Za tydzień drużyny nie będą miały już możliwości dokonywania wymian, Trade Deadline jest 30 lipca o godzinie 22 czasu polskiego. Jak na razie rynek jest spokojny, ale powoli się rozkręca. Do tej pory poza wymianami z udziałem Pedersona i Dickersona nie było żadnych innych znaczących ruchów na rynku, ale dziś dowiedzieliśmy się o wymianie z udziałem Nelsona Cruza. 41 letni slugger trafia z Minnesota Twins do Tampa Bay Rays razem z prospektem miotaczem Caulvinem Faucherem za dwóch innych miotaczy: Drew Strotman i Joe Ryan. Twins zyskali dwóch prospektów, którzy byli na liście 20 czołowych prospektów Rays, zatem może się wydawać, że TB zapłacili sporo za weterana z wygasającym kontraktem grającego na pozycji DH. Pamiętajmy jednak, że Cruz znacząco ożywi ofensywę Rays i pomoże w walce o AL EAST, a plusem pozbycia prospektów jest to, że łatwiej im będzie zarządzać 40 osobowym składem bez pozbywania się wartościowych zawodników. Poza tym Rays potrafią znajdywać świetnych miotaczy w różny sposób, zatem mogli sobie pozwolić na oddanie dwóch młodych miotaczy. Z tych powodów wymianę uznaję jako win-win.

Cleveland Indians ogłosili, że po sezonie 2021 będą nazywać się Cleveland Guardians. Tak prezentuje się logo zespołu:

Wiedzieliśmy, że ekipa baseballowa nie będzie już się nazywała Indians, ale dopiero dziś dowiedzieliśmy się o nowej nazwie Guardians. Ona zobowiązuje do tego, aby drużyna grała dobrze w obronie.

Wielką sensację swoimi czynami wywołał Yermin Mercedes, który w mniej niż 24 godziny zdążył zakończyć karierę i ją wznowić. Pałkarz White Sox po świetnym debiutanckim miesiącu w kwietniu zaczął gorzej odbijać w kolejnych miesiącach, przez co na początku lipca został odesłany do AAA. Mercedes ogłosił zakończenie kariery bez konsultacji z drużyną, ale najwidoczniej po chwili zastanowienia ogłosił światu, że wraca do gry i będzie dalej walczył o jak najlepsze wyniki.

Uważnie zatem czytajcie wiadomości o MLB, ponieważ w najbliższym czasie może być sporo wymian. W szczególności w ostatnich dwóch dniach "może się zrobić naprawdę gorąco", ponieważ wiele zespołów nie wie, jaką opracują strategię przed Deadline. Dla takich drużyn jak Mariners, Angels, Cardinals, Nationals czy Reds następny tydzień może być bardzo ważny i osiągnięte wyniki mogą wyznaczyć im kierunek do wybrania (kupowanie lub sprzedawanie).

Na koniec wspomnę o tym, że jest to pierwszy mój artykuł napisany jako przez osobę z wyższym wykształceniem. Udało mi się dziś obronić pracę licencjacką na temat ekonomii baseballu, zatem w niedługim czasie powoli będę udostępniał jakieś fragmenty tekstu i być może napiszę o tym, jak ten proces zachodził.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się