19 i 21 czerwca odbyły się dwa turnieje 1 ligi baseballu. Zawodnicy Rawy Katowice rozegrali cztery mecze, trzy razy okazując się lepszym zespołem od rywali.

19 czerwca baseballiści grali mecze ligowe w Kościelcu, koło Częstochowy. Ostatnie mecze ligowe zapowiadały ciekawe widowisko. Gospodarze lepiej sprawowali się w ataku, wybijając narzuty miotacza Rawy. Podrażnieni obrotem sprawy katowiczanie zdołali wyjść przez moment na prowadzenie 13:10, jednak decydujący głos należał w tym dniu do częstochowian. Ostatecznie Defenders zwyciężyli 14:13. Warty odnotowania jest debiut na górce miotacza Pawła Szczęsnego oraz Home Run Patryka Michny.

2

W drugim spotkaniu przeciwnikiem były żorskie Geparady. Nasza drużyna wygrała mecz 9:5.  Mimo iż Gepardy okazały się ponownie dużo lepsze w ataku, dobra gra miotacza Pawła Sitko oraz bezbłędna gra infieldu zaowocowała zasłużonym zwycięstwem Rawy. Bardzo rzadko zdarza się, że drużyna wygrywa mecz obroną, tym razem udała się ta sztuka podopiecznym Michała Glumińskiego.

1

21 czerwca baseballiści przenieśli się do Żor. Dla katowiczan był to turniej w którym mogli zapewnić sobie awans do fazy play-off, gdzie stawką będzie awans do Ekstraligi. Aby jednak zapewnić sobie awans rawiacy potrzebowali przynajmniej jednego zwycięstwa, a szansą na to miał być pierwszy mecz, w którym baseballiści ze stolicy Górnego Śląska podejmowali gospodarzy turnieju. Katowiczanie cel osiągnęli, zwyciężając ponownie 9:5. Zwycięstwo odniesione zostało ponownie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. W ciągu całego meczu baseballiści popełnili zaledwie jeden błąd.