Zaczął się tydzień od bolesnej porażki i potem skończył się tydzień na porażce, ale poza tym były 4 wygrane i A's minimalnie prowadzą nad Astros w wyścigu o AL WEST, a ja w końcu mam czas na szczegółową analizę.

Ofensywa ożywiła się, ale w dalszym ciągu można wyróżnić kilku zawodników, którzy zawodzą. Matt Chapman ma OPS na poziomie .641 i nie bez powodu spadł na ósme miejsce w lineupie. Oczywiście nikt nie będzie go odsuwał na ławkę rezerwowych, dalej jest bardzo wartościowym zawodnikiem dzięki grze defensywnej, ale oczekiwana będzie poprawa numerów ofensywnych w następnych tygodniach, stać go na to. Gorszy okres ma również Seth Brown, który ma zaledwie jedno odbicie w ostatnich 19 AB. Ogólne numery zapolowego nie są słabe, ponieważ wybił już 8 HR i choć gracz ma już 28 lat, to jest jeszcze żółtodziobem poznającym grę w MLB. Na razie powinien grać mniej na rzecz Tony Kempa, który złapał wiatr w żagle i prezentuje się rewelacyjnie w ostatnim czasie. Szybki i dynamiczny baseballista wystawiany jest częściej na zapolu, dzięki czemu można zachować go, Morelanda i Lowriego w jednym lineupie. Ta dwójka też nie spisuje się jakoś rewelacyjnie, ale są to weterani oferujący solidny poziom jakości. Nieźle ostatnio odbija też Stephen Piscotty, ale powoli staje się platoon player, który głównie gra przeciwko southpawom. Jeśli zatem chodzi o potencjalne wzmocnienia, na pewno chciałbym nowego shortstopa na miejsce Andrusa i może lepszego drugiego łapacza, ponieważ ani Garcia ani Allen nie grają wystarczająco dobrze w moim odczuciu. A's monitorują sytuację z shortstopem Trevorem Storym, ale byłbym ostrożny. Farma Oakland nie jest zbyt silna i ciężko będzie stworzyć wymianę, która by mogła zadowolić Rockies. Inne opcje to Galvis z O's, Simmons z Twins czy Iglesias z LAA. Wymieniłem Twins, którzy mają rekord 24-35. Jeśli ustawią się w pozycji sprzedających przed Trade Deadline, dostępny stanie się 40 letni Nelson Cruz. Slugger wzmocniłby ofensywę i przez to, że jest DHem nie ma dla niego zbyt wiele pasujących drużyn. White Sox mogą też być zainteresowani po kontuzjach Jimeneza i Roberta, ale A's powinni też monitorować tę sytuację. Nie przepadam za Cruzem, ale jeśli mógłby tanio wzmocnić ofensywę, to czemu nie. Na pewno jednak będą pojawiały się nowe plotki transferowe przez następne tygodnie i w kolejnych tygodnikach będą pojawiały się nowe aktualizacje i przemyślenia.

Przydaliby się również nowi miotacze, choć obecna sytuacja nie jest zła. Manaea poszedł śladami Bassitta i również narzucił complete game shutout. Po kilku nieudanych występach Irvin w końcu rozegrał świetne spotkanie i można go na razie trzymać dalej w rotacji. Coraz lepiej radzi sobie również Frankie Montas i jako nr 5 James Kaprielian, który akurat zaliczył 2 porażki w tym tygodniu, ale poprawił się w drugim występie i dalej ma ERA na niskim poziomie, tylko 3.08. Jesus Luzardo w dalszym ciągu wchodził na spotkania jako reliever, za pierwszym razem 3 dominujące inningi z 6 strikeoutami, za drugim razem 2 inningi z 4 odbiciami i 2 earned runami. Peruwiańczyk jest najbardziej utalentowanym starterem w zespole, ale nawet nie ma go gdzie wstawić do rotacji. Dodatkowo w AAA do gry wrócił Daulton Jefferies, który jak na razie ma tylko 1 ER w 13.2 IP bez ani jednego walka. Pozostali starterzy w Las Vegas zawodzą może poza Paulem Blackburnem, który obecnie może zostać uznany jako starter nr 8. Drużyna poradziła sobie z kontuzją Mike Fiersa, który będzie jeszcze się znajdował na 60 day IL. Jeśli chodzi o bullpen, to trio Trivino-Diekman-Petit radzi sobie bardzo dobrze, ale przydałyby się wzmocnienia. Pochwalić można jeszcze Guerrę, który nieraz ratował drużynę swoimi czystymi inningami, Burcha Smitha również można zachować jako takiego long relievera, ale Romo nie ma zbyt udanego sezonu z ERA powyżej 6, a ostatni reliever Bedrosian nie grał wystarczająco dużo, aby móc go ocenić. Nadzieja jest taka, że do gry wróci niedługo Wendelken i Rosenthal na drugą połowę sezonu, ale fajnie by było pozyskać kolejnego relievera nadającego się do zamykania meczów.

Drużyna jest w ostrej rywalizacji z Astros o dywizję jak na razie i jeśli ta sztuka się nie uda, to trzeba wygrać odpowiednią liczbę spotkań do tego, aby zagwarantować sobie udział w Wild Card Game. W moim odczuciu obecna drużyna nie jest tak silna jak zespoły z 2019 i 2020 roku, Semien i Hendriks obecnie grają rewelacyjnie i można tęsknić za nimi, ale trzeba skupić się na obecnym składzie. Niewykluczone, że po Trade Deadline ekipa będzie silniejsza w drugiej połowie sezonu. Drużyna rozpoczęła ten sezon lepiej w porównaniu do tych z 2018 i 2019, gdy wygrywała 97 spotkań. Jeśli A's ponownie złapią wiatr w żagle w wakacyjne miesiące, to będzie naprawdę dobrze. Drużynę z Oakland stać na świetną grę i wszyscy w składzie doskonale o tym wiedzą.
Za tydzień czekają nas 2 mecze z Arizoną D-Backs i 4 z Kansas City Royals. Dobrze by było na początek zafundować sweepa jednej z najgorszych obecnie drużyn w MLB i wygrać serię z Royals, którzy nieźle zaczęli sezon, ale nie widzę wśród nich poważnego kandydata do gry w Postseason, jeszcze nie teraz. Dobrze by było, gdyby do gry wrócił Ramon Laureano, bo z nim w składzie drużyna jest silniejsza.

Na końcu gratulacje dla Bob Melvina, który wyprzedził Tony La Russę w liczbie wygranych spotkań w roli menadżera Oakland ze zwycięstwem nr 799 przeciwko Seattle Mariners, obecnie ma ich ponad 800. Jest liderem jeśli chodzi o Oakland Athletics. Bob jest menadżerem A's od 2011 roku i radzi sobie bardzo dobrze w swojej roli. Oczywiście zdarza mi się kwestionować niektóre ruchy, ale generalnie uważam go za specjalistę, który ma duże doświadczenie i zna się na tym, co robi. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek był na okładce tygodnika, to jest ten tydzień, w którym chciałem go wyróżnić. Liczymy na dużo więcej wygranych, do tysiąca niewiele brakuje. Go A's!!!!!!!!!!!

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się