Miło było zobaczyć Olsona i Bassitta w Colorado, była to na pewno fajna przygoda dla nich wziąć udział w All Star Game. Co prawda Olson był 0 for 2 z dwoma strikeoutami, a Bassitt miał 1 ER w swoim jednym inningu, ale tym się kompletnie nie przejąłem, tą eliminacją Olsona w pierwszej rundzie All Star Game też nie. Bardziej przejąłem się porażkami w serii z Indians po przerwie, wszystkie 3 spotkania były zacięte i do wygrania, ale A's zdołali zaliczyć tylko jedno zwycięstwo. Astros też wygrali tylko jeden mecz, więc dalej tracimy do nich 3,5 spotkania.

Ofensywa potrzebuje wzmocnień i choć Brown z Moreland zaliczyli po Home Runie w ostatniej serii, to chciałbym zastąpić ich w lineupie. Mimo tego, że przepadam za Nelsonem Cruzem, to uważam, że pasowałby do lineupu A's. Ma lepsze statystyki ofensywne od Morelanda i to znacznie, więc taka zamiana ma sens. Zamiast DH z OPS w okolicach .700 można mieć DH z OPS w okolicach .900. Wiemy już, że długoterminowym DH nie zostanie Frank Schwindel. Zawodnik został odsunięty od 40 osobowego składu i Cubs zgarnęli go do siebie. To pokazuje, że posiadanie OPS w okolicach 1.000 w AAA nie jest wybitnym osiągnięciem w oczach A's. Seth Brown i Skye Bolt pokazują, że nie da się tak łatwo przenieść te numery z MiLB do MLB. Bolt już wrócił do AAA, bo na szczęście zdrowy jest już Mark Canha. Rudy pałkarz może potrzebować trochę czasu, aby wrócić do wysokiej formy, ale zdążył już zostać trafionym piłką dwukrotnie. Z tego przecież znany jest Canha, który przyciąga piłki jak magnez. Obok Canhy jest dynamiczny Laureano, ale platoon Brown/Piscotty nie spełnia moich oczekiwań. Nie ma zbyt wielu ciekawych opcji na rynku, ale chciałbym ponownie dodać do składu A's Robbie Grossmana. Nie wiem, czy Detroit Tigers będą go sprzedawać, mają nad nim kontrolę do końca roku 2022 i w tym czasie zarobi około 7mln dolarów. Robbie jest bardzo trudnym pałkarzem do wyoutowania i był ważnym graczem A's w trakcie pandemicznego sezonu 2020. Wtedy moglibyśmy mieć lineup : Canha, Grossman, Olson, Cruz, Chapman, Laureano, Lowrie, Murphy i Andrus. Shortstopa nie ma co się spodziewać, Andrus zaczął lepiej grać i generalny menadżer David Forst mu ufa.

Jeśli chodzi o bullpen, fajnie by było co najmniej dwóch dobrych relieverów dodać do składu. Craiga Kimbrela czy Richarda Rodrigueza ciężko będzie sprowadzić do siebie, ale pozostałych opcji nie brakuje. Ian Kennedy, Dylan Floro, Mychal Givens, Daniel Bard czy Ryan Tepera są ciekawymi opcjami dla A's i na pewno mogą wzmocnić depth w zespole. Ciężko jest przewidzieć, którego miotacza pozyskają, ale liczę na solidne wzmocnienie. GM Forst zapowiedział, że pod koniec sezonu być może zobaczymy AJ Puka, który zalicza od czasu do czasu dobre występy w AAA, szczególnie poza Las Vegas, Luzardo natomiast dalej musi popracować nad swoimi narzutami. Wydaje się, że przed Peruwiańczykiem w depthie jest Daulton Jefferies i może nawet Homer Bailey, który niedawno wrócił do A's. Z rotacją powinno być ok, bullpen przydałoby się wzmocnić podobnie jak DH/zapole. Rzecz polega na tym, że cała uwaga A's nie będzie skupiona na wymianach. 20 lipca odbędzie się głosowanie w sprawie planu budowania nowego stadionu w Oakland. Będzie to ważne wydarzenie i kolejny rozdział niekończącej się brazylijskiej telenoweli. Dla wielu kibiców wybory będą ważniejsze od wyników meczów. Ja natomiast tutaj wolę się skupić na aspektach czysto sportowych. Już w przyszłym tygodniu czekają nas 2 spotkania z Angels i 4 z Mariners. Go A's!!!!!!!

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się