Atlanta Braves wraca do World Series po raz pierwszy od 1999 roku i zmierzy się z Houston Astros, którzy po raz trzeci od 2017 roku zagrają w finale. W zapowiedzi porównuję składy, rozmawiam o poszczególnych zawodnikach i pokazuję ich numery z regularnego sezonu oraz Postseason. Ciekawostki, o których nie wspomniałem w filmiku:

Charlie Morton jeszcze nie tak dawno był ważnym zawodnikiem Astros i zaliczył ostatni out w World Series 2017. Tym razem jako gracz Braves będzie walczył o tytuł przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny.

Joc Pederson może zdobyć drugi tytuł w przeciągu dwóch lat, zapolowy zdobył World Series jako gracz Dodgers rok temu. Po raz ostatni jeden zawodnik zdobył back to back World Series w 2016 roku i był to Ben Zobrist (15 Royals i 16 Cubs).

Menadżer Braves Brian Snitker stoczy pojedynek z drużyną, dla której pracuje jego syn Troy jako jeden z trenerów pałkarzy.

Drużyny te zmierzyły się ze sobą w Postseason w 2001 roku, gdy Astros byli jeszcze w NL. Braves zafundowali im sweepa w NLDS.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się