Właśnie nastąpiło coś, czego można było się spodziewać. W środę MLB oficjalnie ogłosiła, że London Series 2020 pomiędzy Cardinals i Cubs zostaje odwołane. Powód jest wszystkim dobrze znany: pandemia COVID-19.


Impreza pierwotnie zaplanowana była na 13 i 14 czerwca. Fani baseballu nie są zaskoczeni. Takiej wiadomości spodziewali się od wielu tygodni, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że inne wielkie imprezy sportowe jak Euro 2020 czy Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na inne terminy. O tym kiedy zobaczymy rywalizację Cardinals vs Cubs ”zdecyduje koronawirus”. Mówi się, że liga rozważa rozegranie tych meczów podczas ewentualnego Opening Day. Jeśli sezon zostanie anulowany, wtedy być może nie zobaczymy meczów tych dwóch drużyn w stolicy Anglii. Ma to związek z dwuletnią umową między MLB i Londynem. Jest to jednak mało prawdopodobne by się nie dogadali. London Series 2019 okazało się wielkim sukcesem. Rywalizację pomiędzy Yankees i Red Sox na Stadionie Olimpijski w Londynie obejrzało ponad 119 000 widzów.

Rzecznik prasowy MLBPA (Major League Baseball Players Association - związek zawodowy graczy) w rozmowie z Boston Globe poinformował, że podatek od luksusu zostanie niezmieniony nawet jeśli rozgrywki 2020 zostaną anulowane. To dobra wiadomość dla wszystkich, szczególnie dla graczy takich jak Trout, Machado, Harper czy Cole. Dla przykładu w NBA mówi się o renegocjacji kontraktów, a w piłkarskiej ekstraklasie też jest pomysł obniżki wynagrodzeń. W obecnej sytuacji na świecie wszyscy starają się ”utrzymać jakoś na nogach”. Możliwy scenariusz jest też taki, że wielkie gwiazdy MLB zrezygnują dobrowolnie z części swoich wynagrodzeń.

Weteran ligowych boisk Shin-Soo Choo postanowił pomóc graczom z niższych lig związanych z Texas Rangers. Prawozapolowy powiedział, że przekaże każdemu zawodnikowi 1000 dolarów. To daje prawie 200 000 $, ponieważ pomoc trafi do prawie 200 graczy, którzy teraz mogą być spokojni o swój byt. MLB we wtorek ogłosiła też, że będzie płacić graczom z niższych lig (wszystkich drużyn ligi) 400 dolarów tygodniowo - plus świadczenia medyczne - przynajmniej do końca maja lub początku sezonu regularnego, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Choo ma na swoim koncie 1619 spotkań w sezonie regularnym. W czasie 15 lat gry zarobił ponad 147 milionów dolarów. W tym sezonie (nawet jeśli się nie odbędzie) będzie bogatszy o 21 mln $. Wolnym agentem zostanie w 2021.

Reliever Yankees Zack Britton w rozmowie z MLB Network Radio powiedział, że trwają rozmowy MLBPA i MLB na temat rozegrania spotkań sezonu 2020 na neutralnym terenie. Florida Yankees, Tampa Bay Yankees, Motreal Rays - to wszystko jest możliwe, jeśli w grę wchodzi uratowanie rozgrywek. Z kolei Albert Belle czyli 5-krotny All-Star, który od 20 lat jest na sportowej emeryturze, powiedział w wywiadzie, że dobrym pomysłem na uratowanie sezonu 2020 będzie skrócenie go do 112 meczów. Jak widać każdy próbuje sobie radzić jak może w obecnej sytuacji. Zawodnicy trenują indywidualnie, spędzają czas z rodzinami, grają na konsolach itd. Joey Gallo z Texas Rangers też znalazł sposób na utrzymanie kondycji.

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się