Zafundowaliśmy sweepa Indians kończąc tę serię totalnym nokautem 17-0, ale seria z Rangers zakończyła się tylko jedną wygraną. Sean Manaea jest w beznadziejnej formie i jest to duży problem. W pierwszym występie we wtorek zszedł w drugim inningu i dzięki temu udało się uratować mecz, bullpen wykonało kawał dobrej roboty. Za drugim razem w niedzielę natomiast miał 7 ER i ofensywa nie dała rady obronić strat. W piątkowej porażce Irvin pozwolił rywalom na 5 runów (3 earned, zawiodła też defensywa), po czym Romo i Petit nie zaliczyli czystych występów. Z występów pozostałych miotaczy można być zadowolonym. Bassitt zaliczył kolejny świetny start, ale nie był to główny temat dnia, ponieważ ofensywa zdobyła 17 runów. Montas miał problemy w pierwszym inningu, ale wybrnął z kłopotów. Kaprielian miał niezły występ, ale też znajdował się w tarapatach na przełomie startu. W bullpen Trivino radzi sobie bardzo dobrze, ale pochwalić należy szczególnie zawodnika, który jeszcze tydzień temu grał w AAA. AJ Puk został dodany do głównego składu i narzucał czyste inningi dla zespołu. Southpaw narzuca piłki 97-98mph i pałkarze mają problem z odbijaniem jego piłek. W tym samym czasie JB Wendelken został usunięty z 40 osobowego składu i przejęła go Arizona Diamondbacks, gdzie powinien regularnie grać. Szkoda, że go stracili, ale ostatnie gorsze występy spowodowały, że ekipa straciła do niego cierpliwość. Najwidoczniej wyżej cenią sobie Guerrę i Smitha, którzy też potrafią narzucić 2-3 inningów w jednym występie podobnie w sumie jak Puk. A's mają relieverów, którzy są w stanie narzucać sporo inningów i to mi się podoba.

Jeśli chodzi o ofensywę, jest dużo plusów. W końcu rozkręcił się jakoś Matt Chapman, który zaliczył 5 walków w nokaucie, zaliczył pierwszy mecz w sezonie z dwoma jackami, po czym następnego dnia znowu wybił piłkę poza boisko. Mitch Moreland i Seth Brown również poprawili swoje statystyki ofensywne. Z tymi sluggerami jest tak, że w każdej chwili mogą zaliczyć super tydzień z kilkoma HR i drużyna trzyma ich nawet wtedy, gdy nie idzie im licząc na jakiś przełom. Z tego powodu numery często się zmieniają, ale na koniec roku stabilizują się i raczej nie ma skrajnych wyników. Mam nadzieję, że ta dobra forma naszych sluggerów nie skończy się tak szybko. Jed Lowrie zaliczył kilka bardzo ważnych odbić i trzeba przyznać, że w wieku 37 lat dalej odbija bardzo dobrze. Starling Marte ma serię 13 spotkań z odbiciem, ale w defensywie nie miał udanego tygodnia. Josh Harrison przez uraz miał kilka dni przerwy, ale liczę na szybki powrót do zdrowia. W AAA znajdują się obecnie Nick Allen i Khris Davis, ale nie spodziewam się, aby któryś z tych graczy znacząco wpłynął na końcówkę sezonu MLB. MVP zespołu w dalszym ciągu jest Matt Olson.

Tracimy 2,5 spotkania do Astros i czekają nas bardzo trudne spotkania w przyszłym tygodniu. Rozgrywamy 4 mecze z White Sox na wyjeździe i 3 u siebie z Giants. Astros grają z Royals i Mariners, więc niestety będą mieli okazję do powiększenia przewagi w dywizji. Mam nadzieję, że przynajmniej nie zmniejszy się przewaga nad zespołami, które znajdują się obecnie poza Postseason. A's (68-50) i Red Sox (69-51) zajmują dwa pierwsze miejsca Wild Card, za nimi są Yankees (tracą 2,5 spotkania do nas), Blue Jays (strata 4,5 spotkania) i Mariners (strata 5,5 spotkania). Trzeba po prostu wygrywać swoje mecze. Będzie ciężko, ale na tym polega ta zabawa. Go A's!!!!!!!!

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się