Plan majowego rozpoczęcia rozgrywek bez udziału kibiców na terenie Arizony nie zostanie zrealizowany, lecz pojawił się nowy pomysł, który polega on na rozpoczęciu rozgrywek ligowych na przełomie czerwca i lipca. Spotkania miałyby odbywać się w obrębie 3 dywizji tj. West, Central oraz East tym samym w tegorocznym sezonie zabrakłoby podziału na American i National League, z planowanym użyciem DH we wszystkich meczach.

Przed początkiem sezonu mielibyśmy naturalnie okres przygotowawczy który trwałby około 3 tygodni, ważnym krokiem, który może pomóc w realizacji tego planu jest nowa umowa między ligą a sędziami ustalająca kwestie finansowe, ci drudzy otrzymają 70% pensji za sezon 2020.

Liga załatwiła już tę kwestię, ale dalej nie może dojść do porozumienia z MLB Players Association w sprawie draftu, według raportów dziennikarzy, wśród zawodników i pracowników występuje przeczucie, że baseball wróci w 2020 roku.

Po usłyszeniu tych różnych propozycji można mieć optymistyczne myśli, powrót MLB byłby ważnym wydarzeniem i chociaż stadiony będą puste (przynajmniej przez pierwsze tygodnie sezonu), to wróciłaby jakaś "forma normalności" w życiu zawodników, klubów i kibiców.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się także o karze 80 spotkań dla miotacza Cleveland Indians Emmanuela Clase za stosowanie nielegalnych substancji. Wspomniany zawodnik wziął, kilka miesięcy temu, udział w wymianie, której głównym bohaterem był Corey Kluber.

Ekipa z Cleveland była krytykowana za sprzedanie swojej gwiazdy, ale epidemia koronawirusa znacząco zmieniła sytuację, jeśli sezon 2020 się nie odbędzie, to Rangers zapłacą Kluberowi 17,5 miliona (lub dużą część z tej kwoty) bez otrzymania niczego w zamian.

Umowa miotacza wspomina również o tym, że jego drużyna będzie miała opcję wykupu za 18 milionów za 2021 rok, ale przez znaczny spadek wartości przychodów jej przedłużenie wcale nie jest gwarantowane. Znajdowali się natomiast eksperci, którzy bronili Indians od początku, jednym z argumentów za zrobieniem wymiany było pozyskanie Clase'a który miał ERA na poziomie 2.31 w 23.1 IP występując głównie jako reliever w swoim debiutanckim sezonie.

Mówiło się o tym, że miotacz bardzo mocno narzuca i w przyszłości mógłby zostać bardzo dobrym starterem, jednak na razie zrobił jedno z najgorszych możliwych pierwszych wrażeń na nowym klubie i ciężko mu będzie odzyskać zaufanie kibiców.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się