Derek Jeter zagrał swój ostatni mecz na Angel Stadium gdzie Yankees pokonali Halos 9 – 2. The Captain występ może zaliczyć do udanych ponieważ zaliczył swego pierwszego home runa w sezonie. Był 2/5 i zdobył 2 runy. Zwycięstwo Bombers ani przez chwilę nie podlegało dyskusji poniważ po 2 pierwszych inningach proawdzili już 6 – 1 do końca kontrolując przebieg spotkania. Najskuteczniejsi tego dnia w obozie Yanks byli Teixeira, który zdobył 2 RBI double oraz Ryan Murphy z 2 RBI na koncie. Drugi mecz z rzędu z dobrej strony pokazał się Ryan Roberts zaliczając 1 RBI, 1/3 oraz kluczowe zagranie w obronie, które zakończyło pojedynek ( grounds out do Teixeiry). Inning wcześniej popisał się wspaniałym diving catch po wybiciu Ericka Aybara, które zakończyło mecz. New York Yankees wygrali serię z Los Angeles Angels. Derek Jeter dostał standing ovation, a ja przez chwilę miałem wrażenie, że mecz odbywa się na Yankee Stadium II.

Chicago White Sox odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu nad Cubs. W wygranym 8 – 3 pojedynku ponownie zabłysnął Gordnon Beckham zdobywając home runa w drugim kolejnym meczu. Tym razem było to 3-run homer w 4 inningu. Po stornie Cubs Mike Olt odpowiedział solo blastem w 5 zmianie, a oprócz niego w tym meczu punktowali jeszcze Valbuena i Bonifacio. Najlepszy zawodnik White Sox w tym meczu Paul Konerko był 2/3 (w tym 3-run double) oraz zaliczył3 RBI pokazując jak powinny grać legendy klubów. Fatalnie zaprezentował się Travis Wood. Starter Cubs podczas 4 inningów spędzonych na boisku pozwolił przeciwnikom na 8 hits, 7 runów dodatkowo popełniając 8 errorów i przepuszczając 5ciu zawodników White Sox przez walk. ERA Woodsa po tym spoktaniu wynosi 4.75, a jego bilans to 2 – 4. Wszystkie znaki na niebie przemawiają, że Cubs razej zaliczą sweepa w derbach Chicago.

Pittsburgh Pirates pokonali San Francisco Giants 4 – 3 mimo dobrej gry Brandona Belta, który zaliczył swego 9 blasta w sezonie (solo shot w 1 inningu). Dodatkowo 1B Giants był w tym meczu 2/4 zaliczając 3 RBI. Pirates w tym meczu swoje wszystkie punkty zdobyli w 2 pierwszych inningach do końca meczu kontrolując przebieg pojedynku. 2 RBI zapewnił Travis Sinder (2/3 w meczu). Wtórował mu Andrew MacCutchen zdobywając 1 RBI ( 2/4 w meczu) oraz Starling Marte ( 1 RBI ). Z bardzo dobrej skuteczności zaprezentował się z Ike Davis, który był 3 / 4 jednak nie przełożyło się to na RBI. Po stronie Giants oprócz Belta nikt się nie wyróżnił, a ich starter Tim Lincecum nadal nie może odnaleźć formy. Podczas 4 zmian na góce pozwolił na 8 odbić i 4 runy, a jego ERA podskoczyła do 5.55.

Miami Marlins są ostatnio w gazie. Dziś pokonali New York Mets 1 – 0, nie tylko aplikując Metsom sweepa, ale co warte podkreślenia odnieśli oni 4 z rzędu zwycięstwo w tym 3cie przez zagranie walk-off. Tym razem było to walk-off sacrifice fly Marcella Ozuna po którym Giancarlo Stanton dobiegł do home plate. Po tym meczu widać, że pitcherzy Marlins są ostatnio w wybornej formie. Po wczorajszym shutoutcie Alvareza z bardzo dobrej strony zaprezentował się Tom Koehler. Miotacz podczas 8 inningów spędzonych na kopcu pozwolił przeciwnikom na zaledwie 2 odbicia oraz jedną bazę przez walk. Co ważne nie popełnił żadnego błędu zaliczając 5 strikeoutów i przy odrobinie szczęścia kto wie może byłoby z tego perfect game. ERA po tym pojedynku to 1.99. Metsi w tym meczu nie zrobili nic co by było warte odnotowania.

Nationals pokonali Dodgers 3 – 2. Zanim napiszę coś o tym spotkaniu chciałbym się podzielić z Wami prywatą. Oglądałem to spotkanie od 6 inningu i od dziś mam kolejnego ulubieńca po Puigu z ekipy LAD. Jest nim Dee Gordon. Nie wiedziałem, że ten zawodnik jest tak piekielnie szybki i wkłada tyle serca w grę. Lider MLB w stolen base w meczu z Nats skradł już 20 bazę w sezonie. Mimo dobrej skuteczności po tym spotkaniu (AVG 0.341) w tym pojedynku był tylko 1/4, a jedyne punkty Dodgersom zapewnili Puig i Gonzalez. Po stronie wygranych punktowali LaRoche i Ramos. Mecz był bardzo wyrównany ponieważ po 1 inningu był remis po 2, a sytuacja nie uległa zmianie do 6 odsłony. Wtedy to Wilson Ramos zaliczył punktowe sacrifice fly po którym Denard Span dobiegł do home plate. Jak się później okazało było to kluczowe zagranie w meczu. Miotacze obu drużyn zaprezentowali podobny poziom, jednak najbardziej wyróżnił się Stephen Strasburg zaliczając 7 strikeoutów co sprawiło, że Dan Haren odniósł 1 porażkę w sezonie (4-1). Rafeal Soriano zdobył 7 save'a w seoznie dzięki czemu awansował na 16 miejsce w save'ach w całej MLB.

D-Backs pokonali 3 – 2 Milwaukee Brewers dzięki bardzo dobrej grze Bronsona Arroyo, który podczas 7 i 1/3 inninga pozwolił przeciwnikom na 1 runa oraz 5 hits co zostało poparte 4 strikeoutami. Pitcher nie zaliczyłby udanego występu gdyby nie wsparcie kolegów. Paul Goldschmidt w 3 zmianie zaliczył 2-run homera, a Brad Ziegler udanie zastąpił Arroyo w 8 zmianiei wyprowadził zespół z opresji kiedy Brawers mieli wszystkie bazy zajęte. Kluczowym zagraniem okazał się błąd defensywy Brewers, a konkretnie fielding error Lyle Overbaya, który nie złapał piłki wybitej przez Gerardo Parrę po której Bronson Arroyo zdobył run.

Mariners pokonali Oakland 6 – 4 po 10 inningowym pojedynku, który był 1 z 2 jakie tego dnia musiały rozegrać obie drużyny między sobą. Doubleheader okzał się być szczęśliwy dla obu drużyn ponieważ w 2 pojedynku Athletics wygrali 2 – 0 . W spotkaniu solo blastami popisali się Corey Hart oraz Mike Zunino, a kluczowe zagrania w meczu zaliczyli Justin Smoak i Kyle Seager, którzy zdobyli punktowe single w 1o odłonie. W 2 pojedynku dwa zagrania tj. punktowe single Jeda Lowrie w 3ciej odsłonie i solo blast Cespedesa w 4 inningu zapewniły udany rewanż drużynie Oakland Athletics.

Dwa spotkania w tej kolejce zakończyły się ostrym laniem. Kansas City Royals pokonali 8 – 0 San Diego Padres, a Toronto Blue Jays pokonali 10 – 0 Philadeplhie Phillies. Porcję punktów Royals zapewnili Hosmer , Valencia i Moustakas. Co ciekawe Kansas mimo tak okazałego zwycięstwa nie zaliczyli żadnego homera co nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa nad Padres. Z kolei w Blue Jays o ofensywę zadbali Reyes, Kratz, Francisco, Bautista i Encarnacion. Toronnto zaaplikowało Phillies 3 home runy. Ich zdobywcami byli : Kratz (2-run shot), Francisco (2-run shot) oraz Encarnacion (3-run home run). Wszystkie zostały zdobyte w 7 inningu ( 2 przeciwko Clifowi Lee , 1 przeciwko Shawnowi Campowi). Warte podkreślenia jest to, że nic nie zapowiadało porażki Phillies ponieważ do 7 odsłony był wynik remisowy po 1. Wtedy to drużyna z Philadelphii straciła 9 runów w 7 inningu !!!!!!!!!. To, że Phillies nie byli w stanie niczym odpowiedzieć było zasługą Marka Buehrle. Pitche podczas 7 inningów spędzonych na boisku pozwolił przeciwnikom tylko na 3 hits oraz 2 bazy przez walk zaliczając jednocześnie 6 strikeoutów.

Cleveland Indias pokoanli Minesotte Twins 4 – 3 dzięki walk-off single, które zaliczył Mike Aviles. 2B Indians był w tym spotkaniu 3 / 4 zdobywając 1 RBI (wf single). Oprócz bohatera spotkania punktowali jeszcze Brantley i Gomes który zaliczył solo blasta w 4 inningu. Po stronie Twins byli to Dozier i Santana. Na może nie uznanie, ale uwagę zasługuje starter Minesotty Ricky Nolasco zdobywca 9 strikeoutów. Wynik dobry, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę poziom rotacji Twins. Jednak nawet 9 strikeoutów ”nie przeszkodziło” w pozwoleniu na 6 odbić i 3 runów. Jego konkurent w tym spotkaniu czyli Danny Salazar zagrał na takim samym poziomie mając dokładnie tyle samo oddanych runów (3), hits (6), błędów (3), BB (1) z tą małą różnicą, że zaliczył 7 striekoutów. Nawet ERA po tym spotkaniu wygląda niemal identycznie. Salazar 5.64, Nolasco 5.55. Zawodnikiem, któremu zapisano zwycięstwo był John Axford, który przebywał na boisku 1 inning i zalczył 1 striekout.

Tigers pokonali Astros 3 – 2. O zwycięstwo zadbali Miguel Cabrera, który zaliczył homera (2-run shot) w drugim meczu z rzędu pokazując że powoli wraca do formy do jakiej nas przyzwyczaił. Victor Martinez popisał się solo blastem przedłużając swoja pasę do 10 meczy z rzędu z przynajmniej jednym uderzeniem. To i dobra forma ich startera Ricky Porcella dała 9 wygraną z rzędu. Miotacz Tygrysów odniósł 5 zwycięstwo w sezonie dzięki 5 strikeoutom. Fowler i Gonzalez zdobyli jedyne punkty dla Astros.

Orioles pokonali 4 – 3 Rays, dzięki lepszej skuteczności w homerach. Po dwóch solo blastach Adama Jonesa na przestrzeni 2 i 4 inningu Rays odpowiedzieli solo shotem Davida DeJesusa. W odsłonie Jonathan Schoop popisał się 2-run homerem, który jak się później okazało ustalił wynik spotkania.

Boston Red Sox pokonali 4 – 3 Cincinnati Reds mimo tego, że przez większość spotkania przegrywali. Sytuacja zmieniła się w 8 zmianie, kiedy Red Sox zapełnili wszystkie bazy przy remisie po 3, a do kija podszedł Will Middlebrooks który zdobył kluczowe zagranie (single). Wcześniej single Big Papiego i double Napoliego doprowadziło do wyrównania. Po stronie Reds nieźle wypadł Skip Schumaker, który zaliczył pierwszego blasta w sezonie ( 2-run homer).

W dwóch ostatnich meczach kolejki St.Louis Cardinals pokonali Atlantę Braves 7 – 1, a Colorado Rockies 9 – 2 Texas Rangers. Zwycięstwo Cardinals zapewnił Waino dzięki 6 strikeoutom . Starter pozwolił na 6 odbić i tylko jednego runa, co dało mu 6 wygraną w sezonie. Mógł zaliczyć complete game, ale Cardinals nie chcieli ryzykować utraty prowadzenia i dzeki temu są na plus w tym sezonie. Bourjos zaliczył solo blasta w 2 inningu. Atlanta nie wyróżniła się niczym szczególnym. Nolan Arenado zaliczył 2-run double dzięki czemu przedłużył swoją pasę z przynajmniej jednym odbiciem do 27 gier czym wyrównał rekord klubowy. To z kolei zapewnił zwycięstwo Rockies. Carlos Gonzalez zaliczył w tym pojedynku solo blasta. Po stronie Rangers 2-rum home runem odpowiedział Beltre.

Zawodnik dnia : Tom Koehler (Miami Marlins)

Pitcher w wygranym 1 – 0 pojedynku z Mets zaprezentował się fenomenalnie i gdyby nie nisknie prowadzenie mógłby pokusić się o shutout albo complete game. Wykonał w ciągu spotkaniea 95 narzutów z czego 62 to był strikes. To dało mu 5 strikeoutów. Gdyby nie walk i 2 odbicia po stronie przeciwników, może by było z tego perfect game. Jednak występ i tak godny podziwu.

Wyniki dzisiejszych spotkań:

 

American League

 

Final-10 2 3   4 5 6   7 8 9   10 R H E
Seattle 1 0   0 1 1   0 1 0   2 6 8 1
Oakland 0 0   1 0 0   3 0 0   0 4 12 0
 
  W: Y. Medina (2-1)   L: R. Cook (0-1)   S: F. Rodney (9)
  Sea HR: C. Hart (5) M. Zunino (5)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Minnesota 0 0 1   0 0 0   2 0 0   3 9 0
Cleveland 0 0 2   0 1 0   0 0 1   4 9 1
 
  W: J. Axford (1-3)   L: C. Fien (3-1)
  Cle HR: Y. Gomes (4)
 

 

Game 2: Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Seattle 0 0 0   0 0 0   0 0 0   0 3 0
Oakland 0 0 1   1 0 0   0 0 x   2 7 1
 
  W: D. Pomeranz (2-1)   L: E. Ramirez (1-4)   S: J. Johnson(2)
  Oak HR: Y. Cespedes (6)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Houston 0 0 1   0 0 0   1 0 0   2 7 0
Detroit 2 0 0   0 0 1   0 0 x   3 5 0
 
  W: R. Porcello (5-1)   L: B. Peacock (0-3)   S: J. Nathan (7)
  Det HR: M. Cabrera (4) V. Martinez (6)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Baltimore 0 1 0   1 0 0   2 0 0   4 7 1
Tampa Bay 0 0 0   0 1 1   0 0 1   3 7 1
 
  W: R. Webb (1-0)   L: B. Gomes (2-2)   S: T. Hunter (10)
  Bal HR: A. Jones 2 (3) J. Schoop (3)
  TB HR: D. DeJesus (3)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
NY Yankees 5 1 0   0 0 0   0 3 0   9 12 0
LA Angels 0 1 0   0 0 0   0 1 0   2 6 2
 
  W: V. Nuno (1-0)   L: H. Santiago (0-6)
  NYY HR: D. Jeter (1)
 

 

Interleague

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Kansas City 3 0 1   0 0 1   0 2 1   8 14 0
San Diego 0 0 0   0 0 0   0 0 0   0 8 3
 
  W: J. Shields (4-3)   L: A. Cashner (2-5)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Philadelphia 0 0 0   0 0 0   0 0 0   0 3 0
Toronto 0 0 1   0 0 0   9 0 x   10 11 0
 
  W: M. Buehrle (6-1)   L: C. Lee (3-3)
  Tor HR: E. Encarnacion (4) E. Kratz (2) J. Francisco (4)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Cincinnati 0 0 2   0 0 0   1 0 0   3 4 0
Boston 0 0 0   0 0 2   0 2 x   4 10 0
 
  W: C. Breslow (2-0)   L: J. Hoover (1-4)   S: K. Uehara (8)
  Cin HR: S. Schumaker (1)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Colorado 2 0 0   5 2 0   0 0 0   9 16 0
Texas 0 0 0   2 0 0   0 0 0   2 5 2
 
  W: J. De La Rosa (4-3)   L: C. Lewis (2-2)
  Col HR: C. Gonzalez (7)
  Tex HR: A. Beltre (2)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Chi Cubs 0 1 0   0 2 0   0 0 0   3 4 1
Chi White Sox 1 0 0   3 4 0   0 0 x   8 11 0
 
  W: J. Danks (3-2)   L: T. Wood (2-4)
  ChC HR: M. Olt (5)
  CWS HR: G. Beckham (2)
 

 

  National League

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
San Francisco 1 0 0   0 2 0   0 0 0   3 7 0
Pittsburgh 2 2 0   0 0 0   0 0 x   4 12 0
 
  W: G. Cole (3-2)   L: T. Lincecum (2-2)   S: M. Melancon(2)
  SF HR: B. Belt (9)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
NY Mets 0 0 0   0 0 0   0 0 0   0 2 0
Miami 0 0 0   0 0 0   0 0 1   1 3 0
 
  W: S. Cishek (3-1)   L: C. Torres (2-1)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
LA Dodgers 2 0 0   0 0 0   0 0 0   2 7 0
Washington 2 0 0   0 1 0   0 0 x   3 8 0
 
  W: S. Strasburg (3-2)   L: D. Haren (4-1)   S: R. Soriano (7)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
Arizona 0 0 2   0 0 0   0 1 0   3 14 1
Milwaukee 1 0 0   0 0 0   0 0 1   2 7 1
 
  W: B. Arroyo (3-2)   L: W. Peralta (4-2)   S: A. Reed (10)
  Ari HR: P. Goldschmidt (7)
 

 

Final 1 2 3   4 5 6   7 8 9   R H E
St. Louis 0 1 1   3 1 0   0 0 1   7 13 0
Atlanta 0 0 1   0 0 0   0 0 0   1 7 1
 
  W: A. Wainwright (6-2)   L: M. Minor (0-2)
  StL HR: P. Bourjos (1)
 

 

 Tylko zalogowani użytkownicy mogą brać udział w dyskusji na portalu mlb.com.pl. Zaloguj się


Mr. met

Jeter jak widać cieszy się szacunkiem nie tylko w NY i w sumie szkoda, że to jego ostatni sezon...skuteczności Mets w ataku nawet nie komentuję. no i mam nadzieję, że nie będzie dziś sweepu na Cellular Field

    Q8ekc9wiyzctdnbcfi4hyu 4ido1  8h6hqwwc16kjq=w118 h162 p no

    @paweł_p może to śmiesznie zabrzmi jak na fana Yankees, ale lubię nawet Mets tzn może nie cały team, ale paru zawodników. Grandersona, Calona. Lubiłem tez Ike Davisa. Jednak myślę, że sweep jest całkiem możliwy. Co do Jetera to jest jednym z tych zawodników Yankees który ma szacunek w całej MLB. I nie ma w tym krztyny przesady. Nawet jeśli nienawidzisz całych Yanks Jetera szanujesz - takie jest moje zdanie. To tak samo jak z Red Sox - cały team mam w głębokim D, ale Big Papi jest jednym z moich ulubieńców.