MLB draft będzie dopiero w czerwcu, ale kibice baseballowi zdążyli już poznać dwóch miotaczy Vanderbilt. Kumar Rocker i Jack Leiter narzucili w ostatnim czasie no-hittery. Ten pierwszy miotacz zaliczył 19 strikeoutów w swoim dominującym starcie, wszystkie po narzuceniu slidera. Natomiast Jack zaliczył 16 strikeoutów, wszystkie po narzuceniu fastballa. Leiter narzucał piłki z prędkością 98-99 mil na godzinę, nawet po wykonaniu ponad 100 narzutów prędkość utrzymywała się powyżej 95mph. Warto wspomnieć, że Jack jest synem Al Leitera, byłego miotacza Yankees, Mets, Blue Jays i Marlins, dwukrotnego All Stara. Szybko jednak może być bardziej znany jako ojciec Jacka, który prawdopodobnie razem z kolegą Kumarem zostanie wybrany na samym początku następnego draftu. Pittsburgh Pirates mają wybór nr 1, Texas Rangers będą następni w kolejce.

New York Mets próbują przedłużyć umowy z Conforto i Lindorem, mówi się nawet o kwocie 300mln dla nowego shortstopa, ale dalej trwają negocjacje. Inaczej wygląda sytuacja z Kansas City Royals i Salvadorem Perezem. Łapacz przedłużył kontrakt z zespołem, dzięki czemu zarobi 80mln w następnych 4 latach, a do tego dochodzi klubowa opcja na piąty rok o wartości 13,5mln z buy-outem o wartości 2mln. Nowa umowa 30 latka gwarantuje mu zatem 82mln i jest to nowy rekord klubu, jeśli chodzi o największą sumę pieniężną dla zawodnika w kontrakcie. Co ciekawe, nowa umowa wchodzi w życie dopiero od sezonu 2022, w przyszłym roku dostanie 13mln, które były zapisane w poprzedniej umowie.

Zostając jeszcze w Kansas City, super prospekt Bobby Witt Jr. zacznie sezon w małych ligach. 20 latek świetnie sobie radził w Spring Training, ale nie ma jeszcze żadnego doświadczenia na wyższych poziomach MiLB, więc decyzja jest jak najbardziej zrozumiała. Poza głównym składem znaleźli się też Jo Adell z Angels i Oscar Mercado z Indians. Cleveland woli mieć w drużynie Bradley Zimmera, który nie spełnił oczekiwania kibiców jako dawny czołowy prospekt.

Reliever White Sox Jimmy Cordero będzie musiał przejść operację Tommy John podobnie jak Roenis Elias z Mariners. Problemy z łokciem ma też closer Rangers Jose Leclerc i nie będzie go na boiskach MLB na początku sezonu. Z urazami zmagają się też m.in. Carlos Carrasco, Tyler Clippard, Kirby Yates czy Brendan Rodgers. Ten ostatni będzie miał więcej czasu na walkę o utrzymanie się w top 4 i wygraną w FA Cup (Pozdrawiam fanów Premier League).

Utrata infieldera uznawanego za utalentowanego młodego zawodnika jest dużą stratą dla Colorado Rockies, ale zespół będzie mógł skorzystać z usług Chrisa Owingsa i C.J. Crona, których dodali do 40 osobowych składów. Panowie podpisali małoligowe umowy z ekipą z Denver i wygrali swoje rywalizacje o miejsce w głównej drużynie.

Jeśli chodzi o wolnych agentów, to nową umowę ma Stephen Wright. Knuckleballer podpisał mało ligowy kontrakt z Pittsburgh Pirates. 36 letni miotacz miał bardzo dobry sezon 2016, ale potem pojawiły się kontuzje, a następnie został ukarany i za przemoc domową (jednak tylko 15 spotkań, nie była to sytuacja jak z Dysonem czy Osuną) i za stosowanie dopingu, więc szybko "zniknął z tej mapy uznawanych zawodników". Teraz próbuje odbudować swoją formę i odzyskać zaufanie kibiców. Dan Otero wraca do Indians, ale w nowej roli. Były reliever będzie pracował w departamencie operacji baseballowych. Natomiast Shane Greene, Yasiel Puig, Cole Hamels, Rick Porcello, Homer Bailey, Brad Peacock, Roberto Osuna, David Robertson, Jeremy Jeffress, Josh Reddick czy Yoenis Cespedes dalej są bezrobotni. Panowie nie mają zbyt dużo czasu przed Opening Day, ale może chociaż część z nich znajdzie nowe drużyny przed nadchodzącym sezonem.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się