, jakby mięli wsparcie z nieba, a na samym początku Mike Trout zanotował solo blasta. W siódmym inningu 2-run home runa wybił Justin Upton, a wraz z nim do bazy domowej dobiegł Mike Trout. Wszystko dla uczczenia pamięci zmarłego kolegi.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się


Guest

@Kornel Buchowski Jeżeli zrobimy draft w ciągu jednego dnia, to może być nawet w ostatnią niedzielę przed sezonem, póki co zaplanowałem 8 godzin na wybór, co rozciąga nieco imprezę (stąd data 2.02)

  Q8ekc9wiyzctdnbcfi4hyu 4ido1 8h6hqwwc16kjq=w118 h162 p no

  @osinho Nie widzimy powodu dla którego miałby być sprzeciw :) Każda forma promocji baseballu u nas jest mile widziana. Przypominaj się, nie każdy wchodzi tu codziennie :) Przed sezonem odezwij się na priv do nas to wrzucimy coś na FB żeby jak najwięcej osób to zobaczyło:) pozdrawiam w imieniu całej redakcji

   Q8ekc9wiyzctdnbcfi4hyu 4ido1 8h6hqwwc16kjq=w118 h162 p no

   @schaduwkind Nie ma za co :) Miło mi to słyszeć. Jak mi się uda to jeszcze przed 1 stycznia będzie jeszcze słodki sierpień. Potem wrzesień i jakoś w połowie stycznia top 10 sezonu 2019

    Guest

    Będę się przypominał przy każdej okazji, chyba że w komentarzach pojawi się wyraźny sprzeciw Tworzę Dynastyczną Ligą Fantasy Baseball (darmową) na http://fantrax.com. Liga potencjalnie na 12 osób, może być większa. Rozpoczęcie 27-rundowego draftu przewiduję na dzień 2.02.2020

     4b0ac91b957b37700abc63b6d8077775

     Dzięki Kornel, dobrze poczytać o MLB, już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, szczególnie, że przyszłość Blue Jays nabiera kolorów po pozyskaniu Ryu i Yamaguchi oraz Shaw, wszystko idzie w coraz lepsza stronę, chociaż patrząc na Yankees to jeszcze dużo roboty :)