Stało się to na co czekał cały Nowy York, a przynajmniej ta jego część, która trzyma stronę drużyny z Bronxu. Zapolowy Brett Gardner zgodził się na jednoroczną umowę w wysokości 4 milionów dolarów. Kontrakt zawiera opcję zawodnika i drużyny (Mutual option = I zawodnik i klub muszą zaakceptować opcję, aby weszła w życie), dzięki której w 2022 może zarobić około 11 mln $. Gardner to serce i dusza drużyny. Jest jedynym grającym zawodnikiem Yankees, który pozostał z mistrzowskiej ekipy 2009 (zdobycie World Series). Jego największe sukcesy  (oprócz WS) to: MLB All-Star Game (2015), Gold Glove Award (2016), AL stolen base leader (2011), AL triples leader (2013) oraz trzykrotne zdobycie Fielding Bible Award (2010, 2011, 2017).W barwach The Bronx Bombers na dzień dzisiejszy rozegrał 1548 meczów w sezonie regularnym, co jest 16 wynikiem w historii klubu. To będzie jego 14 sezon dla Yanks (zadebiutował 30 czerwca 2008 roku przegranym 2-1 meczu z Rangers). Jego linijka za poprzednie 13 sezonów to .259/.343/.401. Ponadto zaliczył 129 HR, 1384 H, .747 OPS, 896 R, 270 SB oraz 2144 TB. W postseason wystąpił w 67 meczach co jest ósmym wynikiem w historii Yankees, więcej m.in. niż Mickey Mantle czy Joe DiMaggio. Liczba jego odbić w trakcie gier posezonowych to 39 H, co daje mu 17 wynik w historii NYY (razem z Reggie Jacksonem). Te wszystkie „cyferki” to tylko znikomy obraz tego, jak ważnym zawodnikiem dla klubu jest Brett Gardner. Przeglądając fora i liczne grupy o Yankees na Facebooku, do których należę mogę dojść do jednego wniosku. Jeśli Yankees postąpiliby inaczej wtedy Brian Cashman (GM) wyjechałby na taczce przez Gate 4 na Yankee Stadium II. Drodzy czytelnicy, sorry za prywatę, ale cieszę się jak dziecko. Dla mnie to ważniejsze info niż to, że Tatis dostał przedłużenie za 340 mln $. Jak to powiedział Patrick w prywatnej rozmowie „czekałeś na to całą zimę”. Trafił w samo sedno. 

Z innych wiadomości:
# Zostajemy jeszcze w Nowym Yorku, z tą małą różnicą, że przenosimy się na Queens. NY Mets i RHP Taijuan Walker doszli do porozumienia w sprawie dwuletniego kontraktu. Wartość umowy to 20 mln $. Miotacz w 2021 dostanie 10 mln oraz 7 mln w 2022. Jest też opcja gracza na trzeci sezon, która wynosi od 6 do 8.5 miliona (w zależności od jakości gry pitchera) lub buyout w wysokości 3 mln $. Walker w poprzednim sezonie w 11 meczach (dla Blue Jays i Mariners) zanotował bilans 4-3, 2.70 ERA, 1.16 WHIP podczas 53.1 IP.  
# Johnny Damon były zawodnik MLB (Royals, Red Sox i Yankees), który rozegrał 18 sezonów w lidze, został wczoraj aresztowany na Florydzie za jazdę pod wpływem alkoholu i stawianie oporu oficerowi policji bez użycia przemocy. Wobec 47-letniego mężczyzny zastosowano areszt tymczasowy. Obecnie przebywa w areszcie Orange County Corrections Department (możliwe, że za moment z niego wyjdzie. Jednak w chwili pisania tego newsa 20 lutego godz. 16:41 jeszcze to nie nastąpiło). Damon to dwukrotny All-Star oraz jeden z zaledwie 11 zawodników w historii MLB, którzy zdobyli Worl Series z Red Sox i Yankees. 
# Gwiazda Nationals Max Scherzer przez kontuzję kostki prawdopodobnie opuści znaczną część Wiosennych Treningów. Trzykrotny zdobywca Cy Young Award urazu nabawił się podczas biegania. Ile potrwa przerwa? Tego jeszcze nie wiadomo. Jest w ostatnim roku 7-letniej umowy za 210 mln$. W nadchodzącym sezonie zarobi 34.5 mln dolarów. W 2022 zostanie wolnym agentem.
# MLB oraz Major League Baseball Players Association (Związek Graczy) ogłosili że wśród przebadanych 4336 próbek (pracownicy i gracze) było 13 pozytywnych testów na covid-19. Czeka ich ponowny test. Po nim liga i związek podejmą dalsze kroki.
# Wolny agent Cameron Maybin, który w poprzednim sezonie występował dla Tigers i Cubs związał się małoligowym kontraktem z ekipą z Wrigley Field. Kwota umowy na chwilę obecną nie jest na razie znana. Inne znane nazwisko na małoligowej umowie to Todd Frazier. Weteran z 10-letnim stażem, który w poprzednim sezonie występował dla Rangers i Mets związał się kontraktem z Pirates. Jeśli udowodni swoją wartość podczas Wiosennych Treningów, wtedy wzbogaci się o 1.5 miliona dolarów.

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się