Właśnie poznaliśmy zwycięzców Gold Glove Award czyli corocznych nagród dla najlepszych obrońców na każdej pozycji (po 9-ciu z AL i NL). Nagrody przyznawane są na podstawie głosowania managerów wszystkich drużyn (nie mogą głosować na zawodników drużyn, które prowadzą). Nagroda przyznawana jest do 1957 roku, wtedy przyznano 9 rękawic (bez podziału na ligi). Od roku 1958 obowiązuje obecny system nagród. W latach 1957–1960 pozycję zapolowego dzielono na: RF,CF, LF. W okresie 1961-2010 nie stosowano podziału, by od 2011 roku znowu do niego. W tym roku największym zwycięzcą został zawodnik Colorado Rockies Nolan Arenado, który zdobył tę nagrodę po raz ósmy z rzędu. Odkąd zadebiutował w lidze w 2013 roku nieprzerwanie jest zdobywcą tego prestiżowego wyróżnienia. Oprócz niego po raz ósmy Gold Glove Award dostał (nie z rzędu) Alex Gordon z Kansas City Royals. Spośród 18 rozdanych rękawic, 11trafiło do zwycięzców po raz pierwszy, w tym do siedmiu z Amercian League. Nagroda przyznawana jest pod patronatem firmy Rawlings – producent asortymentu baseballowego. Warto też wspomnieć że na ich stronie www.rawlings.com można głosować na zwycięzców Platinum Glove Award, czyli na dwóch najlepszych obrońców sezonu bez podziału na pozycje – po jednym z National League i American League. Nagroda przyznawana jest od 2011 roku. Bezpośredni link do głosowania: https://www.rawlings.com/gold-glove-platinum.html . Głosować można do jutra (piątek), do godziny 18. Poniżej prezentujemy pełną listę zwycięzców.

# Zwycięzcy Gold Glove Award (gwiazdką zostali oznaczeni zawodnicy, który zdobyli tę nagrodę po raz poierszy):

American League

C: Roberto Perez (Cleveland Indians)

1B: Evan White (Seattle Mariners) *

2B: Cesar Hernandez (Cleveland Indians) *

3B: Isiah Kiner-Falefa (Texas Rangers) *

SS: J.P. Crawford (Seattle Mariners) *

LF: Alex Gordon (Kansas City Royals)

CF: Luis Robert (Chicago White Sox) *

RF: Joey Gallo (Texas Rangers) *

P: Griffin Canning (Los Angeles Angels) *

National League

C: Tucker Barnhart (Cincinnati Reds)

1B: Anthony Rizzo (Chicago Cubs)

2B: Kolten Wong (St. Louis Cardinals)

3B: Nolan Arenado (Colorado Rockies)

SS: Javier Baez (Chicago Cubs) *

LF: Tyler O'Neill (St. Louis Cardinals) *

CF: Trent Grisham (San Diego Padres) *

RF: Mookie Betts (Los Angeles Dodgers)

P: Max Fried (Atlanta Braves) *

Z innych wiadomości. Trevor Bauer odrzucił ofertę kwalifikacyjną od Reds. Wysokość rocznego kontraktu zaproponowanego przez drużynę z Cincinati to 18.9 mln dolarów. Miotacz celuje w długoterminową umowę. Plotki łączą go z Toronto Blue Jays. Zawodnik prawdopodobnie pójdzie tam gdzie dadzą mu najwięcej. Gwiazdor i legenda St. Louis Cardinals Yadier Molina na początku roku wspominał, że zakończy karierę jeśli Cardinals nie przedłuża z nim umowy. Łapacz ma już 38 lat i 17 sezonów w lidze za sobą. Okazuje się, że właśnie zmienił zdanie. Według źródeł chce jeszcze pograć 2 sezony. Usługami zawodnika interesują się podobno cztery drużyny. Zawodnicy MLB mają dobre serce. Jon Lester postanowił podziękować miastu Chicago po tym jak Cubs odrzucili opcję drużyny na następny sezon. W ostatni piątek i niedzielę postanowił stawiać browary w miejscowym pubach. Ogłosił to na twietterze. Chętnych nie brakowało, a piw nazbierało się prawie pięć tysięcy. Miotacz ostatnie 6 sezonów spędził na Wrigley Field i walnie przyczynił się do zdobycia World Series 2016 przez Cubs.

Reese Osterberg to dziewięcioletnia dziewczynka z Fresno County, która wraz ze swoją rodziną straciła dom w pożarze, który parę miesięcy temu szalał w stanie Kalifornia. W zdarzeniu straciła również swoją kolekcję kart baseballowych. Jest wielką fanką łapacza Giants Bustera Poseya. Drużyna z San Francisco podarowała memorabilia klubowe, w tym rzeczy podpisane przez łapacza. To nie koniec niespodzianek. Posey i Reese porozmawiali również online. Dziewczynka nie wiedziała o tym i była bardzo zaskoczona. Jej mina mówi sama za siebie. Całość w poniższym filmiku.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się