Mieliśmy dzisiaj świętować Opening Day włączając o 18 pierwsze mecze baseballowe sezonu 2020. Z wiadomych powodów tak się nie stanie. Jest nam wszystkim z tego powodu smutno, ale w obecnej sytuacji nie jest to największy problem ludzkości. Musimy wspierać walkę z epidemią, bo wtedy nasze życie szybciej wróci do tej nowej normalności. To też będzie oznaczało wznowienie rozgrywek baseballowych. Dziwnie będzie wstawać w kwietniu bez sprawdzania wyników. Trzeba jednak się przystosować do nowej sytuacji i zauważać jakieś szanse lub nowe możliwości.

Ja dużo czasu poświęcałem na dojazdy na uczelnię i oglądanie sportów, więc naturalnie zrobiła mi się taka luka czasowa do wypełnienia. Dalej mam zajęcia na studiach, tyle że online i dostaję zadania do wykonania. Jednak nie samą nauką i obowiązkami żyje człowiek. Czas, który zawsze przeznaczałem na rozrywkę wykorzystuję na oglądanie filmów i czytanie książek. Trochę czuję się tak, jak podczas okresu świątecznego. Nie ma teraz żadnych sportów do oglądania i brakuje warunków na spędzanie czasu na zewnątrz. Oczywiście sporo wydarzeń, na które długo czekałem nie odbędą się w terminie. Wiem, że nie będę miał możliwości realizować zaplanowanych celów biegowych. Bardzo szybko wszystko się radykalnie zmieniło. Żyjemy teraz w sporej niepewności. Mamy nowe problemy i wyzwania. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji. Ciężko jest teraz w ogóle mówić o planach na najbliższą przyszłość. Nawet jak się zacznie sezon baseballowy, to będzie występowało ryzyko jego przerwania w którymś momencie.

Pewnie wielu z was regularnie śledzi informacje ze świata podobnie jak ja. Wydaje mi się nawet, że w ostatnim czasie więcej czytam o tym, niż o baseballu. Wiem jednak, że jeśli sezon ruszy, to będziemy mogli chociaż na chwilę się tym cieszyć i że nauczymy się go jeszcze bardziej doceniać. Do tej pory traktowałem Opening Day jako taką oczywistą oczywistość i nie wyobrażałem sobie, że coś w 21 wieku mogłoby tak bardzo zakłócić porządek świata. Nie wpadam jednak w rozpacz. Planuję każdy dzień tak, abym miał czas i na naukę i na rozrywkę. Wiem, że nie znajdujemy się w idealnej sytuacji. Tęsknię za kontaktami z ludźmi, ale na szczęście możemy utrzymywać kontakt ze znajomymi dzięki internetowi. Mamy warunki do tego, aby dobrze wykorzystać następne tygodnie. MLB zaprasza nas do oglądania starych meczów, ale przecież znamy ich wyniki. Nie będę je oglądał z poczuciem jakiejś tęsknoty, bo mam lepsze zajęcia. Można znaleźć sporo ciekawych książek i filmów o baseballu na Youtube. Zajmę się też pisaniem kolejnych Analiz, abyście mieli bliski kontakt z tym sportem. Niestety relacje spotkań i tygodniki o A's muszą poczekać. Wielu z nas obliczało dni do Opening Day. Czekaliśmy bardzo długo na ten dzień i będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Często piszę taki luźny tekst z tej okazji pozbawiony jakichś szczegółowych analiz. W tym roku wygląda on trochę inaczej. Nie mamy może wiele powodów do szczęścia, ale ten okres wcale nie musi być taki zły. Życzę wam dużo zdrowia w czasie epidemii!

Oto propozycje filmów do obejrzenia:

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się


4b0ac91b957b37700abc63b6d8077775

Dodam jeszcze serial Zagrywka: https://youtu.be/p5BbTUwbrm0. Zdrowia wszystkim!