Wolny agent Jackie Bradley Jr., który pierwsze osiem lat kariery spędził w Red Sox, przechodzi do Brewers. Zapolowy zgodził się na dwuletni kontrakt w wysokości 24 milionów dolarów. Drugi rok umowy to opcja gracza. To rozsądny ruch ze strony zawodnika. Jeśli mu „nie wypali” w nowej drużynie, wtedy w 2022 będzie mógł ponownie przetestować rynek. W nowym miejscu na pewno będzie chciał podnieść swoją wartość. Możemy się więc spodziewać bardzo dobrego sezonu w jego wykonaniu. Bradley to przede wszystkim dobry obrońca i na to liczą w Milwaukee najbardziej, to w końcu zdobywca Gold Glove Award. Jego największym sukcesem jest zdobycie World Series w 2018, gdzie po drodze zdobył ALCS MVP. To także jednokrotny All-Star. Podczas pobytu w ekipie z Fenway Park wystąpił w 873 meczach, w który zaliczył 692 H, 98 HR, 1194 TB, .732 OPS, 376 RBI z linijką na poziomie .239/.321/.412.

MLB poinformowała, że będzie organizować coroczny Dzień Lou Gehriga. Pierwsza edycja Lou Gehrig Day odbędzie się 2 czerwca 2021 r. Ta data jest nieprzypadkowa ponieważ tego dnia w 1925 roku Lou stał się podstawowym pierwszobazowym Yankees. Zastąpił Wally’ego Pippa, który poprosił o opuszczenie składu z powodu bólu głowy. Gehrig został tam „na zawsze”. Ten dzień to również data śmierci zawodnika. Odszedł w 1941 roku, w dwa lata po tym jak zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne. 2 czerwca to data, która ma nie tylko uhonorować legendę New York Yankees i MLB, ale przede wszystkim podnieść świadomość na temat stwardnienia zanikowego bocznego (ALS), powszechnie znanego jako choroba Lou Gehriga. Legenda Yankees dołączy do elitarnego grona. On, Jackie Robinson oraz Roberto Clemente to jedyni gracze, którzy w trakcie sezonu mają swój dzień. Tego dnia zawodnicy będą mieli naszyty patch (naszywkę) na jerseyach z napisem "4-ALS". Dodatkowo liga będzie zbierać fundusze na walkę z tą chorobą. Trzeba wspomnieć, że do momentu zdiagnozowania śmiertelnej choroby w 1939 roku pierwszobazowy przez 15 lat kariery dla Yankees zagrał w 2130 meczach z rzędu – co wtedy było rekordem MLB. Jak na ironię losu ze względu na swoje zdrowie uzyskał przydomek Iron Horse. Rekord przetrwał aż do 1995 roku, wtedy pobił go Cal Ripken Jr., który zakończył karierę rozgrywając 2632 mecze bez przerwy. Gehrig to Hall Of Famer, 6-krotny zdobywca World Series, zdobywca Triple Crown, siedmiokrotny All-Star. To tylko niektóre z jego osiągnięć. Więcej możecie przeczytać klikając w ten link: https://mlb.com.pl/p/895-z_kart_historii_cz_8_lou_gehrig_pierwszobazowy_wszech_czasow .

Informację z aprobatą przyjął zapolowy Oakland Athletics Stephen Piscotty, którego mama również zmarła na ALS. W przeszłości inny Hall Of Famer Catfish Hunter także miał ALS i zmarł z tego powodu.

Z innych wiadomości:

# Parę rozpoznawalnych nazwisk dostało nowe kontrakty, chociaż nie wszystkie są gwarantowane. Zapolowy Jarrod Dyson w nadchodzącym sezonie zagra w Royals. Za rok gry dostanie półtora miliona dolarów. Małoligowe umowy dostali Gio Gonzalez (od Marlins) oraz Eric Sogard (od Cubs). Wielkość ewentualnego wynagrodzenia nie jest póki co znana.

# RHP Blue Jays Nate Pearson doznał kontuzji pachwiny. Dzień powrotu na boisko nie jest jeszcze znany, ale miotacz prawdopodobnie będzie gotowy na początek sezonu.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się