Offseason do tej pory przebiega dosyć spokojnie, ale mamy nową znaczącą umowę. Po Robbim Ray Drew Smyly stał się kolejnym leworęcznym starterem, który zniknął z listy wolnych agentów. Były miotacz Rays czy Giants podpisał roczną umowę z Atlanta Braves o wartości 11mln. Drużyna liczy na to, że dobre występy Drewa w sezonie 2020 nie były dziełem przypadku i southpaw stanie się solidnym członkiem rotacji Atlanty. 31 letni Smyly ma duży potencjał, ale przez lata często go widzieliśmy na liście kontuzjowanych zawodników. W zeszłym sezonie Braves mieli sporo kłopotów ze zdrowiem starterów, więc wydanie 11mln na Drewa jest ryzykownym posunięciem.

Gwiazdor Padres Mike Clevinger przejdzie operację Tommy John i straci cały sezon 2021. Jest to ogromny cios zarówno dla startera jak i dla zespołu, który ma zamiar rywalizować z Dodgers o zdobycie dywizji NL WEST w 2021. Na młodych miotaczach San Diego spocznie teraz duża presja. Być może ekipa będzie bardziej skłonna podpisać nową umowę z Richardsem lub zakontraktować innego wolnego agenta do rotacji.

Theo Epstein odchodzi z Cubs po 9 latach współpracy. Były już prezydent operacji ekipy z Chicago pomógł drużynie zdobyć upragnione World Series po ponad 100 latach przerwy w 2016 roku. Jest on uważany za jednego z najlepszych zarządzających w baseballu. Zanim został pracownikiem Cubs, to pomógł Red Sox przełamać ich "klątwę" w 2004 roku. Nie wiadomo, jaka będzie następna praca Epsteina. Theo nie planował zostać na dłużej w Cubs, więc odszedł teraz, kiedy drużynę czeka okres bardzo ważnych i trudnych decyzji. Wolnymi agentami zostali m.in. Jon Lester i Jose Quintana, a za rok mogą nimi być Anthony Rizzo, Kyle Schwarber, Javier Baez czy Kris Bryant, czyli znacząca część trzonu zespołu z 2016 roku. To Jed Hoyer przejmie rolę Epsteina i to on będzie odpowiedzialny za ruchy kadrowe.

Wśród innych newsów warto wspomnieć o umowie małoligowej dla Yasmany Thomasa. Przed sezonem 2015 Arizona D-Backs zaoferowali mu 68mln za 6 lat gry, co wtedy było rekordowym transferem drużyny rywalizującej w NL WEST. Kubańczyk nie spełnił oczekiwań i kontrakt okazał się być wielką pomyłką. W 6 latach rozegrał tylko 309 spotkań w MLB, przy czym tylko 4 z nich odbyły się w ostatnich trzech latach. Washington Nationals dadzą 30 latkowi szansę na odbudowę formy.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się