Ten tydzień był udany tydzień, tym razem było więcej wygranych od porażek. Zremisowaliśmy serię z Blue Jays 2-2 i wygraliśmy serię z Rays. Seth Brown został bohaterem tego tygodnia, ale pojawiły się też nowe kontuzje. Zapraszam do lektury.

W 2018 roku A's wygrali wszystkie spotkania przeciwko Blue Jays w regularnym sezonie, sezon później było kompletnie odwrotnie. Teraz rozpoczęło się bez takich serii. Pierwszy mecz był wzruszający, ponieważ przywitaliśmy Marcusa Semiena. Shortstop oczywiście otrzymał owację na stojąco, ale na szczęście udało mu się uprzykrzyć ten powrót po niezłym występie Montasa i home runach Laureano i Piscotty. Drugie spotkanie to była dominacja Cole Irvina, który narzucił 8 inningów z 1 ER. Trzeci mecz to niespodziewane potknięcie bullpen, w szczególności Lou Trivino. W ostatnim spotkaniu Mike Fiers nie zaliczył dobrego występu, po występie trafił na IL i będzie go czekała przynajmniej kilkutygodniowa przerwa.

W pierwszym meczu serii z Rays Sean Manaea miał perfect game do siódmego inningu i no-hiitter do ósmego. Oakland A's mieli problem ze zdobywaniem runów dla świetnie narzucającego miotacza, przez co nie zaliczył wygranej, ale najważniejsze jest to, że pinch hitter Seth Brown zaliczył RBI single w 7 inningu i walk-off HR w dziewiątym! Kolejne spotkanie to kontynuacja świetnej gry łysego bohatera, który zaliczył 2 run HR przeciwko Glasnowowi już w pierwszym inningu. Niedługo później solo jacka dołożył Austin Allen i A's wygrali 6-3. Niestety nie udało się zafundować Rays sweepa. Rays odrobili stratę 3 runów w piątym inningu po HR Adamesa i po tym wydarzeniu ofensywa A's nie zdołała zdobyć runa.

Zabrakło w ostatnim spotkaniu z Rays Ramona Laureano, który miał lekki uraz kciuka. Zawodników należy oszczędzać, ale być może jego nieobecność zadecydowała o porażce, zapolowy rozgrywa bardzo przyzwoity sezon. Ofensywa radzi sobie nieźle i nawet Andrus miał jakieś ważne odbicia, jego OPS przekroczyło .400. Dalej są to rozczarowujące numery, ale zaawansowane statystyki są nieco bardziej optymistyczne do niego nastawione plus ekipa nie ma zbytnio innego wyboru. Sytuacja może się zmienić w przyszłym tygodniu, gdy wróci do gry Chad Pinder. Super utility player powinien rozegrać 3 mecze w AAA przed powrotem do głównego składu i wzmocni lineup/ławkę rezerwowych. Do gry wrócił już reliever Burch Smith, który narzucił w niedzielę 2 czyste inningi. Było by to duże wzmocnienie, jakby reliever dalej się tak prezentował na dłuższą metę. Największym problemem natomiast pozostaje miejsce w rotacji nr 5. Kontuzjowani są Luzardo, Fiers i Jefferies, zatem do Irvina, Bassitta, Manaea i Montasa prawdopodobnie dołączy Kaprielian. Miotacz zadebiutował w MLB w 2020 roku jako reliever i można o nim powiedzieć, że jest utalentowany, ale rozegrał słaby pierwszy start w AAA w nowym sezonie mało ligowym. Innymi opcjami są Holmes, Dunshee czy jakiś wolny agent, ale raczej wszystko wskazuje na to, że stworzyła się okazja dla Kaprieliana do gry w rotacji A's, o tak to ładnie brzmi. Zawsze można patrzeć na to z pozytywnej strony. Nie wypada go przekreślać po jednym słabym występie, sezon MiLB dopiero co się zaczął. Nie można z niego wyciągnąć jeszcze daleko idących wniosków. Warto wspomnieć, że bliski powrotu do gry według raportów jest też A.J.Puk, ale czy ktoś jeszcze wierzy w to, że będzie w stanie utrzymać się w drużynie na dłuższy okres czasu bez kolejnej wizyty na IL?

Ciekawą wymianą w tym tygodniu było pozyskanie a raczej odzyskanie Skye Bolta od San Francisco Giants. Drużyna usunęła go z 40 osobowego składu tuż przed sezonem, ale obecnie znowu zrobiło się jedno miejsce wolne w 40 osobowym składzie po pożegnaniu się z Tomem i akurat Giants potrzebowali zrobić miejsce dla innego zawodnika, więc wracamy do punktu wyjścia. Bolt ma jeszcze jedną opcję mało ligową do wykorzystania, więc wskoczy do AAA.

W przyszłym tygodniu czeka nas pierwszy dzień wolny od 17 dni i następnie rozegrane zostaną serie na wyjeździe z Red Sox i Twins po 3 spotkania każda. Dobrze by było utrzymać przewagę 2 spotkań nad Astros w AL WEST. Będzie to trudny tydzień, ponieważ Red Sox mają najlepszy rekord w MLB, a Twins mimo słabego początku sezonu dalej mają bardzo utalentowanych zawodników i należy na nich uważać. Dobrze by było wygrać 4 spotkania i budować w dalszym ciągu swoją silną pozycję w tabeli. Go A's!!!!!!!!!!!

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się