Nie rozpoczął się dobrze ten tydzień (znowu) i można było się w pewnym momencie załamać, ale przynajmniej drużyna zakończyła tydzień z dwoma wygranymi i w trakcie przerwy All Star rekord wynosi 52-40. Strata do Astros wynosi 3,5 spotkania. Szkoda, że nie udało się wygrać tej ważnej serii w Houston. Najpierw roztrwoniliśmy przewagę 4 runów, potem przegraliśmy zacięte spotkanie i dopiero na koniec udało się zaliczyć ważną wygraną. W serii przeciwko Arlington nastroje szybko się pogorszyły po kolejnej rozczarowującej porażce. Dodatkowo poważnego urazu doznał Chad Pinder, który i tak był bez formy i dowiedzieliśmy się, że reliever Trevor Rosenthal definitywnie nie wróci do gry w tym sezonie. Zapłaciliśmy mu 11mln dolarów i nie narzucił dla nas ani jednego inningu, może chociaż coś się zwróci na mocy ubezpieczenia.

Na szczęście udało się poprawić humory przed przerwą, ale jest sporo elementów do poprawy. Wyraźnie brakuje Marka Canha na zapolu i niestety będziemy musieli sobie jeszcze trochę poradzić bez niego. Na miejsce rudego pałkarza podejścia do pałki dostają Brown czy Bolt, którzy nie są wybitnymi graczami. Lepiej natomiast grać zaczęli Lowrie i Andrus, czyli weterani w zespole. Na pewno przydałby się nowy pałkarz w zespole, albo chociaż dać szansę Thomasowi lub Deichmannowi. Schwindel otrzymał swoją szansę i wraca do AAA. Ostatnio zadebiutował infielder Jacob Wilson, który pojawił się na miejscu Pindera w głównym składzie. 30 latek miał na razie 2 AB, w których zaliczył out.

Jeśli chodzi o miotaczy, to należy pochwalić Montasa, dzięki któremu udało się uniknąć sweepa w serii z Astros. Można być zadowolonym z pracy obecnych starterów, ale brakuje szóstego miotacza w formie, który mógłby w razie czego wspomóc zespół. Luzardo i Jefferies nie imponują w AAA. W bullpen bez wielkich zmian, ściągnięty Moll nie zdołał zagrać dla głównej drużyny, pozostali miotacze nie prezentują się jakoś bardzo słabo, jedynie Burch Smith w moim odczuciu powinien zostać odesłany do AAA i w jego miejsce przydałoby się jakieś ciekawe wzmocnienie. Warto też tu wspomnieć, że Jordan Weems przeszedł do D-Backs i szkoda, że nie udało mu się przebić w A's.

W przyszłym tygodniku więcej napiszę o wydarzeniach z All Star Week, które już się odbyły, opiszę oczywiście 3 spotkania z Indians i wyrażę swoją opinię na temat potencjalnych wymian. Trochę już o tym pisałem w poprzednich tekstach, ale sporo się od tamtego czasu pozmieniało na rynku i trzeba dostosować się do zmian. Mam już kilku kandydatów do ściągnięcia, ale dokładniej przeanalizuję sytuację przed napisaniem kolejnego tygodnika. Go A's!!!!!!

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się