Każdy fan New York Yankees wie, że stadion drużyny czyli Yankee Stadium II mieści się przy 1 East 161st Street. Kim jest Derek Jeter? Tego chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. To legenda MLB oraz New York Yankees. Jeden z najlepszych shortstopów, którzy grali w tę grę. Jeter to najlepszy odbijający w historii NYY – 3465 H, co jest szóstym wynikiem w historii ligi. Drużyna przez wszystkie lata kariery Jetera, a także po jej zakończeniu w 2014 roku honorowała go w każdy możliwy sposób (m.in. zastrzeżenie numeru z którym grał #2, czy tablica w słynnym Monument Park). Wychodzi na to, że miasto Nowy York postanowiło pójść o krok dalej. Dwie nowojorskie radne z Bronxu, Vanessa Gibson i Diana Ayala planują zmianę nazwy części ulicy East 161st Street (tej przy której znajduje się stadion) na Jeter Street. Wniosek wydaje się być formalnością, tym bardziej, że chodzi tylko o zmianę nazwy niewielkiej części. Cała ulica East 161st Street ma 2.6 km długości i jest ważnym węzłem komunikacyjnym południowej części Bronxu. Bardzo możliwe, że w przyszłości Yankee Stadium II będzie mieścić się przy 1 Jeter Street. Cała historia Jeter Street ma jeszcze dodatkowy smaczek, o którym pozwolę sobie bardzo skrótowo opowiedzieć. Główne wejście na stadion czyli słynne Gate 4 mieści się przy skrzyżowaniu East 161 Street i mostu Macombs Dan.

Jednak jeśli, ktoś wybiera się na mecz Yankeesów metrem, a tak robi duża część kibiców, to wysiada od strony wejścia Gate 6, które mieści się przy skrzyżowaniu ulic East 161 Street i River Avenue. Ta część ulicy River Avenue, przy której mieści się Yankee Stadium II, od 2014 roku nazywa się Rivera Avenue na cześć legendarnego pitchera NYY Mariano Rivery – wieloletniego kolegi Jetera z drużyny (o czym informowaliśmy w 2014 roku w swoim newsie). Tym, którzy nie wiedzą kim był Mariano Rivera pragnę przypomnieć iż jest uważany za najlepszego closera wszechczasów. Rekordzista MLB w ilości save’ów (652 SV). Fani Yankees na cały świecie nie mogą wyjść z zachwytu, jeśli chodzi o pomysł zmiany nazwy. Liczą, że w niedalekiej przyszłości jadąc metrem na mecz The Bronx Bombers wysiądą przy skrzyżowaniu ulic Jeter Street i Rivera Avenue. Ja sam dostaję gęsiej skórki na samą myśl o tym. Moja podróż życia, która jest jeszcze przede mną to pojechać na mecz New York Yankees. Na razie muszę ograniczyć się do ”wycieczek”, które umożliwia mi wujek Google, z których korzystam regularnie.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się


Guest

Zwolniło się jedno miejsce w Lidze Dynastycznej https://www.fantrax.com/newui/fantasy/joinLeague.go?leagueId=sdxp4kkbk4pc0h78&isSubmit=y