Mistrzowie z 2020 roku podpisali nową umowę z relieverem Blake Treinenem, który był ważnym członkiem zeszłorocznej ekipy. 32 letni miotacz nie zdołał całkowicie wrócić do swojej genialnej formy z 2018 roku, kiedy miał ERA na poziomie 0.78 w 80.1 IP dla A's, ale poprawił swoje numery w porównaniu do słabego sezonu 2019. Treinen miał ERA na poziomie 3.86, WHIP 1.21 i tylko jeden HR przeciwko. Jego dominującym narzutem jest sinker i to dzięki niemu osiąga sukcesy, ale momentami może tracić kontrolę nad swoimi narzutami i dlatego nie zalicza regularnie świetnych sezonów. Przekonał jednak Dodgers do zaoferowania mu dwuletniego kontraktu o wartości 17,5mln z klubową opcją o wartości 8,5mln, który został zaakceptowany.

Inny były gracz A's Robbie Grossman również podpisał nową umowę. Zapolowy został nowym zawodnikiem Detroit Tigers i przez następne 2 lata zarobi 10mln. 31 letni gracz miał dobry sezon w 2020 roku i może sporo zaoferować nowemu klubowi. Robbiego trudno jest wyoutować przez strikeout, potrafi zmęczyć miotaczy w pojedynkach i często dostaje się ostatecznie na jakąś bazę. Nigdy nie wybijał dużo Home Runów, ale w zeszłym sezonie miał ich 8. 31 letni baseballista jest całkiem umięśniony i wydaje się mieć predyspozycje do bycia sluggerem. Dodatkowo jest solidny w obronie, dobrze współpracuje z kolegami i nawet potrafi kraść bazy. Robbie nie ma za dużo wad jako zawodnik, ale nie jest to też typ gracza, wokół którego się buduje drużynę. Nie jest to ruch, który tworzy z Tigers poważnych kandydatów do awansu do Postseason w przyszłym roku. Niemniej uważam, że jest to dobra umowa dla obu stron. Robbie będzie miał okazję do regularnej gry, czyli także przeciwko leworęcznym miotaczom. Grossman jest switch hitterem, ale w Oakland grał głównie przeciwko praworęcznym miotaczom, ponieważ w zespole byli już tacy pałkarze jak Pinder, Piscotty, Canha czy Davis, którzy byli wystawiani na pojedynki z southpawami. Detroit natomiast zyskają weterana, od którego młodzi pałkarze mogą się sporo nauczyć plus będzie można go później wymienić, jeśli dalej będzie się prezentował z bardzo dobrej strony. Zostając w temacie byłych zawodników A's, Daniel Gossett podpisał mało ligową umowę z Boston Red Sox. Miotacz zapowiadał się na przydatnego miotacza w Oakland, ale po operacji Tomny John drużyna zrezygnowała z jego usług.

Mamy też nowe wieści odnośnie planów MLB na przyszły sezon. Liga nie chce opóźnić sezonu, czują się gotowi na rozpoczęcie spotkań już w marcu. Uważają, że skoro futboliści NFL zaczęli grać od września zgodnie z planem, to czemu baseballiści mają zacząć później. Nie wszystkim właścicielom zespołów podoba się takie działanie, wolą poczekać na to, aż zawodnicy się zaszczepią i wtedy ruszyć od jakiegoś maja. Opóźniony natomiast mają zostać sezony dla drużyn MiLB, które w ogóle się nie odbyły w 2020 roku. Nie jest to komfortowa sytuacja dla prospektów, które nie mają idealnych warunków na rozwinięcie swoich umiejętności. Miejmy nadzieję, że ostatecznie prospekty będą miały jakąkolwiek okazję do gry w tym roku.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się