Coraz bliżej startu nowego sezonu MLB, a wraz z nim startu prawdopodobnie najlepszej w Polsce Ligi Dynastycznej Fantasy MLB. Uczestnicy walczą nie tylko o prestiż i chwałę, ubiegłoroczny zwycięzca zespół Rays otrzymał w nagrodę koszulkę i kubek swojej ulubionej drużyny. W tym sezonie nagroda dla zwycięzcy także jest przewidziana.

Od nowego sezonu wchodzą tez przegłosowane przez uczestników zmiany:

- regulacja budżetu - została obniżona kwota jaką dysponują klubu, istnieje możliwość przeniesienia środków z salary cap do claim budget oraz handlowania tymi środkami między klubami

- zwiększony został rozmiar składu z 32 do 40 zawodników,

- zniesiony został limit zawodników na liście kontuzjowanych,

- w kwestii punktacji miotacze będą od nowego sezonu otrzymywać punkty za udany pick-off a pałkarze będą karani nie tylko za złapanie przy próbie kradzieży, ale też za pick-off,

- raz w tygodniu, a konkretnie w piątek będzie można dokonać zmian w składzie,

- zmieniona zasady ustalania składu zwiększona została z 3 do 4 ilość relieverów, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości dowolnych miotaczy z 3 do 2.

Ta ostatnia zmiana sprawiła, że kilka drużyn ma na tą chwilę ustawiony nieregulaminowy skład, co w trakcie sezonu skutkuje brakiem naliczania punktów.

Lista uczestników zmieniała się w trakcie sezonu i przed sezonem. Na dzień dzisiejszy przedstawia się następująco:

Angels

Baseball Kępno

Bubbles

Cardinals Polska

Komorów A's

Kłodzko Blu Jays

Nadzieja Na Wyniki

Polish Phillies

Rays

Tygrysy z ZMC

Team 33YankeesPoland

White Sox Polska

White Sox Polska na 99% nie będą uczestniczyć w nadchodzącym sezonie, więc szukam chętnego do przejęcia tej drużyny, właściciel Team 33YankeesPoland też jeszcze się nie pojawił i nie wiadomo czy będzie uczestniczył nadchodzącym sezonie.

W tym roku przewidziane są 22 kolejki sezonu zasadniczego (każdy zagra z każdym 2 razy), po czym odbędą 3 rundy playoffów, do których zakwalifikuje się czołowa 6, drużyny nr 1 i 2 sezonu zasadniczego będą miały wolne w pierwszej rundzie.

Podobnie jak w zeszłym roku informacje z przebiegu sezonu będą się pojawiały na stronie.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się