Zaczęło się od porażki 1-8 z Padres, gdzie drużyna marnowała okazję po okazji w ataku, ale już następnego dnia drużyna dokonała niesamowitego comebacku i zafundowała Rangers sweepa. W międzyczasie wydarzyły się przykre wydarzenia. Oczywiście kara 80 spotkań dla Laureano była szokująca i rozczarowująca, ale jednocześnie legendarny łapacz i obecnie komentator Athletics Ray Fosse odchodzi z pracy, aby skupić się na walce z rakiem. Przez lata lubiłem słuchać go i uważam, że bardzo dobrze zna się na baseballu. Nie jest to najłatwiejszy sezon dla kibiców A's mimo dobrego rekordu przez różne wydarzenia pozaboiskowe, ale wygląda na to, że końcówka sezonu może być silna w wykonaniu zespołu z Oakland.

Starling Marte napędzał ofensywę A's i już można powiedzieć, że bez niego ekipa by mogła mieć 1-2 porażek więcej. Zapolowy dodaje nowej dynamiki, kradnie dużo baz, świetnie gra w obronie i często dostaje się na bazę. Harrison i Gomes również zrobili dobre wrażenie i teraz bez Laureano te wszystkie wymiany z 30 lipca wyglądają jeszcze lepiej. Tracimy tylko 2 spotkania do Astros, więc jesteśmy jak najbardziej w walcę o wygranie dywizji i powinniśmy do tego dążyć. Jednocześnie musimy uważać na zespoły, które są za nami w tabeli. Yankees tracą do nas 2,5 spotkania przy czym Jays tracą 3, jednocześnie dogoniliśmy już Red Sox i jesteśmy na równi jeśli chodzi o pierwsze miejsce Wild Card. Uważam, że z obecnym składem powinniśmy spokojnie sobie zagwarantować awans do Postseason. Martwiłem się o bullpen, ale Romo dalej jest nie do odbicia, a Chafin dalej gra bardzo dobrze. Na początku mieliśmy trio Petit-Diekman-Trivino, ale obecnie powiedziałbym, że czołowe trio powinni tworzyć Chafin-Romo-Trivino. Poza nimi Smith, Guerra i Wendelken grają dosyć mało i miotacze Ci ani nie zachwycają ani nie są jacyś tragiczni. W MiLB dalej jest Puk i Acevedo, który ostatecznie pozostał w A's mimo tego, że został odsunięty od 40 osobowego składu. Generalnie Ci gorsi relieverzy nie mają za dużo pracy, ponieważ starterzy narzucają regularnie 5-7 inningów. Jedynie Montas ma ERA powyżej 4 z rotacji. Na szczęście Kaprielian opuścił tylko jedną kolejkę i w niedzielę zaliczył quality start i wygraną. Jefferies wrócił do AAA i zostaje ważnym starterem nr 6.

Następne tygodnie będą kluczowe dla zespołu z Oakland, ale tak jest, gdy drużyna jest w środku rywalizacji o Postseason. Należy cieszyć się z tego, bo potem mogą przyjść lata odbudowy. Zaczyna się kolejna długa seria meczów wyjazdowych. Czekają nas 3 mecze z Indians i 3 mecze z Rangers. Pod koniec sezonu będzie trudno trudnych pojedynków, więc dobrze by było wygrać 4-5 spotkań w tym tygodniu. Go A's!!!!!!!!

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się