Derek Jeter z New York Yankees oraz Larry Walker z Colorado Rockies dostali się do Baseball Hall Of Fame. Shortstop NYY dostał 99.7% możliwych głosów (396 z 397 głosów). Tylko jednego głosu zabrakło mu by zostać drugim zawodnikiem w historii, który został wybrany jednogłośnie (Przez 100% głosujących. Pierwszym był Mariano Rivera z Yankees w 2019 roku). Wynik Jetera to drugi najlepszy rezultat w historii.

RF Larry Walker z Colorado Rockies jest drugim zawodnikiem wybranym w tym roku. Uzyskał 76.6% głosów i była to dla niego (dziesiąta) ostatnia szansa by dostać się do Hall Of Fame. Walker występował jeszcze w Montreal Expos (obecni Washington Nationals) oraz St. Louis Cardinals – jeśli zawodnik podczas swojej kariery występował w kilku klubach, to ma możliwość wyboru drużyny z ramienia której chce być włączony do HOF. Uroczysta ceremonia wprowadzenia do Baseball Hall Of Fame odbędzie się w niedzielę, 26 lipca w Cooperstown. Oprócz Jetera i Walkera do Hall Of Fame w 2020 roku dostaną się Ted Simmons oraz Marvin Miller, którzy zostali wybrani przez Komitet Weteranów 8 grudnia 2019 roku. Na koniec tego newsa zamieściliśmy linki do biograficznych artykułów Jetera i Walker, które ukazały się kiedyś na łamach naszego portalu.

Krótkie wytłumaczenie dla tych, którzy nie pamiętają, lub nie wiedzą jakie są zasady wyboru do Baseball Hall Of Fame:

Gracz by być włączonym do głosowania do HOF musi być minimum 5 lat ma sportowej emeryturze. Następnie przez 10 kolejnych lat musi uzyskać przynajmniej 75% wszystkich głosów. Wyboru dokonuje BBWAA (Baseball Writers' Association of America – amerykańskie stowarzyszenie dziennikarzy piszących o baseballu). Do 2014 roku zawodnicy mieli 15 lat by dostać się do HOF. Brak wyboru nie oznacza, że gracz nie może liczyć na dostanie się do tego prestiżowego grona. Jeśli nie dostanie się w normalnym głosowaniu, wtedy może liczyć na wybór przez Komitet Weteranów (od 2016 roku część obowiązków KW przejęło The Modern Baseball Era Committee).

Z innych informacji ze świata MLB dowiadujemy się, że Marcel Ozuna zmienia otoczenie i przenosi się z Cardinals do Braves. Zapolowy zgodził się na jednoroczny kontrakt w kwocie 18 milionów dolarów. Umowa nie zawiera dodatkowych bonusów. OF w poprzednim sezonie notował średnie 241/.328/.472 dzięki czemu zaliczył 29 home runów oraz 89 RBI.

>>> Alex Gordon zostaje w Kansas City Royals na kolejny rok. Zapolowy od 2007 roku nieprzerwanie gra w Royals. Za dodatkowy rok gry zarobi 4 mln $. W sezonie 2019 notował .266/.345/.396 dzięki czemu zdobył 13 HR, 31 doubles oraz 76 RBI. 35-latek to trzykrotny All-Star i siedmiokrotny zdobywca Gold Glove Award, który w 2015 roku zdobył World Series.

>>> Drugobazowy Dustin Pedroia doznał kontuzji lewego kolana i jego występ w spring training pozostaje pod znakiem zapytania. Legenda Boston Red Sox ma już na karku 36 lat na karku i 25 mln $ ważnego kontraktu (13mln w 2020 i 12 w 2021). O rozwoju sytuacji będziemy Was informować.

>>> Astros wykazują skruchę po ostatniej aferze. Ich właściciel Jim Crane w rozmowie z mediami powiedział, że Astros przeproszą za to co się stało i będą prosili o wybaczenie, a następnie pójdą na przód.

*** Link do biografii Walkera: https://mlb.com.pl/p/1862-biografia_tygodnia_czesc_62_larry_walker

*** Link do biografii Jetera:

>> https://mlb.com.pl/p/1159-era_jetera_cz_1

>> https://mlb.com.pl/p/1167-era_jetera_cz_2

>> https://mlb.com.pl/p/1591-era_jetera_cz_3

>> https://mlb.com.pl/p/1901-era_jetera_cz_4_ostatnia

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się