Los Dodgers pokonali 9 – 1 San Francisco Giants czym zapewnili sobie tytuł NL West Division Champions drugi rok z rzędu. 21 zwycięstwo w sezonie zaliczył Clayton Kershaw, który w tym spotkaniu zaliczył 11 strikeoutów. Ponnadto pitcher LAD był 1/2 zaliczając punktowe triple w 5 inningu, od którego jego drużyna rozpoczęła zdobywanie runów. Mający tego dnia nerwy na wodzy Jasiu Puig był 1/4 zaliczając solo blasta. Do tego zdobył 2 RBI. Drugi punkt to punktowe walk. Równie dobrze zaprezentował się Carl Crawford, który był 2/2 z 3 RBI i 3 runami oraz Juan Uribe, który był 2/4 z 3 RBI.

Baltimore Orioles pokonali New York Yankees 9 – 5 chociaż początek spotkania tego nie zapowiadał, ponieważ The Bombers po 3 inningach prowadzili 3 do 0 za sprawą punktowego double Teixeiry i solo blastach Drew i Headleya. 4 zmiana to zmasowany atak Orioles. W tym inningu gracze z Baltimore zdobyli 6 runów w wyniku indolencji Shane'a Greena, który na to pozwolił. Pitchera Yanks kolejno na radar wzieli : Ryan Flaherty (RBI double), Nick Markakis (RBI single), David Lough (RBI triple) oraz Adam Jones (RBI single). 5, 6 i 7 inning to brak punktów po obu stronach. W 8 inningu Orioles ponownie ruszyli do ataku zdobywając 3 runy po single Adama Jonesa oraz Nelsona Cruza, a także po sacrifice fly Davida Lougha. NYY odpowiedzieli tylko 2-run home runem Marka Teixeiry i mecz zakokończył się wynikiem 9 – 5. Porażka oficjalnie wyeliminowała nowojorczyków z post season. Derek Jeter tego dnia wystąpił jako DH co wiąże się z tym, że jutro rozegra ostatni mecz na Yankee Stadium II, a Joe Girardi zwyczajnie dał mu odpocząć. Kapitan Yanks był tego dnia 0/4 co nie przeszkodziło mu dostawać owacji na stojąco za każdym razem kiedy pojawiał się przy kiju. Skoro o DH mowa to po stronie Baltmiore najskuteczniejszy był Nelson Cruz będący 4/5 co jednak dało mu tylko 1 RBI.

Chicago White Sox przegrało 1 – 6 z Detroit Tigers mimo bardzo dobrej postawy Chrisa Sale'a, który podczas 6 inningów spędzonych na boisku zaliczył 10 strikeoutów pozwalając na tylko 4 odbicia, co było efektem 1 runa po stronie Tigers. Sale po tym spotkaniu legitymuje się ERA na poziomie 2.17, która jest najwyższa w całej AL. Justin Verlander pomimo słabszego występu niż Sale (7 hits i 6 K's) zaliczył 15 zwycięstwo w sezonie. Pomogli mu w tym koledzy z drużyny, którzy zdobyli 6 runów między 6, a 8 inningiem. Punkty w tych odsłonach dostarczyli : Castellanos, Kinsler, Cabrera, Romine i Davis.

Najlepszy miotacz świata Phill ”Atomowy narzut Zeusa” Hughes odniósł 15 zwycięstwo w sezonie co dało wygraną jego Twins 2 – 1 na D-Backs. Pitcher podczas 8 inningów spędzonych na boisku wypocił 5 strikeoutów oraz pozwolił na 7 odbić. A że czasem i ślepej kurze trafi się ziarno to Fil Hjuz tym występem ustanowił rekord sezonu w strikeout-to-walk ratio ( statystyka pokazująca liczbę strikeoutów zdobytych przez danego pitchera w stosunku do liczby zdobycia baz przez swoich przeciwników poprzez balls lub walk w czasie, gdy dany pitcher narzucał. Oblicza się to dzieląc liczbę strikeoutów danego miotacza przez liczbę baz oddanych przez walk/balls w czasie spędzonym na boisku) które wyniosło 11.3 SO/BB. Jakby tego było mało rekord tego sezonu jest równoznaczny z rekordem w historii MLB. Ja też w to nie wierzę, a niedowiarków takich jak ja odsyłam pod ten link : http://hardballtalk.nbcsports.com/2014/09/24/phil-hughes-sets-the-all-time-strikeout-to-walk-ratio-record/ . W całym meczu obie drużyny nie zachwycały w ataku, a jak widać po wyniku minimalnie lepsi okazali się Twins, wśród których RBI zdobyli Suzuki oraz Plouffe. Po stronie D-Backs był to Peralta.

Los Angeles Angels pokonali 5 – 4 Oakland Athletics. Halos do zwycięstwa popraowadził Howie Kendricks, który był tego dnia 2/4 co dało mu 3 RBI (single i double). 1 RBI zdobył Albert Pujols po sacrifice fly w 5 inningu. 5 punkt został zdobyty w wyniku błędu obrony A's. Zwycięsto LAA do połowy 7 inningu wydawało się bezapelacyjne. W tej właśnie zmianie Oakland zdobyło 4 runy (double Reddicka, triple Punto, single Crispa) i o mały włos nie doprowadziło do wyrównania. Ciekawostką z tego meczu jest fakt, że obie drużyny zaliczyły po 9 obić w trakcie spotkania, co jak widać po wyniku bardziej wykorzystali zawodnicy z Kaliforni.

Toronto Blue Jays pokonało Seattle Mariners 1 – 0 w meczu drużyn teoretycznie jeszcze walczących o Wild Card Game. W bardzo ubogim ofensywnie meczu jedyne punkty w tym pojedynku zdobył Ryan Gonis zaliczając single w 8 inningu, po którym Munenori Kawasaki dobiegł do home plate. Mecz był pojedynkiem miotaczy, którzy dali popis umiejętności. Zwycięsko z potyczki wyszedł Mark Buehrle zaliczając 10 strikeoutów w ciągu 8 inningów, pozwalając na tylko 3 odbicia. Nieco gorzej spisał się starter Mariners Taijuan Walker zdobywając 6 strikeoutów w ciągu 8 inningów przy tylko 4 odbiciach po stronie Blue Jays. Buehrle stał się 7 pitcherem od 1901 roku, który rozegrał co najmniej 200 inningów w sezonie przez 14 lat z rzędu dołączając tym samym do wąskiego grona : Warren Spahn (200 IP /17 sezonów ), Don Sutton i Gaylord Perry ( 200 IP / 15 sezonów) oraz Phil Niekro, Christy Mathewson i Greg Maddux ( 200 IP/ 14 sezonów). Ponadto pitcher Blue Jays stał się pierwszym miotaczem w historii MLB, który przy rozegraniu minimum 200 inningów w sezonie nie oddał w tym czasie swoim przeciwnikom więcej jak 61 baz przez walk. Pod tym względem pobił legendarnego Cy Younga, który w latach 1897 – 1909 popisał się podobnym osiągnięciem. Kolejnym rekordem Buehrle w ciągu ostatnich 14 sezonów jest zaliczenie przynajmniej 10 zwycięstw przy 30 startach. Stał się tym samym 1 miotaczem od czasów Gaylorda Perrego, który w latach 1966 – 80 popisał się takim osiągnięciem.

W meczu o życie Cleveland Indians pokonali 6 – 4 Kansas City Royals czym zachowali swoje szanse na Wild Card Game tracąc do pokonanych Royals i A's tylko lub aż 3 mecze. W pojedynek z buta wszedł Yan Gomes zdobywając 3-run home runa w 1 inningu. 5 inning to wyrównana walka o zwycięstwo po 3 runach ze strony Royals, które dało chwilowe prowadzenie 4 – 3. Indians natychmiast odpowiedzieli 2 punktami. Niesieni dobrą energią postarali się o punktowe sacrifice fly Davida Murphego, które ustaliło wynik spotkania. Royals tego dnia w ryzach trzymali Billy Butler (3 RBI) oraz Eric Hosmer (1 RBI).

Milwaukee Brewers pokonali 5 – 0 Cincinnati Reds, a bohaterem meczu został Kyle Lohse, który zaliczył shutout okraszony 6cioma strikeoutami. Pitcher podczas comple game pozwolił na tylko 2 odbicia. O perfect game mógł szybko zapomnieć ponieważ już w 3 inningu sposób na niego znalazł Jack Hannahan zdobywając single. W 5 inningu również zdobył single i kto wie gdyby nie postawa Hannahana Loshe mógłby się cieszyć przynajmniej z no-hittera. Jednak występ i tak jest godny uznania ponieważ pitcher w 8 inningu zdobył punktowe sacrifice fly. Najbardziej produktywnym zawodnikiem w ofensywie był Jean Segura, który był 2/3 z 2 RBI. Oprócz niego o punkty postarali się Ramirez i Gomez.

Wy wyrównanym i trochę nudnym pojedynku Philadelphia Phillies pokonała 2 – 1 Miami Marlins, a wyrózniającym się zawodnikiem był Kyle Kendrick, który zonotował rekordowe w karierze 3 odbicia. Pitcher dość przyzwoicie spisał się na kopcu zaliczając 2 strikeouty przy 6 hits ze strony przeciwników, co zaowocowało 10 zwycięstwem w sezonie przy 14 porażkach. Oprócz miotacza RBI zdobył jeszcze Marlon Byrd. Po stronie Miami był to Enrigue Hernandez.

Atlanta Braves pokonała 6 – 2 Pitsburh Pirates. Braves w tym spotkaniu objęli prowadzenie w 2 inningu po punktowym single Emilio Bonifacio, po którym B.J. Upton i Chris Johnson dobiegli do home plate. W 3cim inningu Julio Teheran zdobył również punktowe single po którym Chris Johnson i Christian Bethancourt dobiegli do home plate. W 4 zmianie Justin Upton zdobył swego 28 home runa w tym sezonie, dzięki 2-run shotowi czym przypieczętował wygraną swej drużyny, ponieważ Pirates byli tylko w stanie odpowiedzieć 2-run homersem McCutchena w 5 inningu. Oprócz przegranej Piratów przykrą wiadomością jest to, że Russell Martin odniósł kontuzję w 4 inningu. Zmienił go Chris Stewart.

Boston Red Sox rozjechali Tampa Bay Rays 11 – 3. Trzeciobazowy Red Sox Garin Cecchini zaliczył 1 home runa w karierze zdobywając solo blasta w 2 odsłonie. Motorem napędowym w tym meczu był Xander Bogaerts zdobywca 3 RBI. Oprócz niego punktowali jeszcze Nava, Castillo, Vazguez oraz Belts. Po stronie Rays byli to Myers, Franklin oraz Zobrist. Starter Czerwonych Skarpet Anthony Ranaudo zaliczył najlepszy start w swoim debiutanckim sezonie pozwalając na tylko 2 runy w ciągu 7 inningów. Zaliczył też 2 strikeouty co w ogólnym rozrachunku dało 4 zwycięstwo w sezonie.

Texas Rangers pokonali 5 do 1 Houston Astros, a ich starter Lisalverto Bonilla stał się pierwszym pitcherem w historii klubu, który wygrał swoje 3 pierwsze gry w czasie 3 pierwszych startów w karierze. Miotacz pozwolił przeciwnikom na 4 odbicia zaliczając 7 strikeoutów w ciągu 6inningów spędzonych na boisku. 3 z 5 runów Rangers zdobyli dzięki home runom. W 7 inningu solo blastem popisał się Rougned Odor oraz 2-run homerem Ryan Rua również w 7 odsłonie. Astros oprócz 6 strikeoutów Scotta Feldmana i solo blasta Jonathana Villara nie popisali się niczym szczególnym.

Chicago Cubs czyli ulubiona drużyna naszego guru baseballowego tego portalu Daniela Drygalskiego wygrało 3 – 1 z St.Louis Cardinals czym uświetnili ostatnią grę podczas 100 sezonu rozegranego na Wrigley. Bohaterem i ojcem sukcesu został Jake Arrieta, który zaliczył one-hittera w ciągu 7 inningów spędzonych na górce. W tym czasie pozwolił na 1 runa. Miotacz zapisał też na swoim koncie 10 strikeoutów. Jakby tego było mało popisał się bardzo dobrą grą w ataku będac 1/2 dzięki 2-run triple. 1 RBI zdobył dla Cubs PH Chris Valaika. John Lackey zdobył 8 strikeoutów w ciągu 6 inningów i to jest jedyna rzecz warta odnotowania po stronie Cardinals.

San Diego Padres dzięki wygranej 4 – 3 z Colorado Rockies odnieśli najwięcej zwycięstw w historii klubu w meczach rozegranych na Petco Park. Ich domowy bilans wynosi 48-33. Spotkanie rozpoczęło się od solo blasta Charlie Blackmona w 1inningu, a odpowiedź San Diego była natychmiastowa ponieważ Tommy Medica zdobył 3-run shota w tej samej zmianie. Alexi Amarista zdobył 4 runa dla Padres. Rockies napędzili stracha San Diego ponieważ w 6 inningu przy wszystkich zapełnionych bazach Corey Dickerson zdobył 2-run single, przy 1 aucie swojej drużyny. Jednak miotacz miejscowych R. J. Alvarez wraz z pomocą kolegów uratowali wygraną.

Mecz pomiędzy New York Mets, a Washingotn Nationals nie odbył się z powodu opadu deszczu i zostanie rozegrany dziś w nocy.

Zawodnik dnia : Mark Buehrle (Toronto Blue Jays)

35 letni Mark Buehrle w wygranym 1 – 0 pojedynku z Seattle Mariners rozegrał 200 inning w 14 sezonie z rzędu. Stał się tym samym dopiero 7 pitcherem od 1901 roku, który tego dokonał. Ponadto stał się 1 miotaczem w historii MLB, który przy rozegraniu minimum 200 inningów w sezonie nie oddał w tym czasie swoim przeciwnikom więcej jak 61 baz przez walk. Pod tym względem pobił legendarnego Cy Younga, który w latach 1897 – 1909 popisał się podobnym osiągnięciem. W czasie spotkania Pitcher Jaskółek pozwolił na tylko 3 odbicia w ciągu 8 inningów. Podczas pobytu na kopcu wykonał 93 narzuty z czego 64 to strikes co dało mu 10 strikeoutów. Ten wspaniały występ zapewnił mu 13 wygraną w sezonie, co z kolei zaowocowało kolejnym kamieniem milowym w historii MLB, a dokładniej tym, że Buehrle w ciągu ostatnich 14 sezonów zaliczył przynajmniej 10 zwycięstw przy 30 startach. Stał się tym samym 1 miotaczem od czasów Gaylorda Perrego, który w latach 1966 – 80 popisał się takim osiągnięciem.

Wyniki dzisiejszych spotkań:

American League

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Baltimore 0 0 0   6 0 0   0 3 0   9 15 0
NY Yankees 1 1 1   0 0 0   0 2 0   5 9 0
 
  W: B. Norris (15-8)   L: S. Greene (5-4)   S: D. O'Day (4)
  NYY HR: C. Headley (6) M. Teixeira (22) S. Drew (7)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Chi White Sox 0 0 0   0 0 1   0 0 0   1 7 0
Detroit 0 0 0   0 0 1   2 3 x   6 10 1
 
  W: J. Verlander (15-12)   L: J. Guerra (2-4)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
LA Angels 1 0 2   0 1 0   1 0 0   5 9 1
Oakland 0 0 0   0 0 0   4 0 0   4 9 3
 
  W: H. Santiago (6-9)   L: J. Lester (16-11)   S: H. Street(17)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Seattle 0 0 0   0 0 0   0 0 0   0 3 0
Toronto 0 0 0   0 0 0   0 1 x   1 4 0
 
  W: M. Buehrle (13-10)   L: T. Walker (2-3)   S: A. Sanchez(3)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Tampa Bay 2 0 0   0 0 0   0 0 1   3 9 1
Boston 0 2 0   5 0 4   0 0 x   11 10 1
 
  W: A. Ranaudo (4-3)   L: J. Odorizzi (11-13)
  Bos HR: G. Cecchini (1)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Kansas City 0 0 0   1 3 0   0 0 0   4 10 0
Cleveland 3 0 0   0 2 1   0 0 x   6 7 0
 
  W: Z. McAllister (4-7)   L: B. Finnegan (0-1)   S: C. Allen(23)
  Cle HR: Y. Gomes (21)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Houston 0 0 0   0 0 0   0 1 0   1 5 1
Texas 0 0 0   0 1 0   4 0 x   5 6 0
 
  W: L. Bonilla (3-0)   L: S. Feldman (8-12)
  Hou HR: J. Villar (7)
  Tex HR: R. Odor (9) R. Rua (2)
 

 

Interleague

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Arizona 0 0 0   0 0 1   0 0 0   1 6 0
Minnesota 1 1 0   0 0 0   0 0 x   2 4 1
 
  W: P. Hughes (16-10)   L: V. Nuno (0-7)   S: J. Burton (3)
 

 

National League

 

Postponed SNY/MASN 
NY Mets
Washington
 
Makeup Date: 9/25/2014
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Pittsburgh 0 0 0   0 2 0   0 0 0   2 9 0
Atlanta 0 2 2   2 0 0   0 0 x   6 11 1
 
  W: J. Teheran (14-13)   L: J. Locke (7-6)   S: C. Kimbrel(45)
  Pit HR: A. McCutchen (25)
  Atl HR: J. Upton (28)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Milwaukee 0 0 0   1 1 0   0 3 0   5 6 0
Cincinnati 0 0 0   0 0 0   0 0 0   0 2 1
 
  W: K. Lohse (13-9)   L: D. Corcino (0-2)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Philadelphia 0 0 0   0 0 0   1 1 0   2 9 0
Miami 0 0 0   0 0 0   1 0 0   1 7 0
 
  W: K. Kendrick (10-13)   L: C. Hatcher (0-3)   S: J. Papelbon (38)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
St. Louis 0 0 0   0 1 0   0 0 0   1 5 0
Chi Cubs 0 0 0   2 0 0   0 1 x   3 7 1
 
  W: J. Arrieta (10-5)   L: J. Lackey (3-3)   S: H. Rondon(27)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Colorado 1 0 0   0 0 2   0 0 0   3 7 0
San Diego 3 0 0   1 0 0   0 0 x   4 6 1
 
  W: J. Wieland (1-0)   L: Y. Flande (0-6)   S: J. Benoit (10)
  Col HR: C. Blackmon (19)
  SD HR: T. Medica (9)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
San Francisco 0 0 1   0 0 0   0 0 0   1 9 1
LA Dodgers 0 0 0   0 1 4   0 4 x   9 8 1
 
  W: C. Kershaw (21-3)   L: T. Hudson (9-13)
  LAD HR: Y. Puig (16)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się


C62393ae873134ad8a650cc3fe2be029

Ale się napisałeś, ale nie wiem czy jest sens jeszcze w tej fazie sezonu pisać o zespołach, które nie mają szans na awans do playoffów. Zapomnijmy już o nich i skupmy się na zespołach, które będą walczyć w październiku. Tigers już chyba mogą być spokojni o swoja dywizję. Za to Cardinals przegrali dwa razy z rzędu i mają tylko 1 mecz przewagi nad Pirates Tu może być ciekawie. Jeszcze nie oficjalnie, ale już można być pewnym tego, że w AL Wild Card game spotkają się Oakland Athletics i Kansas City Royals. A's muszą mieć lepszy bilans by zagrać ten mecz u siebie. Przy takim samym bilansie, mecz odbędzie się w Kansas City. Lester vs Shields to chyba będzie pojedynek miotaczy. Zapowiada się fascynująco. W NL Wild Card game San Francisco Giants zagrają albo z Pirates albo z Cardinals.

    Guest

    Ciekawa sytuacja w NL Central, STL ma przewagę dwóch meczów nad Pirates, ale Ci mają rozegrany jeden mecz mniej. Nie chciałbym, żeby Cards trafiło na Giants już na Wild Card Game. A największym wydarzeniem teraz jest ostatni mecz Jeter'a na Yankee Stadium!

      Guest

      @Damiansport1 Pewnie, że jest sens jeszcze pisać o tych drużynach bez PO w tym sezonie. Występy Lohse, Buehrle, czy Hughes'a to pokazują. Swoją drogą ten Bonilla to bardzo ciekawy zawodnik. :)

        C62393ae873134ad8a650cc3fe2be029

        @CardsMolina Jeter ssał w tym sezonie i nie wiem czy ta cała otoczka, ten cały tour Jetera i robienie halo, że kończy karierę, nie przesądziło o tym, że Yankees nie awansowali do playoffów.

          11947826 893999457346850 4787000063110011802 o

          @Damiansport1 Skupmy się na Detroit i Nationals, oni zagrają w WS. :)

            Q8ekc9wiyzctdnbcfi4hyu 4ido1  8h6hqwwc16kjq=w118 h162 p no

            @Damiansport1 moim zdaniem każdy dobry występ jest warty odnotowania. Ale idąc Twoim tokiem myślenia stwierdzam, że lepiej jest napisać o występie Buehrle niż o wygranej Dodgers czy Angels, którzy mają już zaklepane miejsce w playoffs. O zespołach walczących w playoffs będziemy wiecej pisać jak rozpoczną się playoffs. Dodam też, że np mnie obchodzi bardziej zwycięstwo Yankees, niż playoffs zespołów które mało mnie interesuja - ok 3/4 tych co zagrają w post season. Tak samo jak Łukasza npvbardziej obejdzie np 4 blasty Big Papiego niż to że Nationals podrasuja sobie bilans przed post season. a i jeśli ktoś ssał to chyba Dodgers - trochę szacunku do legendy jaką jest Jeter

              11947826 893999457346850 4787000063110011802 o

              @Kornel Buchowski Blasty Big Papiego zawsze zawodnikiem dnia, Bogaerts, Cecchini, Betts czy Vazquez już mnie bardziej interesują od całej reszty MLB. Tutaj nie musisz aż tak poważnych argumentów jak HR Papiego podawać. Nawet ten znany zawodnik mnie bardziej obchodzi od awansu Nie Bostonu. :) Bądź co bądź legenda poniżej. http://img.bleacherreport.net/img/images/photos/002/551/275/ScreenShot2013-10-14at10.10.40AM_crop_north.png?w=312&h=208&q=75

                4aba2ec060f4e2dedea4cd30055bcd8d

                powiało grozą na forum :) luz chłopaki, to nie piłka nożna, że z siekierą na tego co kibicuje innej drużynie

                  Q8ekc9wiyzctdnbcfi4hyu 4ido1  8h6hqwwc16kjq=w118 h162 p no

                  @Łukasz Wydysz to tylko przykład chodziło mi tak czy inaczej o to, że trzeba pisać o wszystkim ważnym. A jeśli coś już musi być bezsensownym pisaniem to pisanie o drużynach, które wiadomo,że zagrają w playoffs. Bo np jeśli miałbym wybierać o czym mam pisać czy o występie Buehrle czy o zwycięstwach drużyn które awansowały do post season, to wybrałbym występ Buehrle. A idąc tokiem myślenia DAMIANSPORT1 powinienem skupić się tylko na drużynach z awansem. W 2012 Felix Hernandez zdobył perfect game i też miałbym o tym nie napisać bo Seattle nie powąchało nawet play-offs ????? Nie wiem czy dałem teraz trafny przykład, ale sens jest ten sam trzeba pisać o wszystkim ważnym :) Ale oczywiście DAMIANSPORT1 ma prawo do własnego zdania i ja to szanuje. Jedyne czego nie szanuję to słów jakich użył w stosunku do Dereka Jetera. Bo można to powiedzieć inaczej np "słabiej grał w tym sezonie", a ja nie pozwolę by ktoś taki jak Jeter był obrażany :)

                    Q8ekc9wiyzctdnbcfi4hyu 4ido1  8h6hqwwc16kjq=w118 h162 p no

                    @Przemysław Grądzki Przemek szkoda mi mojej siekiery na obrażających Jetera :) A tak na poważnie to była tylko bardziej burzliwa wymiana zdań :) Mamy same pokojowe zamiary :)