Mamy o czym pisać w tegorocznym offseason! Tampa Bay Rays wykonali dwie kolejne, ciekawe wymiany. Najpierw oddali świetnego prospekta Matthew Liberatore'a wraz z mało ligowym łapaczem Edgardo Rodriguezem za dwóch zapolowych : Randy Arozarena i Jose Martinez. Dodatkowo, aby wyrównać bilans tej wymiany to drużyny zamieniły się wyborami w drafcie, tego czerwca to TB będą wybierać w Competetive Balance Round A, a Cardinals w Competetive Balance Round B. Ekipa z Florydy znacząco wzmocniła swój depth w ataku. Martinez jest dobrym pałkarzem, ale jego defensywa pozostawia wiele do życzenia. Będąc w AL mógłby grać jako DH. 24 letni Randy zaliczył przełomowy sezon w 2019 roku i kto wie czy nie będzie odbijał na początku lineupu dla Rays w przyszłym sezonie. Kiermayer często łapie różne kontuzje, więc Randy akurat mógłby go zastępować na środkowym zapolu. Inną opcją jest stworzenie platoon z odbijającym z prawej strony Hunterem Renfroe na lewym zapolu. Rays stwarzają sobie "dobry problem" i są przygotowani na sytuację, w której sprowadzony z japońskiej ligi Tsutsugo okazuje się być niewypałem. Tą wymianą pokazują, że zależy im na wygrywaniu w 2020. St. Louis Cardinals natomiast pozbyli się dwóch graczy, którzy najwidoczniej im nie pasowali do koncepcji i wykorzystali ich do polepszenia farmy. Matthew Liberatore może być miotaczem na przód rotacji, w nowej ekipie powinien się dobrze czuć, ponieważ przyjaźni się z najlepszym prospektem Cardinals zapolowym Dylanem Carlsonem. Natomiast Edgardo Rodriguez być może okaże się być w przyszłości godnym zastępcą dla 37 letniego Yadiera Moliny, który przecież nie będzie grał wiecznie. Wymiana zatem wydaje się mieć dla nich sens. Wymiana Martineza jest logiczna przez jego defensywę. Jeżeli chodzi o Randyego to ekipa miała już sporo utalentowanych młodych zapolowych. Ten gracz jest już gotowy do gry na najwyższym poziomie, ale najwidoczniej Cardinals planują przywrócić do siebie Marcella Ozunę i ta wymiana tworzy dla niego miejsce w składzie. Poza tym zachowanie Arozareny podczas świętowania awansu do NLCS było niestosowne. Baseballista, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu wykrzykiwał do kamery sporo niecenzuralnych słów i z pogardą opowiadał o następnych rywalach. To mogło mieć jakiś wpływ na tę decyzję. Drużyny zwracają uwagę na osobowości zawodników i mogą sprzedawać tych, którzy podpadną swoim zachowaniem. Oczywiście jeden wybryk nie odzwierciedla całej prawdy, ale Randy pozostawił po sobie zły ślad w St. Louis i w Tampa Bay będzie mógł zacząć nową przygodę z "czystą kartą".

Rays nie skończyli na tym swojej aktywności. Musieli zrobić miejsce w 40 osobowym składzie, więc postanowili wymienić relievera Austina Pruitta do Astros w zamian za dwa prospekty: zapolowy Cal Stevenson i miotacz Payton Battenfield. Astros tym ruchem wzmacniają tył bullpen. Dean Deetz został odsunięty od składu Houston.

David Peralta przedłużył swoją umowę z D-Backs. Zapolowy przez następne 3 lata zarobi przynajmniej 22mln. Brewers zgarnęli do ofensywy kolejnych weteranów : infielder Jedd Gyorko podpisał umowę MLB, natomiast pierwszobazowy Logan Morrison i łapacz Tony Gosewitsch dostali mało ligowe kontrakty. Red Sox pozyskali Austina Brice od Marlins, zapolowy Guillermo Heredia i łapacz John Ryan Murphy dostali szansę od Pirates, a Mariners zgarnęli pałkarza Sama Haggerty z waivers. Wiele graczy unika też arbitrażu, ponieważ dzisiaj jest ostatnia szansa na załatwienie tej sprawy bez procesu sądowego.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się