Doświadczony leworęczny miotacz podpisał dwuletnią umowę z Kansas City Royals o wartości. Minor dołączył już raz do tego zespołu w swojej karierze i tam odbudował swoją formę w 2017 roku. Zagrał wtedy tak dobrze jako reliever, że przed sezonem 2018 Texas Rangers dodali go do rotacji. Był w tym czasie bardzo solidnym starterem i został nawet wybrany do All Star Game w 2019 roku, ale sezon później jego ERA wyniosło 5.56. Mieszał dobre występy ze słabymi i nawet po wymianie do Oakland jego numery nie uległy poprawie. W Kansas City będzie mógł liczyć na regularną grę i szansę na odbudowę formy, ale ekipa ta prawdopodobnie nie będzie rywalizować w następnych dwóch latach o Postseason. 32 latek w takim przypadku mógłby liczyć na wymianę do lepszego zespołu.

Generalnie nie działo się dużo w świecie baseballowym w ostatnich dniach, więcej się mówi o plotkach niż o faktycznych wymianach. Niedługo może to ulec zmianie i już drugiego grudnia mamy ważny dzień. Drużyny muszą do tego dnia wybrać zawodników, którym nie zaoferują kontraktu. Chodzi tutaj o zawodników, którzy mogą otrzymać podwyżki w potencjalnym procesie arbitrażu. Wśród kandydatów mamy sporo znanych nazwisk, zostały je wymienione na stronie MLBTraderumors.

https://www.mlbtraderumors.com/2020/11/2020-non-tender-candidates.html

Mówi się, że Cubs mogą szukać potencjalnych zainteresowanych Krisem Bryantem, który według przewidywań będzie zarabiał około 18mln w przyszłym sezonie. Jest to spora suma dla zawodnika, który w 2020 roku miał OPS na poziomie .644. Na początku sezonu 2015 Cubs dodali go do składu 2 tygodnie po Opening Day, aby zyskać nad nim dodatkowy rok kontroli nad nim. Obecnie okazuje się, że nie zyskali na tym tak dużo i nie wykluczone, że Kris zostanie wolnym agentem lub wymieniony w najbliższych godzinach do innej drużyny za dosyć skromną paczkę prospektów. To od tego momentu zaczynają się trudne decyzje Cubs, a na głowie mają jeszcze Schwarbera czy Almorę. Jeśli się pozbędą tych zawodników, to będzie trzeba znaleźć ich zastępców. Dla Generalnego Menadżera Jeda Hoyera i jego nowego asystenta Craiga Breslowa (były miotacz m.in Red Sox czy A's) czekają spore wyzwania.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się