Ekipa z Queens ma nowego właściciela, który chce zbudować bardzo silną ekipę na przyszły sezon. Mets dodali już do swojego składu relievera Trevora May, ale wymiana za Francisco Lindora i Carlosa Carrasco jest ruchem, który wzbudził większe zainteresowanie. Dodali do składu dwóch bardzo dobrych zawodników i wydaje się, że to jeszcze nie koniec wzmocnień. Ekipa interesuje się Springerem i Bauerem, więc należy bacznie obserwować ich ruchy. Po zakończonej wymianie podpisali mało ligową z infielderem Brandonem Drury, ponieważ oddali dwóch młodych shortstopów, a chcą mieć duży depth. Drużyna wydaje się być silna, ale należy pamiętać, że całkiem sporo ryzykują w tej wymianie. Nad Lindorem został tylko rok kontroli, a Carrasco ma już 33 lata.

Jeżeli chodzi o Cleveland Indians, to tego typu wymiana wydawała się być tylko kwestią czasu w tym sezonie ogórkowym. Ekipa pozyskała Andresa Gimeneza i Ameda Rosario, więc dodają młodych infielderów, którzy mogą grać obok Jose Ramireza. Do nich dochodzą też prospekty Josh Wolf i Isah Greene, a także zaoszczędzą około 30mln na 2021 rok. Indians nie powinni się wycofać z walki o Postseason mając w swoim składzie Biebera, Pleasaca czy Ramireza i na pewno pozbycie się Lindora i Carrasco ich osłabia, ale dzięki temu ruchowi przyszłość zespołu wygląda obiecująco. Niewykluczone, że jeszcze w tym offseason sprowadzą do siebie uznanych weteranów jak Eddie Rosario, Josh Reddick, Jackie Bradley Jr. czy Joc Pederson.

Nie będzie to już raczej Kyle Schwarber, który dogadał się z Washington Nationals w sprawie rocznej umowy o wartości 10mln. Slugger nie otrzymał kontraktu od Cubs, który według estymacji miał zarobić około 7mln jako gracz, który mógł walczyć o wyższe wynagrodzenie w arbitrażu w 2021 roku, ale ekipa z Chicago zrezygnowała z usług zapolowego. Okazuje się, że Nationals wyżej sobie cenią Schwarbera, który wydaje się być jednym z ich trzech podstawowych outfielderów. W drużynie jest już gwiazdor Juan Soto i Victor Robles. Kyle nie jest uznawany za świetnego defensora, ale wolał zostać w National League i udowodnić, że potrafi grać z rękawicą. Ostatecznie może być tak, że DH zostanie na 2021 rok, lecz drużyny mają zakładać, że tak nie będzie. Taki jest komunikat ze strony ligi, ostatecznej decyzji dalej nie ma.

W innych wiadomościach warto wspomnieć o rocznej umowie relievera Ryne'a Staneka, który został nowym graczem Houston Astros. 29 letni miotacz zarobi 1,1mln w przyszłym sezonie. Wielu z was dalej kojarzy nową drużynę Staneka z aferą. Okazuje się, że możemy mieć kolejny wielki skandal w MLB. Były pracownik Angels Brian Harkins oskarżył sporo miotaczy o oszustwo. Chodzi o smarowanie piłek nielegalnymi substancjami. Jego klientami mieli być m.in. Gerritt Cole, Max Scherzer czy Justin Verlander. Jest to nielegalne w MLB i przyłapani na oszustwie miotacze dostają potem kary w okolicach 10 spotkań. O całym problemie mówił Trevor Bauer, kiedy w maju 2018 roku oskarżył o oszustwo Houston Astros zwracając uwagę na znaczny wzrost spin rate narzutów ich miotaczy, w tym Gerrita Cole'a. Za pomocą różnych substancji piłka może wykonać więcej obrotów w powietrzu. Jest to temat do analizy, o którym jeszcze napiszę coś więcej.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się