Legenda NBA i gwiazdor Los Angeles Lakers LeBron James wykonał kolejny ruch biznesowy. Właśnie został częściowym właścicielem Boston Red Sox. Wielkość udziałów LBJ’a nie została ujawniona. Ich zakup był możliwy, ponieważ James od 2011 roku współpracuje z Fenway Sports Group. FSG to amerykańska firma sportowa. Jest to macierzysta spółka drużyn takich jak np. FC Liverpool z Premier League czy Boston Red Sox. Skrzydłowy Lakers dziesięć lat temu wspólnie ze swoim partnerem biznesowym i przy przyjacielem Maverickiem Carterem zakupili tam udziały. Firma wyceniana jest na około sześć miliardów dolarów. LeBron stanie się też współwłaścicielem innych spółek firmy. Mowa tu o Roush Fenway Racing, Fenway Sports Management oraz przede wszystkim NESN. New England Sports Network (MESN – przyp. red.) to amerykańska regionalna sportowa sieć kablowa i satelitarna, która w większości transmituje mecze drużyn ze stanu Massachusetts (Red Sox, Boston Bruins, New England Patriots oraz Boston Celtics). Nie brak też złośliwości w stronę LeBrona po tym jak informacja łącząca najlepszego koszykarza świata z Red Sox obiegła cały glob. Chodzi o to, że James widywany był już czapkach lub jerseyach Indians, Cubs, Yankees, Marlins czy Dodgers. „Życzliwi” mówią, że to jego nowa ulubiona drużyna. Swoją drogą to bardzo ciekawe, czy od teraz James będzie się pokazywał na meczach Dodgers.

Z innych wiadomości:

# Washington Nationals będą grali przy udziale publiczności. Władze miasta podjęły decyzję, dzięki której na Nationals Park zasiądzie 5000 widzów. Nats Nationals byli jedną z niewielu drużyn MLB, która nie miała jeszcze pozwolenia na dopuszczenie fanów do oglądania ich spotkań. Zdobywcy World Series 2019 sezon rozpoczną meczem z New York Mets.

# Infielder Maikel Franco oraz Baltimore Orioles doszli do porozumienia w sprawie jednorocznej umowy o wartości 800 000 dolarów. Kontrakt zawiera bonus wielkości 200 000 $, który zostanie wypłacony jeśli Franco osiągnie PA (plate appearances) na poziomie minimum 400. W poprzednich dwóch pełnych sezonach najlepsi osiągali wynik około 760 PA. Franco podczas swojej siedmioletniej kariery zaliczył 110 HR z BA na poziomie .253. Jeśli w trakcie rozgrywek zostanie wytransferowany, wtedy otrzyma rekompensatę 250 000 $.

# Brewer dodali do 40-man roster trzeciobazowego Travisa Shawa po tym jak pokazał się z dobrej strony podczas Wiosennych Treningów. Zawodnik w nadchodzącym sezonie zarobi 1.5 miliona dolarów. Drugie tyle może otrzymać za bonusy przewidziane za dobrą grę. Będzie to jego druga przygoda z Brewers. W klubie z Milwaukee występował już w latach 2017-2019. Jego linijka za ten okres to 258/.347/.497 oraz 63 HR, 187 RBI w 296 meczach.

# Toronto Blue Jays podjęli opcję drużyny na sezon 2022 w kontrakcie managera Charliego Montoyo. W klubie z Kanady pracuje od 2019.

# Gwiazdor Tigers Miguel Cabrera uważa, że ​​skandal Astros ze kradzieżą znaków nie splamił ich tytułu. Ma to za pewne związek z tym, że od sezonu 2021 managerem drużyny z Detroit jest A. J. Hinch. Był on managerem Astros, kiedy zdobyli World Series.

# Legenda baseballu Ichiro Suzuki ma się dobrze. 47-latek był widziany podczas treningu Marlins.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się