Randy Arozarena gwiazda i bohater ostatniego sezonu Tampa Bay Rays został aresztowany na Jukatanie za stosowanie przemocy domowej. Do spięcia doszło w momencie, w którym zawodnik próbował odebrać dziecko swojej byłej partnerce. Miał też rzekomo pobić ojca kobiety. Póki co zapolowy nie ma oficjalnych zarzutów, a areszt wynika ze stosowanych procedur. W środę sprawa trafiła do sędziego w mieście Merida. Biuro prokuratora generalnego na Jukatenie poinformowało, że ewentualny proces będzie kontynuowany przed odpowiednim sądem. Przesłuchanie OF'a zaplanowano na piątek czasu polskiego. Główny zainteresowany nie skomentował jeszcze całej sytuacji. Zrobił to jego klub w krótkim oświadczeniu: " Jesteśmy świadomi doniesień, że nasz zawodnik Randy Arozarena został zatrzymany. Zbieramy więcej informacji na ten temat. W tym momencie nie będziemy tego szerzej komentować". W bardzo podobnym tonie wypowiedział się komisarz ligi. Manfred zaznaczył, że liga jest świadoma zaistniałej sytuacji i wszystkiemu się przygląda. Trzeba pamiętać, że jeśli Arozarena zostanie oficjalnie oskarżony i dostanie wyrok sądowy, wtedy czeka go też kara ze strony ligi. MLB jest bardzo wyczulona w takich kwestiach. Zawodnik w ostatnim historycznym postseason Rays był główną postacią drużyny. W 20 meczach posezonowych ekipy z Florydy zaliczył 10 HR, 14 RBI z AVG na poziomie .377. Dostał też MVP ALCS.

Według raportów z USA MLB rozważa przyznanie statusu major Negro Leagues. Pod lupę wzięto 6 lig, w których występowali czarnoskórzy zawodnicy oraz Latynosi. John Thorn oficjalny historyk MLB w rozmowie z Los Angeles Times powiedział, że Negro Leagues powinny mieć status major, ale póki to nastąpi trzeba porządnie przebadać wszystkie spotkania i rekordy. Jeśli kiedyś MLB przyzna status major którejś z lig wtedy być może nastąpi zmiana w oficjalnych rekordach. Josh Gibson, Satchel Paige oraz najsłynniejszy z nich Jackie Robinson. Czy status major zostanie przyznany? Tego dowiemy się w przyszłości. Pozostaje tylko czekać.

Z innych informacji.

# Niedawny gwiazdor ligi Yasiel Puig za pomocą Twittera poinformował, że jest gotów do gry w sezonie 2021. 29-letni zawodnik ma trudny charakter, przez który stracił szansę na wspaniałą karierę. Mimo "gorącej głowy" to wciąż pożądany gracz. Mówi się, że zapolowego chcą podpisać trzy kluby: Boston Red Sox, Baltimore Orioles oraz Houston Astros. OF ostatni raz widziany był w MLB, w 2019 roku. Wtedy zaliczył 149 spotkań w rozgrywkach grając dla Cincinnati Reds i Cleveland Indians. Zanotował następującą linijkę .267/.327/.458 dodatkowo zaliczając 24 HR, 84 RBI i 19 SB. Puig dodał, że ostatnie miesiące przeznaczył na poprawę swojej sfery fizycznej, psychicznej i duchowej. Czy "syn marnotrawny" powróci do ligi? Wiele na to wskazuje. Ja trzymam za niego kciuki ponieważ to wciąż świetny gracz. Pamiętajmy, że jeszcze parę sezonów temu to na niego polowała połowa graczy z naszego fantasy.

# Reds i Rockies zrobili deal. Do Cincinnati powędrował Jeff Hoffman oraz prospekt Case Williams. Do Colorado trafił Robert Stephenson.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się