Texas Rangers po tym jak pozyskali Lance Berkmana zagięli teraz parol na innego byłego zawodnika St. Louis Cardinals, a mianowicie miotacza Kyle Lohse. Pitcher, który w zeszłym roku był liderem rotacji Cardinals, w tej chwili jest najlepszym miotaczem dostępnym na rynku wolnych agentów. Rangers potrzebują jednego startera, ponieważ Colby Lewis oraz Nefati Feliz odnieśli w zeszłym roku kontuzje, które pozwolą im wrócić na boisko dopiero w połowie przyszłego sezonu. Obecnie w kadrze jest czterech miotaczy, którzy mogą być pewni miejsca w składzie na sezon 2013, a mianowicie Yu Darvish, Matt Harrison, Derek Holland oraz Alexi Ogando, co sprawa, że jeżeli negocjacje klubu z Lohse nie zakończą się sukcesem szansę mogą otrzymać młodzi Robby Ross, Martin Perez albo Justin Grimm.

Zakontraktowanie Lohse nie jest na ten moment przesadzenie, ponieważ zawodnik po zeszłorocznym bardzo dobrym sezonie, w którym odniósł aż szesnaście zwycięstw i zakończył rozgrywki ze wskaźnikiem ERA na poziomie 2.86, oczekuje trzyletniego kontraktu. Zawodnik ma już 34 lata i jedną poważną kontuzje na swoim koncie, a to sprawia ze Rangers interesuje tylko roczna umowa. Zobaczymy czy Lohse w tej sytuacji zdecyduje się podpisać kontrakt z ekipą z Arlington, tym bardziej ze wbrew wcześniejszym przypuszczeniom nie otrzymał on zbyt wielu interesujących ofert pracy od innych drużyn.

Przy tej okazji Rangers ogłosili, ze w momencie, w którym Yu Darvish będzie pojawiał się na górce funkcję catchera będzie pełnił Geovany Soto. Darvish bardzo dobrze rozumie się z Soto, co przekłada się od razu na wyniku zespołu i statystyki indywidulane miotacza, który występując razem z łapaczem zanotował bilans 5 – 1, dodatkowo osiągając średnią ERA na poziomie 2.35, która w skali całych rozgrywek wyniosła 3.90.

Poniżej film pokazujący Kyle Lohse w trakcie rozgrzewki.

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się