New York Yankees długo się zastanawiali, ale w końcu zapadła decyzja. Łapacz Gary Sanchez zostaje w klubie na sezon 2021. Rok temu taki scenariusz byłby nie do wyobrażenia. "The Kraken" dostał duży kredyt zaufania po kiepskim ostatnim sezonie, szczególnie w postseason, w którym zaliczył tylko jedno odbicie. Efektem tego było to, że głównym łapaczem został Kyle Higashioka. Catcher w zbliżającym się sezonie zarobi około 5 milionów dolarów. Klub ogłosił również, że RHP Luis Cessa oraz Ben Heller zostają w drużynie. Jonathan Holder nie otrzyma propozycji kontraktu i zostaje wolnym agentem. Te ruchy Yankees to fundament pod to co czeka ich na wiosnę. Tuż przed Spring Training swoje nowe umowy poprzez arbitraż będą mogli negocjować tacy gracze jak: Aaron Judge, Gio Urshela, Luke Voit, Chad Green, Gleyber Torres, Clint Frezier, Miguel Andujar, Jordan Montgomery. The Bronx Bombers mają więc o czym myśleć. Do tej pory Sanchez zagrał w 421 meczach dla Yanks, w sezonie zasadniczym zanotował następujące cyferki: 366 H, .823 OPS, 115 HR, 286 RBI. Jego linijka to: .236/.320/.502. Dwa razy zagrał w MLB All-Star Game.

Inne bardzo znanym graczem, który zostaje w swoim macierzystym klubie jest Kris Bryant. Gwiazdor Cubs w 2021 roku zarobi około 18.6 mln $. Trzeciobazowy to były MVP (2016), który miał nieciekawy ostatni sezon. W 34 meczach zanotował: 206/.293/.351, 4 HR, 11 RBI, 27 H. Jego być może byli koledzy z drużyny nie mieli tyle szczęścia. Mam na myśli Kyle’a Schwarbera oraz Alberta Almora Jr.’a. Ekpia z Wrigley Field nie przedstawiła im ofert. Napisałem "być może byli koledzy z drużyny" ponieważ mówi się, że ta dwójka ma szansę wrócić do drużyny, tylko że na innych warunkach - szczególnie Schwarber. Tym bardziej, że Jed Hoyer czyli president of baseball operations w Cubs w ostatniej rozmowie z ESPN powiedział: ”To była trudna rozmowa. Zadzwoniłem do Kyle'a. Na pewno zostawiamy przed nim otwarte drzwi. Będziemy nadal rozmawiać o sposobach sprowadzenia go z powrotem. Odbyliśmy dobrą rozmowę. Jest legendą. Nie ma co do tego wątpliwości”. Innym znanym graczem, który nie dostał oferty ze swojego klubu jest Adam Duvall z Braves. Zawodnik w 2020 roku zdobył 16 HR i pokazał się z bardzo dobrej strony. To tylko kwestia czasu, aż jakaś drużyna przygarnie go do siebie.

Z innych wiadomości:

# Corey Knebel przechodzi z Brewers do Dodgers. W drugą stronę powędruje gracz, który nie został jeszcze podany do wiadomości (kto to będzie zostanie ustalone w późniejszym terminie). Jeśli drużyny nie dojdą do porozumienia, wtedy Dodgers muszą zrekompensować Milwaukee transfer w gotówce.

# Jose Iglesias przechodzi do Los Angeles Angels. Orioles w zamian otrzymają dwóch miotaczy w minor-league. Są to RHP Jean Pinto oraz Garrett Stallings.

# Jean Segura z Philadelphia Phillies znalazł się w kręgu zainteresowań Toronto Blue Jays. Widać, że ekipa z Kanady poważnie traktuje sezon 2021. Ma w planach "dobre granie" ponieważ to kolejny dobry gracz, który jest łączony z tym klubem.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się