Drugobazowy Kolten Wong po tym jak "nie dogadał się" z Cardinals w sprawie umowy (klub odrzucił opcję za 12.5 mln$). Zawodnik, który jest dwukrotnym zdobywcą Gold Glove, znalazł się na celowniku Toronto Blue Jays. Wong od początku swojej kariery związany był z ekipą z St. Louis. W 852 meczach zaliczył linijkę .261/.333/.384 oraz 703 H, 53 HR, 281 RBI, OPS na poziomie .717. Jego atutem jest jednak gra w obronie, czego dowodem mogą być dwukrotne zdobycie GC. Jeśli trafiłby do Kanady, wtedy miejsce na drugiej bazie musiałby zwolnić Cavan Biggio. Nie byłoby to zbyt dużym problemem ponieważ może on grać na trzeciej bazie, a także na zapolu.

Chciałoby się rzec: wszystko wychodzi po fakcie. Zapolowy Los Angeles Dodgers Cody Bellinger przeszedł we wtorek operację prawego ramienia. OF LAD w siódmym meczu o Mistrzostwo National League zdobył kluczowego home runa. Po jego zdobyciu w geście radości ”stuknął się łokciem” z Enrique Hernandezem. Na nagraniach widać grymas twarzy Bellingera po takiej celebracji HR. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu NLCS MVP oraz zagraniu w World Series. W normalnych szybciej trafiłby pod nóż chirurga, jednak gra toczył się o mistrzostwo. Dodgers go podrasowali na najważniejsze mecze sezonu. Jednak bez operacji się nie obyło. Chodzi o sytuację z poniższego filmiku.

Teraz trochę o legendach MLB. Johny Bench oraz Ken Griffey Jr. (na zdjęciu pierwszy oraz drugi od lewej) postanowili zrobić ”coś dla pieniędzy”. Bench postanowił sprzedać swoje pamiątki, a Griffey Jr. zainwestował w klub MLS Seattle Sounders stając się częścią grupy właścicieli klubu. Griffey jest też legendą Marines. 13 lat (spośród 22) swojej kariery spędził w Seattle. To głównie z tym klubem kojarzy się go najbardziej pomimo tego, że jest też członkiem Cincinnati Reds Hall of Fame. Jak widać stara miłość nie rdzewieje. Bench postanowił sprzedać swoje sportowe pamiątki zgromadzone w czasie 17-letniej kariery. Aukcja zakończyła się w ostatnią sobotę i została przeprowadzona przez Louisville Slugger Museum and Factory w Kentucky. "Pod młotek" trafiły m.in. następujące rzeczy: mistrzowski pierścienie 1976 (ponad 146.000 $) oraz 1975 (135.00 $). Statuetka NL MVP 1970 (135.000 $. Koszulka z 1980 roku (105.000 $). Bench w grudniu będzie miał 73 lata, a sprzedaż nie była wcale podyktowana tym, że ledwo wiąże koniec z końcem. Zebraną sumę ma zamiar przeznaczyć na edukację swoich najmłodszych dzieci. Były gracz Reds był czterokrotnie żonaty.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się