Eddie Robinson, który pamięta ostatni tytuł mistrzowski Cleveland Indians (1948 rok) kończy dziś 100 lat. Jest najstarszym żyjącym byłym zawodnikiem ligi. Na świat przyszedł 15 grudnia 1920 roku w Paris, w stanie Texas. W MLB spędził 13 sezonów z 3 letnią przerwą na uczestnictwo w II Wojnie Światowej. Podczas swojej kariery grał dla Indians, Senators, White Sox, Athletics, Yankees, Tigers, Orioles. Grał na pozycji pierwszobazowego. 4 razy zagrał w MLB All-Star Game. W lidze wystąpił w 1315 meczach w sezonie regularnym. W tym czasie zaliczył 1146 H, 172 HR. Jego linijka to .268/.353/.440. Pracował też w MLB jako scout, coach, a także był GM'em Braves w momencie, gdy Hank Aaron ustanowił rekord w home runach. Widział wiele historycznych wydarzeń (m.in. zastrzeżenie jerseya Babe Rutha).

Źródła baseballowe zza oceanu raportują, że właściciele i generalni managerowie drużyn chcą odłożyć rozpoczęcie sezonu 2021 do maja. Innego zdania jest związek graczy (MLBPA), który chce tradycyjnego rozpoczęcia sezonu w kwietniu. Chcą również by rozgrywki zawierały pełne 162 mecze, dzięki czemu gracze otrzymają całe wynagrodzenie. MLB chce skrócenia sezonu do 140 lub mniej meczów. Komisarz Rob Manfred kręci nosem, a jak będzie okaże się w przyszłości. Póki co według oficjalnej strony MLB Spring Training mają rozpocząć się 27 lutego, a sezon 1 kwietnia.

Z innych informacji:

# Miotacz Greg Holland zostaje w Kansas City Royals na kolejny rok. Strony dogadały się w sprawie jednorocznego kontraktu o wartości 2.75 mln dolarów. Klub mimo 35 lat zawodnika wierzy w niego. Należy pamiętać, że Holland przed operacją Tommy'ego Johna w 2016 roku był jednym z lepszych closerów w lidze. Zdobył tytuł z Royals w 2015 roku i jest ich wyborem z draftu.

# Outfielder Hunter Renfroe przechodzi do Red Sox. Jednoroczna umowa opiewa na gwarantowaną kwotę 3.1 mln dolarów. Wartość kontraktu po uwzględnieniu ewentualnych bonusów może wzrosnąć do 3.7 mln $.

# Manager Houston Astros Dusty Baker nie wie czy będzie chciał poprowadzić drużynę w rozgrywkach 2021. Ma to związek z jego wiekiem - 71 lat.

# Manager Yankees Aaron Boone powiedział w ostatnim wywiadzie, że DJ LeMahieu jest ich numerem jeden na liście życzeń. Póki co strony nie mogą się dogadać w sprawie nowego kontraktu. Kością niezgody pozostaje 25 milionów "zielonych". Manager i zawodnik chcą 5-letniej umowy za 100 baniek. Yankees są za 4-letnim kontraktem. Na DJ'a zęby ostrzy sobie pół ligi.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się